Skocz do zawartości

Blenda e36 sedan


moby85

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko bardzo krotkie- czy ktos montowal sam blende do swojego auta i czy jest to trudne jesli ktos nie jest wielkim specem i czy wierzyc w opisy niektorych aukcji na allegro, ze do pomalowania potrzebujemy podklad i lakier w sprayu??Pzdr

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamontować na silikon i przytrzymać taśmą klejącą do nadwozia zanim nie zaschnie.

Żeby pomalować wystarczy podkład i lakier. Z tym że taki lakier (dobierany z kodu koloru nadwozia) kosztuje więcej niż ta cała blenda ;)

Do tego jeszcze dolicz koszt mleczka albo pasty polerskiej bo po takim lakierowaniu element nie będzie miał połysku.

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać z jakiej aukcji kupujesz i jak pasował ci do BMW !! bo też chcę kupić ale nie wiem od kogo bo mogą byc problemy z montażem :!: daj znać ok ? albo jak ktoś zna z allegro dobrego sprzedawcę to link proszę :D pozdro . :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o dwoch...roznica cenowa jest znaczna:

http://www.allegro.pl/item528160083_bmw_3_e36_sedan_blenda_tylnej_szyby_jom.html

http://www.allegro.pl/item525200696_blenda_bmw_e36_e_36_sedan_coupe_tuning_maister.html

Slyszalem, ze niektore nie wiem czy te tansze, nie zawsze dobrze pasuja, tzn. nie ma plynnego przejscia na laczeniu z dachem i nie wyglada to za dobrze. Wiec rowniez czekam na opinie kogos kto zakladal blende i jego wrazenia po dokonaniu tej czynnosci...

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zakladalem tylko nie pamietam gdzie to i u kogobylo kupowane.Blende najlepiej zalozyc w ten sposob ze jedziesz do firmy ktora zajmuje sie wymiana kompleksowa szyb samochodowych. Oni tam maja taki klej czarny na gorąco poprosisz to za 10-20 zl Ci to podkleja i usztywnia tasma, ktora oderwiesz za minimum 12h. Co do silikonu to nie radze bo w lato moze sie on robic od goraca miekki i blenda moze ze tak powiem jezdzic troszke po szybie.

http://images30.fotosik.pl/145/edb0529e69bc7e9amed.jpg

 

 

PS. Ta blenda co ja mam kosztowala mniej więcej tyle co ta w Twoim linku

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1249415

 

Te za 35 to nawet nie patrz bo nie warto beda problemy ze spasowaniem

 

 

______________________________________________________________

 

Zapraszamy na nowe forum o BMW www.bmw-fans.pl

______________________________________________________________

Edytowane przez marcingwr

http://www.rookers.pl

Ulica to nie tor wyścigowy, tutaj nie ma znaczenia kto będzie pierwszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikon jest ok tylko że silnikowy on jest do 650st, a u szybiarzy to za ok 30zł kupisz cała kiche kleju za te 30zł i wtedy bedziesz mógł pół samochodu obkleić :mrgreen: i racja ze musi postać by dobrze złapało a puźniej powodzenia przy chęci odklejenia jej :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...jesli blenda jest dobrze spasowana i zalozona wyglada dobrze...natomiast jesli jest tania i zle spasowana wyglada strasznie...mnie si osobiscie podoba, ale chce ja tez zalozyc zeby zamaskowac sparciale uszczelki na tylniej szybie, co z tego co zauwazylem, jest w kazdej e36. O gustach podobno sie nei rozmawia, ale jak slysze ze blenda, ktora kosztuje 100 zl a za jej pomalowanie lakiernik wola 250 ( jak za element) to nie widze celowosci jej zakladania....ale jak juz mowilem jednym sie podoba innym nie i niech tak zostanie...nie wiem czy moge poruszyc ten temat w tym watku- czy istnieje mozliwosc wymiany uszczelki tylniej szyby?? Jak wymienialem przednia szybe to dostalem nowa uszczelke i pytalem sie od razu, czy jest mozliwosc wymiany na tyle, majster powiedzial, ze nie ma opcji.Jak sadzicie jest czy nie ma??PZDR

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że da się to zrobić i z tylną szybą, ale w tym celu trzeba ją najpierw wycjąć, oczyścić z kleju po czym kupić uszczelkę i wkleić. Co do blenyd to do swojej bym nie zalożył, ale czasami mi się nawet podoba. Firma JOM produkuje przyzwoitej jakości "akcesoria tuningowe", ale w mojej nie toleruję niczego bez znaczka BMW ;P co do wklejenia blendy to ten klej od szybiarzy kosztuje 20-25pln i rzeczywiście by można się pokusić całą tubką na przyklejenie blendy na każdą szybę w samochodzie i wystarczyłoby jeszcze do przyklejenia laminatowego zderzaka. No problem. Co do lakierowania to nie wiem co to za lakiernik... 250pln - masakra. W warszawie chyba tylko możliwe. Ja dawałem za malowania brewek (rzeczywiście bez znaczka bmw, ale do KAMEI nie miałem zastrzerzeń ;P )35pln chyba, a kolega za lusterko 45pln. Blende chyba byłoby łatwiej niż lusterko chyba...
Części używane do E36 i E38 !!! TANIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a zastanawialiście się dlaczego takiego czegoś jak "blenda" nie ma w ASO...

...więc przed założeniem zastanówcie się czy musowo to robić...

pozdrawiam

Ja tak samo mógłbym się spytać ludzi którzy z bagażnika robią dyskoteke, ale nie pytam bo to ich sprawa co sie komu podoba. ja nie krytykuje i nie chce byc krytykowany mnie sie podoba i koniec;]

 

 

______________________________________________________________

 

[bZapraszamy na nowe forum o BMW www.bmw-fans.pl[/b]

______________________________________________________________

Edytowane przez marcingwr

http://www.rookers.pl

Ulica to nie tor wyścigowy, tutaj nie ma znaczenia kto będzie pierwszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki pisząc co daję zamontowanie blendy posty sobie nabijają :lol: albo naprawdę nie wiedzą :clap: to wam wyjaśnię nie daje to koni mechanicznych :!: nie daję mniejszego spalania :!: daje efekt wizualny :cool2: jasne :?: czy czegoś jeszcze nie wiecie :?: :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze wymiana uszczelki tylnej szyby jest niewarta zachodu...a co do blendy i kosztu jej lakierowania to dzwonilem do warszatu i pewnie dlatego wyszlo tak drogo...widze ze zdania sa podzielone, ale jak juz mowilem to czy komus sie podoba blenda czy nie, czy robi w bagazniku dyskoteke to jest jego sprawa i nie ma co krytykowac...

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.