Skocz do zawartości

Jakie BMW za 20,000 - 25,000 ?


seryjny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do kupna auta od dłuższego czasu, między innymi właśnie BMW mam na uwadze (także: Audi A8, Chrysler 300M). Moje pytanie to który dokładnie model BWM, z jakim silnikiem będzie po prostu najlepsze za 20,000zł? Mając tu na uwadze wszystkie czynniki, przede wszystkim nie zawodność i wygoda (również dla pasażerów), ale jako że jestem młody to niewątpliwie zwracam jeszcze uwagę na wygląd i moc :wink:

Nie interesują mnie jednak: kombi, jak i wersje drzwiowe 2/3.

 

Mnie osobiście, najbardziej podoba się model e46, ale to bardzo wstępnie, jako że nie wiele wiem tych autach. W każdym razie za tą cene widziałem że można kupić całkiem porządnie utrzymane.

Limit mój sięga 25,000 - ale to raczej w przypadku gdy naprawde będzie warto dać trochę więcej kasy, za dużo więcej radochy ;)

Dzięki z góry za każdą opowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że wspominasz o wygodzie pasażerów to radziłbym Ci skupić się na modelu E39. Za wspomnianą ilość szelestów jesteś w stanie znaleźć fajne 523 lub 528. Oczywiście ze wskazaniem na ten drugi model, ponieważ dostarcza większej frajdy z jazdy za relatywnie niewiele większe koszty eksploatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie to który dokładnie model BWM, z jakim silnikiem będzie po prostu najlepsze za 20,000zł?

[...]

Mnie osobiście, najbardziej podoba się model e46, ale to bardzo wstępnie, jako że nie wiele wiem tych autach. W każdym razie za tą cene widziałem że można kupić całkiem porządnie utrzymane.

Moim zdaniem bardzo źle widziałeś, albo opierasz się na tym jak dobrze e46 zostało posprzątane przed zrobieniem zdjęć. No chyba, że interesują cię najsłabsze benzyny z pierwszego roku produkcji, nawet bez klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bierzesz pod uwage Audi A8 i C 300M to w e46 dostaniesz klaustrofobii, a na tylnej kanapie to bedziesz wozil co najwyzej dzieci jak masz.

Skro masy takie wzmagania , MOC, pojemnosci wnetrza, 4 drzwi to skup uwage na e39 ( za te pieniadze jest osiagalne znalezienie czegos atrakcyjnego tyle, ze wiaodomo bedzie to auto kilkunastolenie) albo moze e38 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupować E-46 z biedą w pełni i silnikiem R4 jak za ta kase można kupić niezłe e-39 lub nawet E-38 z silnikami V8 lub R6 i niezłym wypasikiem no chyba że jask większość polaków interesuje cie w aucie tylko rocznik a nie stan i wyposażenie bo klime to ja mam w 20 letnim 7er :)
Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, e46 wielkością nie porażał, ale miał swój urok i tamtem egzemplarz co widzialem był naprawdę zadbany ale sie powtrzymałem ;)

Z tych dwóch: e38 i e39, rozumiem że model e38 jest tym większym, pokroju Audi A8?

Przy e38 silnik 3,5i to chyba minimalny rozsądny dla rozmiarów auta?

 

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7355931 - Postaram sie na dniach obejrzeć to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem ekspertem od dużych jednostek (V8), ale tak przeglądając forum, można wywnioskować, że ci co mają doświadczenie w tej kwestii, raczej nie polecają tego silnika (3,5) gdyż jest to już V8. A jak decydujesz się na dużą jednostkę, to lepiej wziąć 4.4, gdyż spalanie nie wiele większe, ale radość z jazdy wiele większa. Podkreślam, że to są tylko wnioski, jakie wyciągnąłem po przeczytaniu kilku wątków na ten temat, a nie na swojej wiedzy. Więc może nich ktoś się wypowie, kto jest bardziej w temacie. Nie chodzi mi o to że ten silnik jest zły, bo nic takiego nie wyczytałem, ale ta zależność...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm M62B35 to bardzo dobry silnik i po mieście spali jednak te 2-4 litrów mniej a to nie tak mało a w mieście rzadko jest okazja wykorzytsac nawet 735iA bo tylko w korku kwitniesz fakt że 740 jest sporo szybsze ale staruszka 735iA tez nieźle daje rade :))) 740 też jechałem żebby nie było że porównania nie mam :)
Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem swojej E39 (poprzednio miałem E36, ale było malutkie) zastanawiałem się jeszcze nad Audi A8 i 7-mką. W tych ostatnich komfort jest największy, oba tez świetnie wyglądają, szczególnie A8 D2, ale niestety wymagają dużych silników, bo 2.8 to tam co najwyżej sprawia że auto przyspiesza, a przy tym spalanie prawie jak w V8. W E39 taki 2.8-3.0 już daje sobie świetnie radę, a jeśli chodzi o komfort podróżowania to również jest bardzo dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM

Jeśli ci się nie śpieszy z kupnem auta za 2-3 miesiące będzie na sprzedaż moja e 39 540 kombi manual z gazem 98r. srebrna, z Wrocławia do mnie masz 80km jak chcesz możesz przyjechać oglądnąć i sie przejechać. Jak coś to na PRIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.