Skocz do zawartości

NO DISCS - zmieniarka e46.


piter83pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stało mi się coś takiego: jechałem autem i nagle po kolei zaczęły pokazywać mi się NO DISC przy numerze każdej z płyt. Wcześniej był czasem problem z załadowaniem płyt za pierwszym razem, ale po 2-3 próbach było już ok. Zaobserwowałem że zmieniarka nie pobiera płyt z magazynka.

Co mogło się walnąć i od czego zacząć sprawdzanie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt kompletnie nic nie wie? Przeczytałem zanim założyłem wątek na forum parę wypowiedzi i chciałbym wiedzieć od czego zacząć. Od razu wyjmować zmieniarkę? Czy wystarczy aku odłączyć? Poza tym co oprócz lasera mogło zwariować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz samochod pod chmurka?

Nawet, jezeli w garazu, wez magazynek z plytami do domu i pozwol mu sie ogrzac i osuszyc ze skondensowanej na plytach pary wodnej.

Moze to pomoc. Jezeli tak bedzie, to polecam zabierac magazynek do domu podczas postoju samochodu.

Gdy to nie poskutkuje, wymontuj zmieniarke i ogrzej w domu. Moze skondensowala sie para wodna na soczewce lasera.

Mialem te klopoty, nawet w samochodzie trzymanym w garazu, niestety nieogrzewanym.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

swoje latka już mają...

 

u mnie raz się zacięła płyta i nie chciała wyjść

 

innym razem po zmianie płyt i włożeniu magazynka - NO DISC

moja rada - dociśnij i przytrzymaj jak próbuje pobrać płytę, lub puknij wtedy w magazynek

u mnie działa taki chamski manewr... jak nie wyjmuję magazynka - to zupełnie nie mam tego problemu...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmiana płyt i ich kolejności nie pomaga.

Wygląda to dokładnie tak - wkładam magazynek, zaczyna jeździć laser (coś jak winda) i nie może pobrać żadnej płyty. Nie kręci jej itp. Przesuwa się w górę sprawdzając miejsca w magazynku tylko nie wykrywa że są tam płyty - nawet ich nie pobiera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zrobiłem drugie podejście do zmieniarki i zaczęła działać (pobierać płyty z magazynka).

 

Do tej pory wkładałem magazynek i było widać tylko że po kolei przesuwa się winda do góry po czym wyświetla NO DISC.

Rozebrałem zmieniarkę, wypiąłem zawieszenie i wyciągnąłem cały środek z obudowy.

W zmieniarce mamy mamy 3 silniczki (od windy, lasera i tacek)

Problem leży na zębatkach od wciągania tacek nie chciała za cholerę drgnąć nawet ta największa zębatka od tacek.

Ściągnąłem górną ramkę metalową z całości.

Nie wiem czy trzeba ale ściągnąłem jeszcze ten górny docisk kołeczka który przytrzymuje płytę od góry i to wszystko wyciągnąłem, razem z plastikową dźwigienką od dwóch czujników położenia tej największej zębatki .

Wkładamy magazynek i śrubokręt w rękę próbujemy przekręcić największą zębatkę (cholera siedzi jak by była zamontowana na stałe) by wciągnęła tackę (wcześniej jeszcze trzeba inną zębatką ustawić windę na pozycji jednej z tacek).

Przy próbie kręcenie można sobie pomagać próbując przesunąć za tą metalowe ramię które wciąga tackę.

Gdy nie chce się to przesunąć drugim śrubokrętem pukamy od góry w zmieniarkę koło zębatki i o dziwo zaczyna się przekręcać i wciągać tackę :cool2:

Robimy tak kilka razy wciągamy tackę i chowamy.

Na koniec składamy zmieniarkę do kupy, przykręcamy pokrywę, wkładamy magazynek i znów wciągamy płytę, aż plastikowa dźwigienka wciśnie mikro styk.

Teraz podkręcamy windę by podniosłą płytę, zakładamy zawieszenie i pakujemy do czarnej obudowy, i montujemy pozostałe pierdółki.

 

Udajemy się szybko do furki podpinamy kabel od danych i zasilający i słyszymy jak zmieniarka po po kolei wciąga płyty i sprawdza co na nich jest.

Teraz na radiu przycisk MODE i muza gra :norty: :norty: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Lucasp - wielkie dzięki za pomoc.

 

Rozebrałem zmieniarkę, faktycznie duża zębatka bardzo ciężko chodziła - szczególnie w kierunku wciągania tacki z płytą - w drugim kierunku dużo lepiej.

Kilkanaście razy przesunąłem przy pomocy śrubokręta i popychając "dźwigienkę" połączona z zębatką. Mam nadzieję, że wystarczy na dłużej, niestety nie miałem nic pod ręką do przesmarowania na nowo zębatki. Wydaje mi się, że ściąganie metalowej - tej wewnętrznej nie jest nawet koniecznie - daje tylko lepsze dojście do zębatki ale nie jest obligatoryjne.

 

Postaram się wrzucić kilka zdjęć które przy okazji zrobiłem jak tylko znajdę chwilkę czasu chociaż z opisu wszystko jest jasne a samo rozkręcenie zmieniarki niezbyt skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
podpinam sie pod temat, mialem podobny problem ze zmieniarka nie czytala mi plyt, pojawial sie napis NO DISC. bezradny chcialem juz nawet kupic nowa zmieniarke na usb ale korzystajac z wolnego czasu poszperalem w internecie i RZECZYWISCIE POMOGLO! z ta roznica ze nie rozkrecalem wszystkiego tylko sama gorna pokrywe i bylo wystarczajaco duzo miejsca zeby krecic zebatka. na koniec nasmarowalem ją delikatnie olejem maszynowym i w stresie poszzedlem zamontowac do auta.. okazalo sie ze dziala! zmieniarka czyta wszystkie plyty CD i nie ma zadnego problemu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.