Skocz do zawartości

Wymianan żarówki od świateł mijania


mikolajpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoniłem do serwisu tak z głupia Franc-coby sie dowiedzieć.

Usłysząłem odpowiedź: Panie-to są 2 (!) godziny roboty i trzeba nawet demontowac klosz i zderzak (!).Koszt-ok.350 zł.

No nie ukrywam ściłeo mnie-raz,że cena,dwa-nie chciało mi sie wierzyc,ze jak mi padnie żarówka na autostradzie to nic z tym nie zrobię.

Zadzwoniłem do drugiego serwisanta-tam okazało sie,ze koszt żarówki ok.50 zł + nastepne 50 za wymiane, która trwa 15 minut (!)i dokonuje sie bez demontażu połowy auta.

Z ciekawości zadzwoniłem do Wrocławia (Incchape)-tam podali mi,że operacja kosztuje 450 zł i że trzeba zdejmowac zderzak i klosz.

Czy to nie jest lekko porabane,że dla pierdoły jaką jest wymiana żarówki nie ejst przewidziana przez BMW jednolita procedura ? :shock:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...rzeczywiście ciekawe :) Będę dziś w serwisie to zapytam się :) a powiedz, w którym to serwisie zmieniają w 15 min? :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba żarty jakieś , ludzie !!!!!! sam wymieniałem żarówki na fajniejsze pod domem i zajeło mi to max. 10 min.

 

Panowie żeby facet nie potrafił żarówki zmienić, ja rozumiem rozrząd lub filtr powietrza w dieslach przed liftem, ale żarówka :))))

 

oczywiście bez urazy, żartuję sobie :D no ale 450 pln to chyba Panowie w serwisie jeszcze coś dodatkowo robią..... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba żarty jakieś , ludzie !!!!!! sam wymieniałem żarówki na fajniejsze pod domem i zajeło mi to max. 10 min.

 

Panowie żeby facet nie potrafił żarówki zmienić, ja rozumiem rozrząd lub filtr powietrza w dieslach przed liftem, ale żarówka :))))

 

oczywiście bez urazy, żartuję sobie :D no ale 450 pln to chyba Panowie w serwisie jeszcze coś dodatkowo robią..... :lol:

 

Loda może? :mrgreen:

A poważnie, kiedyś czytalem w jakimś Auto, Motor albo cus,

test samochodów współczesnych na samodzielną wymianę żarówek.

I wcale to fanie nie wygladało, sporo aut było, w których moze to zrobić

serwis w zasadzie... Ale nie pamietam już konkretnych marek...

To chyba było cos takiego

Pozdroofka

TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Wawe)-tak przypuszczałem,że nie obejdzie sie bez osobistych wycieczek i docinków w związku z żarówką.Więc i ja zrobie osobistą wycieczkę: wymieniaj sobie żarówkę przy temp. na zewnątrz wahającej się między : -12 a -19 st.C-powodzenia :mrgreen:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procedura wymiany zarowki swiatel mijania opisana jest w instrukcji - nie jest specjalnie skomplikowane przedsiewziecie, choc w zimie faktycznie moze byc utrudnione (np. popekaja plastikowe oslony itd.). Nie wymaga to jednak demontazu zderzaka (jak w Megane II)

 

powodzenia

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Wawe)-tak przypuszczałem,że nie obejdzie sie bez osobistych wycieczek i docinków w związku z żarówką.Więc i ja zrobie osobistą wycieczkę: wymieniaj sobie żarówkę przy temp. na zewnątrz wahającej się między : -12 a -19 st.C-powodzenia :mrgreen:

 

no bez urazy jak już napisałem :D , mi chodzi tylko że Panowie z serwisu walą w ......., aż się scyzoryk w kieszeni otwiera :)

fakt no za ciepło nie jest, ale wiesz skąd mam wiedzieć że naprzykład nie posiadasz miejsca w garażu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od serwisu i jego sprytu. standardowo szukasz zarowki przez otwor w nadkolu,niestandardowo auto na podnosniku i odkrecony zderzak :/ obie metody skuteczne (w 1 klniesz na renault i na podrapane rece, w 2 klniesz na renault, rece cale)
~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura w serwisie ASO Renault jest jedna - przez nadkole. W warsztacie, który nie ma pojęcia o co chodzi potrafia rozkręcić pół samochodu - klient i tak zapłaci. Mi kiedyś wyskoczyła w Megane sprężyna dociskająca żarówkę podczas wymiany. Tyle bluzgów co wtedy nigdy więcej nie zdażyło mi się wydobyć z siebie w tak krótkim czasie. Gdy kupiłem BMW to od razu zajrzałem pod maskę. Na szczęście jest dostęp. Ale za to w serii 1 wymiana bezpiecznika to dopiero wyzwanie. Wymiana żarówki w Megane to przy tym małe piwo. Ciężki dostęp, klapka od bezpieczników nie dała się otworzyć bez podważenia (u mnie). Wymiana możliwa chyba tylko dla leworęcznych - inaczej zasłaniasz sobie widok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zadzwoniłem do serwisu tak z głupia Franc-coby sie dowiedzieć.

Usłysząłem odpowiedź: Panie-to są 2 (!) godziny roboty i trzeba nawet demontowac klosz i zderzak (!).Koszt-ok.350 zł.

No nie ukrywam ściłeo mnie-raz,że cena,dwa-nie chciało mi sie wierzyc,ze jak mi padnie żarówka na autostradzie to nic z tym nie zrobię.

Zadzwoniłem do drugiego serwisanta-tam okazało sie,ze koszt żarówki ok.50 zł + nastepne 50 za wymiane, która trwa 15 minut (!)i dokonuje sie bez demontażu połowy auta.

Z ciekawości zadzwoniłem do Wrocławia (Incchape)-tam podali mi,że operacja kosztuje 450 zł i że trzeba zdejmowac zderzak i klosz.

Czy to nie jest lekko porabane,że dla pierdoły jaką jest wymiana żarówki nie ejst przewidziana przez BMW jednolita procedura ? :shock:

 

FAJNIE ŻE WSPOMNIAŁEŚ, chyba idziemy łeb w łeb z usterkami, bo tydzień temu zmieniałem żarówkę H7 55W lewy reflektor.

 

Musiałem sam to zrobić bo nawet nie było czasu, to była sytuacja mniej wiecej jak taka "na autostradzie", kupiłem żarówkę w FeuVert bo otwarty był jeszcze w sobotę za 16,70pln ;) i kalecząc rękę i stojąc na zimnie ok 40minut w końcu ją zmieniłem, ale rzeczywiście graniczy to z cudem i gdyby zdemontować przód samochodu byłoby znacznie łatwiej ;) NO ALE NIE ZA 450PLN!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jaką żarowke wymieniacie ? Myślę nad tym aby kupić może jakaś jaśniejsza. Nie posiadam niestety xeonow :( Jaki typ zarowki pasuje do naszych e87?

 

nie wiem o co chodzi ale dzien po przeczytaniu tego wątku spaliła mi się zarówka :)

jakis czas temu czytalem o trzeszczacej kratce nawiewu, dzien pozniej oczywiscie i moja zaczela trzeszczec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemsoon, Ty lepiej nie czytaj, że komuś Jedyneczke ukradli...

:mrgreen:

 

no wlasnie zapomnialem wczesniej napisac ze teraz bede sie bal cokolwiek czytac na forum :)

a o zarowce oczywiscie zapomanialem, jutro wymienie i sprawdze potrzebny na to czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.