Skocz do zawartości

dziwne odgłosy z okolic skrzyni


andrzej19

Rekomendowane odpowiedzi

witam. panowie mam taki problem że coś "rzęzi" mi w mojej buni prawdopodobnie ze skrzyni. myślałem że to łożysko + tarcza sprzęgłowa niestety po wymianie na nowe problem nie ustał. dżwięk jest typu rozwalone łożysko lub coś w tym stylu i słychać to tylko w momencie jazdy na biegu na luzie tego nie ma. czy to objawy skrzyni? czy może jeszcze coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko ze u mni słychac terkot takze na luzi.Gdy wcisne sprzegło to cisza!myslalem ze to skrzynia,wymienilem ale problem pozostał.U mnie ten problem wystepuje tylko po rozgrzaniu.Obsłuchałem z mechanikiem skąd to dochodzi i słychać warkot z skrzyni z miejsca gdzie spuszcza sie olej!nie wiem czy nie traflime walniętej skrzyni.Wymienie jeszcze raz,teraz mam pewna i zobaczymy czy ten odgłos ustapi!chyba ze coś przenosi takie wibracje na skrzynie i ona gruchocze ale czy to wogóle możliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarszy007 przy okazji wymiany skrzyni sprawdż łożysko w wale korbowym to w którym osadzony jest wałek sprzęgłowy.

Łożysko o którym mówisz znajduje sie w bloku silnika za kołem zamachowym-dwumasowym tak?wlasnie ktoś mi mówił o czymś takim ale nie do końca ogarnąłem.Bede wdzieczny jeszcze za jakies wskazówki co przy okazji sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie. Mi na wstecznym i na 1 biegu gdy ruszam powoli słychać jak bym miał jakieś łożysko rozsypane. Sprzęgło wymienione razem z dociskiem i łożyskiem. No i do tego jeszcze od czasu do czasu szarpie przy delikatnym ruszaniu. Mówili mi że to dwumas. Czy obie te rzeczy mogły mi paść (dwumas i to łożysko)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje sobie reke obciac ze to to - jest w skrzyni takie lozysko kolkoew ono tak ma ze jak juz nie ma smaru to takie odglosy wydaje tam tylko orginal FAG jest to podpora walka sprzeglowego niestety trzeba wyciagnac skrzyniei ja czesciowo rozebracdobry mechanik upora sie z tym w 2 godz jak u mnie koszt 190 zł lozyska jak bym wiedzial jak to wstawil bym rysunki z ETK
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak byc że to łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni nr.12 w linku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AG71&mospid=47294&btnr=23_0516&hg=23&fg=15 z tym że kolega zmieniał skrzynię i jest bez zmian więc podejrzewam że to łożysko w wale korbowym wydaje te dżwięki.Jedynak k ręki nie zastawiaj jeszcze Ci się przyda do....... pisania na klawiaturze :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile może kosztować takie łozysko w wale korbowym o którym mówił kolega marek m535i?co do łożyska na wałku sprzęgłowym to nie wiem czy sens je wymieniać skoro pewną skrzynię mogę mieć za 200zł....Przy okazji sprawdzę koło dwumasowe ale gdy nie ma klimy to chyba nie ma co się w nim zepsuć.Sprzęgło nowe kompletne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o wymianę łozyska w skrzyni to jest to kiepski pomysł chyba że zrobisz to sam.Mnie w warsztacie za wymianę łozyska na wałku zdawczym powiedzieli 1100 zł + łozysko.Wyśmiałem ich i sam wyciągnąłem skrzynię na szczęśćie to nie to łozysko padło.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile może kosztować takie łozysko w wale korbowym o którym mówił kolega marek m535i?

 

Za łożysko z SKF płaciłem chyba z 10 zł :)

To żaden pieniądz:)jak mi zmieniali sprzęgło to mogli i to od razu wymienic a teraz znowu bede musiał bulić za robotę,drugą już skrzynie i łożysko za 10 zł!Co do kolegi jedynakka to też myślałem już o tym łożysko na wałku i dlatego wymieniałem skrzynie bo jak sie rozgrzała to gruchotała.Wsasdziłem inna,zimną i tez było słychac ten dźwięk.Ale teraz prawdopodobnie po świętach wsadzę jeszcze inną skrzynie która napewno nie gruchotała,zmienię łożysko w ale korbowym, i zobaczymy co będzie.Koło dwumasowe to raczej nie jest bo nie ma stuków przy odpalaniu i gaszeniu,są tylko przy wciskaniu sprzęgła :shock: jak nie dojde co to jest to pozostanie mi tylko jedna rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara skrzyni i stare lozysko i nie wiem co bys robil i tak bedzie go slochac jak jest suche tam jest smar bialy wysoko temperatutowy a nie olej ja u siebie zrobilem ponad 13000 km na takim lozysku tez myslalem ze to moze lozysko wyciskowe sprzegla znajomy wymienil i nic nie pomoglo sam mi sprawdzi i kazal kupic lozysko pierwsze ma walku sprzeglowym to w wale duze to w skrzyni i zeby sie nie bawic igielkowe na koncu za komplet orginalnych lozysk zaplacilem 280 zł sprowadzone z bmw w krakowie z mechanik za wymiane wziol 170 zl pozdrawiam a napisz co jest przyczyna tego grzechotu jestem bardzo ciekaw
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

 

mam podobne odglosy do waszych.Zaczelem od wymiany oleju w skrzyni, ale to nie pomoglo.

Slychac rzezenie gdzies z boku skrzyni,po wcisnieniu sprzegla cisza.

 

Co obstawiacie ?? Moj silnik to m54b25 i auto to e39 z 2001r.

 

mechanik wykluczyl lozysko oporowe. Mowil ze ono az tak by nie gwizdalo.

 

Wiec teraz pytanko do was. Ktore lozysko moglo sie zuzyc u mnie i jaki koszt nowych lozysk?

 

czy nr 5

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/c/c/2.png

 

czy mzoe ktores z tych?

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/k/n/2.png

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/k/q/4.png

 

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.