Skocz do zawartości

BMW 318 is czy 320 ??


Chester1311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałbym prosić o małą rade. Kumpel chce kupic BMW coupe , i nie wie które lepiej kupić 318 is czy 320 . A więc tak mógłby mi ktoś napisac jakie ma spalanie 318 is i jakie ma 320 ?? i czy 318 is jest sens przerabiac na gaz bo słyszałem ze te silniki nie przyjmuja instalacji za dobrze i muli je strasznie. Tylko co do spalania to chcialbym rzeczywiste spalanie :D

 

Z góry dzięki wszystkim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził 318is. Jak chce 6cyl to 2.0 nie warto, bo spalanie takie jak przy 2.5 i 2.8, a osiągi od 318is niewiele lepsze, ew. dzwięk... Mam e36 ISa, w trasie 120-140 kosztuje 8,5l + mandaty ;P. W mieście przez to że to automat wciągnie 12-15 przy dynamicznej jeździe. Co do gazowania to słyszałem że bez problemów chodzą na sekwencjach, na II gen nie ma szans...
Części używane do E36 i E38 !!! TANIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh kurcze sorki, ale tak to jest przyszedlem z roboty mik mik szybko npisalem a nie popatrzylem , jeszcze raz sorki.

 

 

ale mam kolejne pytanko jak juz napisałem temat .

 

Co oznacza słowo VANOS w BMW ?? bowidze jest tego sporo ale nie mam pojęcia co to jest :X jakis model nadwozia czy silnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chester1311, na to pytanie tez jest odpowiedz na forum ;).

VANOS to system zmiennych faz rozrzadu, jak V-TEC w Hondzie czy VVTi w Toyocie.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się jechać po nią? Nie jest to chyba jakaś rewelacja cenowa, biorąc pod uwagę, że jeszcze uszkodzona

no kurcze chcialbym to wiedziec... dotalem mocny rabat przez telefon cos duzo zszedl czyzby bylo cos wiecej w niej nagrzebane?

no ja policzylem ze na gotowe z wszystkimi oplatami pod domem mnie 10500by wyszla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee za 10 500 to w polsce kupisz w miare dobrym stanie bez roboty, albo z taką samą robota tylko taniej cie wyjdzie. Ale jedynym atutem widze jest wnętrze tego auta :D wiem co mówie uwierz bo jestem lakiernikiem , wystarczy posiedziec kilka dni a naporawde trafi ci sie okazja na allegro. :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się jechać po nią? Nie jest to chyba jakaś rewelacja cenowa, biorąc pod uwagę, że jeszcze uszkodzona

no kurcze chcialbym to wiedziec... dotalem mocny rabat przez telefon cos duzo zszedl czyzby bylo cos wiecej w niej nagrzebane?

no ja policzylem ze na gotowe z wszystkimi oplatami pod domem mnie 10500by wyszla

dostałeś spory rabat bo z tego co widać uszkodzony jest z przodu zawias

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się jechać po nią? Nie jest to chyba jakaś rewelacja cenowa, biorąc pod uwagę, że jeszcze uszkodzona

no kurcze chcialbym to wiedziec... dotalem mocny rabat przez telefon cos duzo zszedl czyzby bylo cos wiecej w niej nagrzebane?

no ja policzylem ze na gotowe z wszystkimi oplatami pod domem mnie 10500by wyszla

dostałeś spory rabat bo z tego co widać uszkodzony jest z przodu zawias

 

o jakies konrety wreszcie tylko prosze tak troche jasniej co to jest zawias :P i ile to moze kosztowac? to ma cos wspolnego z kolem zawiech amortyzatorem? koles mowi ze jest ok ze nie jest nic krzywego ze golym okiem nic nie widac. piszcie bo jak sie okaze ze troche jest do dlubania to 880km nie jade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam śmigam rzędową 4... Ale po pewnym stażu z BMW wiem jedno... Jaka by nie była to pojemność to od 6 garków w góre... Odpuść is'y... Ale to moja osobista opinia i wnioskuje ją po prześmignięciu się Compactem is i 325i bez vanosa coupe... Poprostu ryk 6Rów jest tak świetny, że podczas trasy 240km całą drogę z kumplem nie słuchaliśmy radia tylko gadaliśmy o bumkach i tym odgłosie...

 

4R - nie

6R - tak

V8 - jeszcze lepiej

V12 - mmm... miodzio malinka :twisted2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiesz co to jest więcej niż 4 cylindry ? to kultura pracy silnika :!: myślę ze nie muszę nic dodawać :twisted2: zobacz jak równo pracuje 6 cyl :D dodam że auto stało lekko pod górkę jak silnik w poziomie to 2zł stoi cały czas :twisted2: :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.