Skocz do zawartości

obszywanie foteli samemu?


patryk327

Rekomendowane odpowiedzi

Kto jeszcze pomyślał, że chodzi o obrzyganie? :twisted:

 

A na poważnie, chociaż pewnie nie o taką poradę Ci chodzi, to chyba najprościej udać się do tapicera. Jeśli nie chcesz skóry, to usługa nie powinna dużo kosztować, a obszywać samemu to nie jest takie łatwe, żeby wszystko wyszło prosto, bez zagnieceń itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary daj sobie spokój i jedź do tapicera nie są drodzy, szkoda czasu, nerwów i wszystkiego co się z tym wiąże. Jedyne co to sam wymontuj fotele bo za to policzą extra i to solidne extra. Pamiętaj że zanim je odkręcisz musisz włożyć zawleczkę do butli z gazem od pasów pirotechnicznych! Jest zawsze od strony progów (zewnątrz fotela), a sama zawleczka powinna wisieć na paseczku przy niej. Nie zapomnij bo pierwsze mocniejsze szarpnięcie i wypalą :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś też tak sadziłem jak większość z Was, "skoro nigdy tego nie robiłeś to nie bierz się za to jedź do tapicera" Niestety jak usłyszałem ile tapicer chciał ze mnie zedrzeć za zrobienie tapicerki w e36 coupe z materiału to powiedziałem nie. I wziąłem się za to sam ale tapicerkę zrobiłem ze skóry. Jeżeli ktoś che proszę odszukać moje posty kiedyś pisałem tam o tym i są zdjęcia. I tak zaczęła się przygoda z tapicerką. Od tamtego czasu zrobiłem już 10 samochodów i aktualnie obie e36 coupe w jasno popielatej skórze. Powiem wam że nie jest to nic trudnego lecz trochę pojęcia trzeba mieć. Pierwsza tapicerka wyszła według oceny moich znajomy bardzo dobrze wręcz co niektórzy twierdzili ze to fabryczna kolejne oczywiście są coraz lepsze. Myślę teraz zainwestować w lepszy sprzęt do szycia co przyczyni się do jeszcze lepszych efektów.

Pozdrawiam i życzę uporu i zapału w zrobieniu w swoim aucie samodzielnie tapicerki.

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary daj sobie spokój i jedź do tapicera nie są drodzy, szkoda czasu, nerwów i wszystkiego co się z tym wiąże. Jedyne co to sam wymontuj fotele bo za to policzą extra i to solidne extra. Pamiętaj że zanim je odkręcisz musisz włożyć zawleczkę do butli z gazem od pasów pirotechnicznych! Jest zawsze od strony progów (zewnątrz fotela), a sama zawleczka powinna wisieć na paseczku przy niej. Nie zapomnij bo pierwsze mocniejsze szarpnięcie i wypalą :duh:

 

hehe a ja wyciągałem fotele bez wiedzy o jakieś zawleczce :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego eclipse, możesz zapodać kilka porad praktycznych dla autora tematu? Są jakieś instrukcje dla tapicerów?

Do tej pory myślałem, że to niewykonalne dla zwykłego śmiertelnika, zachować wszystkie załamania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielo Wysłany: Sro Sty 28, 2009 3:08 pm Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Kolego eclipse, możesz zapodać kilka porad praktycznych dla autora tematu? Są jakieś instrukcje dla tapicerów?

Do tej pory myślałem, że to niewykonalne dla zwykłego śmiertelnika, zachować wszystkie załamania itd.

 

Niestety nie istnieje żaden poradnik jak to zrobić. Ja poprostu poświęciłem tapicerkę z dobrych moich foteli która posłużyła za stworzenie wzorów. Czyli poprułem tapicerke na czesci pierwsze z tego dokładnie odrysowałem wzory i do dzieła zaczołem zszywać na maszynie patrzać jednoczesnie na tapicerkę zdemontowana z drugiego fotela jak jest pozszywana gdyż tapicerki foteli zarówno pasażera jak i kierowcy to to samo np. w bmw e36,e46

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś też tak sadziłem jak większość z Was, "skoro nigdy tego nie robiłeś to nie bierz się za to jedź do tapicera" Niestety jak usłyszałem ile tapicer chciał ze mnie zedrzeć za zrobienie tapicerki w e36 coupe z materiału to powiedziałem nie. I wziąłem się za to sam ale tapicerkę zrobiłem ze skóry. Jeżeli ktoś che proszę odszukać moje posty kiedyś pisałem tam o tym i są zdjęcia. I tak zaczęła się przygoda z tapicerką. Od tamtego czasu zrobiłem już 10 samochodów i aktualnie obie e36 coupe w jasno popielatej skórze. Powiem wam że nie jest to nic trudnego lecz trochę pojęcia trzeba mieć. Pierwsza tapicerka wyszła według oceny moich znajomy bardzo dobrze wręcz co niektórzy twierdzili ze to fabryczna kolejne oczywiście są coraz lepsze. Myślę teraz zainwestować w lepszy sprzęt do szycia co przyczyni się do jeszcze lepszych efektów.

Pozdrawiam i życzę uporu i zapału w zrobieniu w swoim aucie samodzielnie tapicerki.

 

Jakby ktoś nie mógł znaleźć podaje link

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=34401&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

PS

eclipse dobra robota :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem młodszy to miałem przygody z motocyklami... Zawsze dętki wymieniałem sam... I zawsze wracałem na flakach... Później zacząłem jeździć na wulkanizacje i już nigdy nie miałem kłopotu z oponami dentkami etc. Jaki z tego morał?? Niektóre rzeczy powinni robić ludzie którzy nie robią tego pierwszy raz i mają troszkę więcej pojęcia od nas...

 

Powaga jak chcesz żeby twoja buma wyglądała w środku jak FSO Elegant to klej sam... Ale zapłacisz kilka złociszy i będzie bajka

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hmhhh, a ja z pomocą mojej żony wydziergałem coś takiego. Poprzednią tapicerkę dosyć mocno naruszył mój czworonóg, wyglądala jakby ktoś na nią zwymiotował i wymazał kopą nie mówiąc już o dziurach które powstały na skutek kopania dołków w tylnej kanapie - w końcu kość gdzieś zakopać trzeba :) Wizyta u tapicera pewnie dorównałaby wartością całemu autku więc postanowilem użyć metody "zrób to sam". Jak narazie koszt to około 170 pln, do zrobienia pozostały jeszcze boczki, myśle, ze calosc zamknie się w 2 stówkach. :)

 

http://seba7707.wrzuta.pl/obraz/qMqSvaMTbk/

http://seba7707.wrzuta.pl/obraz/xBdFtCLzJC/

http://seba7707.wrzuta.pl/obraz/ljEQ5YhPGg/

http://seba7707.wrzuta.pl/obraz/hvBHgsOcsD/[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa i prawa strona są identyczne, można zamieniać - dokladnie tak zrobilem. Uszylem tapicerke prawego fotela i zamontowalem po stronie kierowcy aby auto nie miało przestojów. Różnica jest tylko w stelażu fotela lecz w niczym nie przeszkadza bo w laminatowym panelu oparcia są fabryczne otwory które dają możliwość podmianki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.