Skocz do zawartości

[E87] 118d - Olej silnikowy


pawe118d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam goraco wszystkich fanów BMW, jestem nowy na forum i jednoczesnie od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem "jedynki" :8)

 

Niestety nie mam zielonego pojecia jaki olej byl wczesniej wlany do auta a wyswietlil mi sie wkoncu termin wymiany...

 

Jaki olej Wy stosujecie do swoich beemek?

 

ja mam 118d 2005r

 

zastanawiam sie nad 0w30 castrol co myslicie?

 

licze na pomoc :modlitwa:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
aso poleca castrol (oczywiście poleca też oryginalny bmw który w istocie jest castrolem) 5W30 LL04, ale ja np do swojej 120d wlałem castrol 0W30 LL01. generalnie każdy olej który ma normę LL04 ewentualnie LL01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zapodali w ASO Castrol`a Edge Sport 0W40, po około 10tyś km muiałem dolać trochę ponad pół litra, ponieważ z rana przy minusowych temp. włączała się kontrolka sygnalizujaca niski stan oleju.

 

a mnie sie wydalalo, ze kontrolka POZIOMU oleju jest tylko w benzynowych E87...

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka niskiego stanu oleju jest w każdym aucie, natomiast w e87 nie ma tylko wskaznika temperatury oleju.

 

cale zycie sie czlowiek uczy

i na dodatek moja instrukcja obslugi bmw e87 chyba jest "walnieta" bo mowi tak:

 

Kontrola w samochodach z silnikiem benzynowym

Ten model wyposażony jest w elektroniczną
kontrolę poziomu oleju. Podczas jazdy lub
podczas postoju z pracującym silnikiem przez
cały czas mierzony jest poziom oleju. W tych
stanach można uzyskać wiarygodną informację
o poziomie oleju.
Kontrola w samochodach z silnikiem
benzynowym

 

oraz:

Kontrola w samochodach z silnikiem Diesla

1. Ustawić samochód poziomo.
2. Wyłączyć silnik rozgrzany do temperatury
roboczej.
3. Po ok. 5 minutach wyciągnąć miarkę 6
wytrzeć szmatką, serwetką papierową itp.
4. Ostrożnie wsunąć miarkę do końca w rurkę
pomiarową i znowu wyjąć.
Poziom oleju powinien być widoczny
pomiędzy dwoma oznaczeniami na miarce.
Różnica ilości oleju pomiędzy dwoma
oznaczeniami na miarce wynosi ok. 1,5 litra.

 

strony: 138 i 139

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cale zycie sie czlowiek uczy

i na dodatek moja instrukcja obslugi bmw e87 chyba jest "walnieta" bo mowi tak:

 

no widzisz - i to jest dziwne bo trzy dni temu tez zapalila mi sie ostrzegawcza kontrolka stanu oleju... jeszcze dziwniejsze jest to ze oleju wcale nie jest za malo. dwa tygodnie wczesniej kontrolowalem jego poziom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cale zycie sie czlowiek uczy

i na dodatek moja instrukcja obslugi bmw e87 chyba jest "walnieta" bo mowi tak:

 

no widzisz - i to jest dziwne bo trzy dni temu tez zapalila mi sie ostrzegawcza kontrolka stanu oleju... jeszcze dziwniejsze jest to ze oleju wcale nie jest za malo. dwa tygodnie wczesniej kontrolowalem jego poziom...

 

bo to jest kontrolka CISNIENIA OLEJU !

a ono ma niewiele wspolnego z poziomem oleju

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cale zycie sie czlowiek uczy

i na dodatek moja instrukcja obslugi bmw e87 chyba jest "walnieta" bo mowi tak:

 

no widzisz - i to jest dziwne bo trzy dni temu tez zapalila mi sie ostrzegawcza kontrolka stanu oleju... jeszcze dziwniejsze jest to ze oleju wcale nie jest za malo. dwa tygodnie wczesniej kontrolowalem jego poziom...

 

bo to jest kontrolka CISNIENIA OLEJU !

a ono ma niewiele wspolnego z poziomem oleju

 

no moim zdaniem ma dużo wspólnego, ponieważ jezeli jest brak ciśnienia tym samym oznacza ubytek oleju.

Tak samo jezeli stan oleju jest ok. a swieci się kontrolka to z mojego punktu widzenia, albo czujnik padł , bądz są jakies przedmuchy na pierscieniach i kompresia ucieka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to jest kontrolka CISNIENIA OLEJU !

a ono ma niewiele wspolnego z poziomem oleju

 

kolego zyghom, wlasnie raz jeszcze sprawdzilem instrukcje obslugi. kontrolka ktora pojawila sie u mnie i u kolegi wawe to KONTROLA POZIOMU OLEJU SILNIKOWEGO!

 

przeczytaj raz jeszcze instrukcje, ta kontrolka wystepuje i w dieslu i w benzynie. Roznica jest taka ze w benzynie bez podnoszenia maski mozesz wymusic na komputerze sprawdzenie poziomu oleju. za duzo, za malo, w sam raz. a w dieslu jest tylko kontrolka ktora zapala sie przy zbyt niskim poziomie oleju.

 

to tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

tak podczepię się pod tematu, (laickie pytanie)

co ile km wymieniacie olej w swoich autach mam na myśli dieslach, w sumie to mój pierwszy diesel wczesniej 406 benzyna i mniej wiecej co 10 tyś, a w dieslach sam nie wiem :? co 15? i w sumie ile tego oleju potrzebuje 5 L wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak podczepię się pod tematu, (laickie pytanie)

co ile km wymieniacie olej w swoich autach mam na myśli dieslach, w sumie to mój pierwszy diesel wczesniej 406 benzyna i mniej wiecej co 10 tyś, a w dieslach sam nie wiem :? co 15? i w sumie ile tego oleju potrzebuje 5 L wystarczy?

 

Wymiana jest co ok. 30 000km lub wedle wskazań komputera. Do 120d wchodzi 5,5l oleju, a do 118d, to nie wiem.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest co ok. 30 000km lub wedle wskazań komputera. Do 120d wchodzi 5,5l oleju, a do 118d, to nie wiem.

 

hmm według komputera mam jeszcze 22 tyś do zrobienia a ustalona data to maj.2009, damm i co tu robić wymieniać czy nie?? dodam że auto ma przejechane zaledwie ~32 tyś km przy czym ja zrobiłem nim coś koło 6 tyś(autko sciągniete z austrii) a ostatnia wymiana to 04.05.07 przy 18.5 tyś km.... czy ten dwu letni olej trzeba wymienić czy może nadal ma swoje właściwości?

lol...

właśnie dziś mi się zapaliła(i po chwili gaśnie) na czerwono przy uruchamianiu kontrolka 'samochodzik na podnośniku' -chyba chodzi o wymianę klocków(czy może płynu trzeba dolać?) tylko że wszystko jest okej według mnie ... czy da się to jakoś zresetować samemu? czy tylko serwis zostaje i płacić nie potrzebnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest co ok. 30 000km lub wedle wskazań komputera. Do 120d wchodzi 5,5l oleju, a do 118d, to nie wiem.

 

A to bardzo ciekawe. Mam przejechane 50 tkm. Olej wymieniałam rok temu, przy 37 tkm. I teraz najlepsze - wg wskazań komputera wymiana ma nastąpić za 26 tkm lub w styczniu 2010. Nadal mam wierzyć we wskazania tej przekornej diablicy??:P

 

Pozdrawiam

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ktoś ci się bawił przy elektronice w aucie i zresetował niedawno lub przy wymianie ci nie zresetowali dokładnie, bo to jest niemożliwe. Ja miałem wymianę przy 94 tyś. mam przejechane 113 tyś i mam wymienić za 12 tyś. wszystko się zgadza i zgadzać się musi.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ktoś ci się bawił przy elektronice w aucie i zresetował niedawno lub przy wymianie ci nie zresetowali dokładnie, bo to jest niemożliwe.

 

Inchcape we wrocku... Tylko nie wiem co ma olej z mikrofiltrem wspólnego? Bo od tej pory wszystko się popieprzyło... To się właśnie hucznie ASO nazywa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.