Skocz do zawartości

530d WEBASTO


makaron87

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mozesz z bagaznika wyciągnać bezpiecznik 46 albo 47 nie pamietam juz ktory. Jesli po tych czynosciach webasto sie nie uruchomi w ogole to oznaczać bedzie jakąś poważniejsza usterke. Chociaż nie koniecznie bo jak świeca padnieta to tez się nie uruchomi. Wtedy tylko diagnoza, albo jak u mnie było robione koleś cześć po cześci sprawdzał czy jest oky. Wyszło że plytke mam sterująca padnieta, a reszta jest sprawna. Tyle że to była bledna dniagnoza bo wtedy PC z webastem polaczenia nie nawiązało.. logika :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc i dzisaj spróbóje tych manewrow zobaczymy czy zadziala. Napisze co zdziałałem. Ale wydaje mi się że bez serwisu komputerowego się nie obejdzie. Napiszę oczywiśćie co było przyczyna awarii może to się komuś przyda. Do uslyszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacje znalazlem na innym forum

 

"Wszystkie modele Webasto montowane w 530 D były przystosowane do funkcji ogrzewani postojowego, funkcję tą trzeba odblokować z poziomu komputera serwisowego i to wszystko musisz tyko posiadać wersję z nawigacją lub duży „BC” w przypadku Małego BC

niema takiej możliwości pozatym potrzeba wtedy dokupić trochę „gratów” do samego Webasto, w Warszawie odblokowanie kosztuje 50 zł "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam dogrzewanie silnika?

 

Sprostuje sprawe. Mam Webasto Thermo Top Z/C -D.

Nie determinuje to czy masz grzanie i tu i tu.

Wczoraj bylem znów na podlaczeniu ale u znajomego i podlaczyl pod głowny komputer ECU auta. Wszedł w opcje dogrzewania/ogrzewania i wyskoczyl blad z numerkiem z przodu 21 i pisalo " zwarcie do masy". Gdy go kasował ponownie wyskakiwał. Wtedy mi powiedział " masz druga pompe wody " i wpomnial ze wystraczy ze w pewnym miejscu bedzie naderwany kabelek to wyskoczy.

Kabel musiałby być przetarty i faktycznie zwarty do masy :) Przerwany kabel daje błąd otwartego obwodu.

Kolega odczytał Ci błąd z którego ECU ? IHKA czy samego kontrolera Webasto?

Ta druga " pompka " znajduje sie po prawej stronie komory silnika, jest koloru czarnego.

Czyli wskazuje na to ze mam i dogrzewanie wnetrza? Mam wersje bez navi i liczniki z tym samochodem, pilota do webasta nie mam, auto z drugiej reki.

Ta druga pompka znajdowac się powinna pod elektrozaworem przed zejściem węży do piecyka, ale od góry patrząc słabo ją widać.

Zrób fotkę.

Ciekawa informacje znalazlem na innym forum

"Wszystkie modele Webasto montowane w 530 D były przystosowane do funkcji ogrzewani postojowego,

Figa z makiem.

Te bez małej pompki obiegu wody (Thermotop Z) nie nadają się bo nie ma komu robić obieg.

 

Informacje na forum często mają to do siebie, że niekonieczne są zgodne z prawdą :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel musiałby być przetarty i faktycznie zwarty do masy Przerwany kabel daje błąd otwartego obwodu.

Kolega odczytał Ci błąd z którego ECU ? IHKA czy samego kontrolera Webasto?

 

Podłączył pod ta okagła kostke po lewej stronie komory silnika, nie pod webasto.

Nie wiem czy o to chodzi, ale widziałem na monitorze taki schemat właśnie ze obwód jest ciagle otwarty - może to mieć wpływ na prace webasto?

Właśnie wróciłem od kolejnego serwisu webasto. Ci okazali się bardziej kumaci i widać ze sie chlopaki znają.

Stwierdzili ze czujnik podaje złe wartosci tzn. samochod specjialnie stal z otwarta macha na zewnatrz bo webasto pokazywało 85*C. Po dwoch godzinach auto wjechalo ponownie do zakladu i co zaskakujace pokazalo 95*C.

Co mnie dziwi. Zawsze gdy odłańczałem aku na noc webasta 3 razy się załańczało, a dziś w ogole. Wyciagałem bezpiecznik 47 i tez nie rusza - a wcześniej numer z aku działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega odczytał Ci błąd z którego ECU ? IHKA czy samego kontrolera Webasto?

Podłączył pod ta okagła kostke po lewej stronie komory silnika, nie pod webasto.

 

Może inaczej, żeby Ci wytłumaczyć. Błąd dodatkowej pompki wody może "złapac" tylko i wyłącznie IHK/A/R czyli sterownik HVAC.

 

I wystepuje on albo kiedy faktycznie występuje, albo kiedy wcale nie masz/miałeś fabrycznego Webasto, a zostało Ci one tylko dokodowane bez dodania tej pompki. Stąd było moje pytanie czy wiesz wogóle z którego ECU Ci kolega odczytał błędy.

 

Stwierdzili ze czujnik podaje złe wartosci tzn. samochod specjialnie stal z otwarta macha na zewnatrz bo webasto pokazywało 85*C. Po dwoch godzinach auto wjechalo ponownie do zakladu i co zaskakujace pokazalo 95*C.

Nie wiem czy kumaci bo co ma otwieranie maski do tego wszystkiego :twisted2:

 

Twój odczyt 85/95 jest dosyć typowy przy awarii sterownika Webasto, które łapie overheata bez przyczyny. Czasami sam czujnik w palniku też daje taki odczyt, kiedy go właściwie już nie ma z przyczyny zuzycia.

I ja tam bym szukał Twoich nieszczęść.

 

Co mnie dziwi. Zawsze gdy odłańczałem aku na noc webasta 3 razy się załańczało, a dziś w ogole. Wyciagałem bezpiecznik 47 i tez nie rusza - a wcześniej numer z aku działał

Odłączanie napięcia (lub też softowo go kasując bo jest taka możliwośc) kasuje błąd "interlock breakdown".

A u Ciebie z powodu awarii sterownika, od razu jest status Overheat i powyższy błąd i tak nie ma tu nic do rzeczy. Piec i tak sie nie uruchomi i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Idzie do wiosny i webasta odejdą w niepamięć na kilka miesięcy ale ja mam taki błąd:

 

2 Combusation air fan

 

Error frequency:255

 

Glowing 10 70.00 0-n

Cooling temperature 18.00 degrees Celsius

 

 

Short circuit to ground

Error present

 

Jakieś pomysły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.