Skocz do zawartości

Wymianan żarówki od świateł mijania


mikolajpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie zapomnialem wczesniej napisac ze teraz bede sie bal cokolwiek czytac na forum :)

a o zarowce oczywiscie zapomanialem, jutro wymienie i sprawdze potrzebny na to czas :)

 

no i wczoraj musialem wymienic obydwie zarowki. podjechalem na stacje, kupilem jedna ktora byla przepalona, odpalilem samochod zeby go przeparkowac w bardziej oswietlone miejsce i przepalila sie druga :)

 

wymiana zarowek zajela mi 20 minut, nie zalozylem tylko jednego dekielka ochronnego bo bylo potwornie ciemno a dostep do niego kiepski i zostawilem to sobie na dzis.

tak wiec koniecznosc wymiany zarowki w serwisie to bajka wymyslona przez ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o Waszych perypetiach z żarówkami i dochodzę do wniosku, że jeśli mi się taka "usterka" przytrafi, to nie pozostaje nic innego, jak przełączyć się na halogeny... Chyba, że sie po drodze jakaś "ofiara" przytrafi;-))

 

Pozdrawiam

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o Waszych perypetiach z żarówkami i dochodzę do wniosku, że jeśli mi się taka "usterka" przytrafi, to nie pozostaje nic innego, jak przełączyć się na halogeny... Chyba, że sie po drodze jakaś "ofiara" przytrafi;-))

 

Pozdrawiam

AK

 

nie jest tak zle, najwiekszy problem jest z zalozeniem tej plastikowej oslony. zwlaszcza od strony pasazera. powinnas dac rade :)

a jak bedziesz szukac "ofiary" to patrz na dlonie, powinny byc jak najmniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak zle, najwiekszy problem jest z zalozeniem tej plastikowej oslony. zwlaszcza od strony pasazera. powinnas dac rade :)

a jak bedziesz szukac "ofiary" to patrz na dlonie, powinny byc jak najmniejsze ;)

 

Myślisz o wyzysku nieletnich?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja dzisiaj musiałem zmienić żarówkę prawego przedniego kierunkowskazu. Rozumiem, że japończycy uważają, że każdy ma drobne szczupłe dłonie i da radę zamiast laparoskopu manewrować swoimi palcami w dziwnie wygiętej pozie. Niemcy też tak uważają. Szczęście, że nie było ze mną syna to sobie mogłem poużywac na inżynierach BMW używając słów powszechnie uważanych za wulgarne. Ale w koncu przyświecając sobie latarka z komórki (kto by pomyslał, ze ten gadżet w SE K750i może się przydać) udało się wymienić. Dodam, że zaraz po przepaleniu wyświetliła się informacja o awarii. Ale nie obyło się bez strat. W pierwszej chwili chciałem się dostać od strony ksenonów i wypadł mi ten drut robiący za sprężynę tylnego dekielka. Wpadł gdzieś na płytę chroniąca silnik od dołu - pewnie po drodze zgubiłem. Nie ma ktoś sprzedać tego elementu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irekka-dokładnie jakbym czytał swoją przygodę z żarówką ;-)

Tez wpadł mi kabłąk na spód auta-wyciągneli mi to w serwisie,ale jak to nie wiem. Może mozna wsunąć na sznurku magnes i to wciągnąć,ale nie wiem czy ten kabłąk to nie jest przypadkiem aluminium.

Aha-kolejna metoda to potraktowanie spodu auta strumieniem wody-może wyleci zguba ;-)

I radze Ci szybko to zrobic-juz na pewno masz zaparowany klosz-a w prawie nowym BMW wygląda to conajmniej starsznie :cry2:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nazłość :cry2: mi spaliła się żarowka postojowa lewa tzn. ring.... wymiana sama żarówka 80zł i taki sam koszt wymiany z tego co sie dowiedziałem to przez nadkole... pech to pech :mad2: kto to wykrakał z tymi żarówkami :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem ten kabłąk. Zajeło mi to 30 minut. Lusterko, latarka ... Kurcze jak bardzo się myliłem kiedyś klnąc na inzynierów Renault - w Megane 2 wymiana przez nadkole to naprawdę świetne i wygdne rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No cóż serwisy autoryzowane BMW w naszym kraju nie dostrzegły faktu, że ustrój sie nieco zmienił i teraz trzeba zabiegać o klienta. Ja mam nieprzyjemne wspomnienia po wizycie u tłokińskiego w Łodzi.

A w kwestii żarówek też mi się często przepalały, poza tym świeciły słabo. Kupiłem Osram, nie pamiętam konkretnej nazwy, ale dające 70% więcej światła.

Niedość, że już rok się na co dzień świecą, to jeszcze dają faktycznie lepsze światło.

A tak wracając do tematu to jakbyś był w Łodzi przejazdem ze spaloną żarówką daj znać a wymienię Ci ja za darmo w 5 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.