Skocz do zawartości

Dorobienie kluczyka do E46 2001 rok


RadekM

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was był zmuszony dorobić kluczyk do E46? Mam 330D z 2001 roku i mój zdolny synek w jakiś nadprzyrodzony sposób zgubił mi zapasowy kluczyk. Mimo przetrząśniecia mieszkania do góry nogami nie odnaleźliśmy go. Pytałem w jednym zakładzie o dorobienie, to powiedzieli mi 700 zł, czy to rzeczywiście tyle kosztuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sam chciałem dorobic sobie kluczy oryginalny. Dzwoniłem do warsztatu który sie specjalizuje w BMW i powiedzieli mi ze taki kluczyk to tylko w ASO bo jest on sciagany z Niemiec na podstawie nr VIN. O cene nie pytałem

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO można dorobić kluczyk bez pilota do alarmu, kosztuje to z tego co pamietam okolo 250zl, do tego dochodzi przeprogramowanie alarmu tak aby rozbrajał sie (deaktywował) po przekręceniu kluczyka w zamku.

 

Czyli taki kluczyk pozwoli auto odpalić (ma w sobie immobiliser), ale nie będzie miał pilota, tak? Mam jeszcze jakiś mały plastikowy kluczyk, do czego on może służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, najtaniej wychodzi dorobienie kluczyka w autoryzowanym serwisie. Ceny nie pamiętam, ale to najtańsza a zarazem najprostsza opcja. Natomiast ten plastikowy kluczyk, to jeśli mamy na myśli ten sam, służy do noszenia np. przy wizycie na basenie gdy pływa się z nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie tzn ASO ok 650 zl w zaleznosci od kursu euro i to bedzie oryginal z pilotem..natomiast taki z immobiliserem bez pilota z logo bmw i podswietlajaca lampka to 150 zl u kazdego porzadnego goscia ktory dorabia kluczyki,ale warunek ze musisz miec jeden kluczyk ktory ma immoibiliser,jezeli nie masz wogole kluczyka to trzeba do serwisu (AS0)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO można dorobić kluczyk bez pilota do alarmu, kosztuje to z tego co pamietam okolo 250zl, do tego dochodzi przeprogramowanie alarmu tak aby rozbrajał sie (deaktywował) po przekręceniu kluczyka w zamku.

 

Przyłączam się do pytania @RadekM - takim kluczem uruchomię samochód?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie trzeba do żadnego ASO nawet jak niemasz kluczyka, wszystko dorobią, cent tak jak pisali powyżej zależy jakie miasto orginalny z pilotem ok 700zł, normalny z logo BMW ok 300zł

No tak rozumiem,ale jezeli kwota jest ta sama to ja jednak wolalbym zalatwic to w ASO,podejrzewam ze ta firma inna i tak zalatwia to przez ASO dysponuje rabatem ktory pozwala im to odsprzedawac dalej,z tego co ja sie orientuje to nie ma w obrocie na rynku kaset oryginalnych kluczykow z pilotem..ten drugi kluczyk to dokladnie 150zl (u mnie) z logo BMW wyglada jak oryginalny,jest troszke krotszy a nacisniecie na logo powoduje zapalenie lampki.. Edytowane przez michu7510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burner, ja mam taki kluczyk i auto odpalam i otwieram bez problemu oczywiście.

 

Dorabiałeś w ASO, czy gdzieś indziej?

Jaka cena (brutto)? Dawno to było?

Ja dorabialem w styczniu i placilem dokladnie 680zl ..musisz podjechac tam z dokumentami,tzn z dowodem rejestracyjnym auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie dowiadywalem w aso o kluczyk bo mam oryginalny alarm tylko ze przy kupnie samochodu nie dostalem pilota i....dorobienie kluczyka 650zl i to jest kluczyk ktorym otworzysz i uruchomisz samochod... natomiast kalibrowanie z alarmem to jest oddzielna sprawa koszt ok 150zl ale nie zawsze sie to udaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie dowiadywalem w aso o kluczyk bo mam oryginalny alarm tylko ze przy kupnie samochodu nie dostalem pilota i....dorobienie kluczyka 650zl i to jest kluczyk ktorym otworzysz i uruchomisz samochod... natomiast kalibrowanie z alarmem to jest oddzielna sprawa koszt ok 150zl ale nie zawsze sie to udaje
Ja mialem nowy i sobie sam skalibrowalem(to trwa 10 sekund) bez problemu..,to nic trudnego,nie jest to problem poniewaz bmw po liftingu (przynajmniej e 46) chocby przy wymianie przedniej szyby juz potrzebuje kalibracji kluczyka..rozlaczenie lusterka w ktorym znajduje sie odbiornik syganlu z kluczyka wymaga ponownwej kalibracji.. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem nowy i sobie sam skalibrowalem(to trwa 10 sekund) bez problemu..,to nic trudnego,nie jest to problem poniewaz bmw po liftingu (przynajmniej e 46) chocby przy wymianie przedniej szyby juz potrzebuje kalibracji kluczyka..rozlaczenie lusterka w ktorym znajduje sie odbiornik syganlu z kluczyka wymaga ponownwej kalibracji.. :D

 

no tak tylko ze ja nie mam tego kluczyka z pilotem no a kosztuje troszke w aso :( mogłbys cos wiecej napisac o tej kalibracji...jest jakis program do tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , do kodowania kluczyka nie jest potrzebny program...

 

Z tego co pamiętam ,kodowało się w ten sposób.

 

1. Wsiąść do auta i zamknąć drzwi

2. Włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić na pozycje nr1 (zapala sie kontrolka poduszki) max na 5 sek. -wyciągnąć kluczyk z powrotem

3. Nacisnąć i przytrzymać przycisk otwierania zamka. Nie puszczając tego przycisku nacisnąć krotko- 3krotnie w ciągu 10 sek przycisk zamykania.

4. Puścić przycisk otwierania - jeśli się udało to centralny zamknie sie i otworzy.

Siła i Honor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , do kodowania kluczyka nie jest potrzebny program...

 

Z tego co pamiętam ,kodowało się w ten sposób.

 

1. Wsiąść do auta i zamknąć drzwi

2. Włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić na pozycje nr1 (zapala sie kontrolka poduszki) max na 5 sek. -wyciągnąć kluczyk z powrotem

3. Nacisnąć i przytrzymać przycisk otwierania zamka. Nie puszczając tego przycisku nacisnąć krotko- 3krotnie w ciągu 10 sek przycisk zamykania.

4. Puścić przycisk otwierania - jeśli się udało to centralny zamknie sie i otworzy.

 

o kurde nie wiedzialem ze to jest takie proste :) a w aso chca niby za taka usluge 150 zł :shock: dzieki bardzo za info. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
w serwisie tzn ASO ok 650 zl w zaleznosci od kursu euro i to bedzie oryginal z pilotem..natomiast taki z immobiliserem bez pilota z logo bmw i podswietlajaca lampka to 150 zl u kazdego porzadnego goscia ktory dorabia kluczyki,ale warunek ze musisz miec jeden kluczyk ktory ma immoibiliser,jezeli nie masz wogole kluczyka to trzeba do serwisu (AS0)

 

byłem dziś w ASO,za oryginalny kluczyk z pilotem zawołali 600 zł.

Czy kluczyk o którym piszesz za 150 zł odpali auto ??

Pytam bo pozniej podjechałem rowniez do kolesia ktory dorabia kluczyki-powiedział że za 100 zł dorobi mi kluczyk który będzie obsługiwał alarm / otwieranie zamykanie z pilota oraz z klucza ale nie odpale nim auta bo jak stwierdził BMW ma immo nie do "podrobienia".

osa-ozo


Sprzedam :

Oryginalne tylne lampy BMW e46 do sedana - zewnętrzne i w klape.

Kierunkowskazy przednie e46

Ceny : Tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.