Skocz do zawartości

Problem z ogrzewaniem.


RoboCza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hej. Tez miałem złudzenia. Jak jade bardzo ostrożnie z gazem z nawiewu nie bucha żar. Leci takie nie za ciepłe. Jednakże jak juz kreski opadną i dam choć raz pożadnie po garch to już bucha zarem bez względu jak bede obchodził sie z gazem. Wnioski. Autka e-60 za wolno sie nagrzewaja. (nawiew)Z opisów widać,że to nie jednostkowy przypadek. Liczyłem na coś cieplejszego.Minus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dokładnie tak jak opisujecie, niby opcja webasta jest (u mnie tylko dogrzewająca silnik) mimo tego wnętrze nagrzewa się dość wolno. Dla przykładu volvo s80 niemal od razu grzeje ciepłem po uruchomieniu. Pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troszkę stałem w warszawskich "korkach" i znowu ustawiłem wszystko na max'a. Nadal nic szczególnego. Niby coś ciepłego leci ale to nie jest gorący nawiew. Tak bardzo lubię mieć puszczone gorące powietrze na nogi. Wielka kicha. Juz raz pisałem, że klimatyzacja w E60 jest do bani. Okazuje się, że i ogrzewanie też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy wy oby dobrze ustawiacie te swoje nawiewy, klimy itd?

Mnie to strasznie denerwowalo, ale wkoncu sie nauczylem, tez myslalem ze nie dziala tak jak powinno. Ale juz wiem ze jak mam moc nawiewu na manualu to tylko licza sie ustawienia z iDrive, moze to jest powodem, i dodam ze nie tylko kreseczki ustawiajace intensywnosc nawiewu ale i te zmieniajace kolor obok tez trzeba na max jak sie chce cieplo. Pewnie to wiecie, ale tak na wszelki wypadek. Aha, no i jak nie jest nagrzany to zdecydowanie mniej dmucha, po osiagnieciu temp wali strasznie i jak chce to na twarz tez, wszystko do wyregulowania - cieprpliwosci. Ale co fakt to fakt - nie jest to human friendly.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wszystkie kreseczki są ustawiane max na czerwono. Dawno opanowałem tą trudną sztuke ustawiania ręcznego w I'Drive, choć to prawdziwy koszmar. Po prostu niemcy spierd... kolejną rzecz. Szlak mnie trafia jak przypomnę sobie, jak wspaniale klima i ogrzewanie działają w Audi A6 czy Volvo, a nawet w VW. W naszych E60 to klapa na całego i nie ma co bronić przegranego rozwiązania. Coraz mniej mam cierpliwości do tych niedoróbek i nie przemyślanych rozwiązań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm... Jeździłem wcześniej VW Borą 1,6 i porównując ją do e60 jestem zachwycony tym jak szybko w aucie robi się ciepło. Może silnik nagrzewa się wolniej, ale ciepłe powietrze dmucha po krótkiej chwili.. Narzekam, podobnie jak inni, na klimę, która nie działa tak jakby się tego oczekiwało..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tragedia zeby ustawienia nawiewu były w i drive :/ z 2minuty ustawiania zanim człowiek chce gdzies jechac:/

 

To chyba juz wtedy nie problem idrive'a tylko Twoj. Ja Ci ustawie nawiew w 20 sekund (przytrzymaj controllera przez dluzszy czas w lewo i wlaczy Ci sie od razu ustawienie klimatyzacji), jak bedzie potrzeba. Poza tym moj nawiew i moja klimatyzacja dzialaja b. dobrze, a do i-drive'a w ogole nie zagladam juz, bo swoje ustawienia juz znalazlem i ich nie zmieniam.

 

 

Dno, dno i jeszcze raz dno. Niemcy spieprzyli totalnie klimatyzację i ogrzewanie. Miałem kiedyś E39 i nawet dobrze chodziło, choć do innych marek była daleka droga. Ale to co tu (w E60) zastałem to jest normalna porażka.

 

Ja nie wiem, co Wy macie za wymagania. Ja tez juz niejedna klimatyzacje widzialem i z mojej obecnej jestem zadowolony i nie widze zadnych minusow, a zwlaszcza zadnej "porazki".

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcialem zapytac po co ustawiacie nawiewy w idrive? Hm, w ogole tego nie tykam. W E90 jezdzilem caly czas na AUTO na 21C i bylo OK. W E70 tez caly czas AUTO SOFT, 21C. Czasem w lecie bralem AUTO MEDIUM, zeby lekko klime zmobilizowac w poczatkowej fazie. Tak to nic tam nie ruszam.

 

E90 nagrzewala sie OK, E70 tez nagrzewa sie dobrze mimo wielkiej budy.

 

/DP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po 8 latach jeżdżenia tylko Land Roverem Defenderem to niestety autorytetem w sprawie ocen nagrzewania wnętrza być nie mogę. dla mnie każdy inny samochód ma bosko działające ogrzewanie :) :mrgreen:

 

ale też mi na twarz nie wali jakoś gorącym powietrzem (choć na nogi i szybę leci gorące)

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory koledzy ale nie wiem o co kaman :duh: ? Jeżdżę zawsze na auto (czasami tak jak kolega przytoczył ustawiam na medium - szczególnie jak słonko na szybę wali) i ustawiłem to 1,5 roku temu i nie przestawiam i w zimie mam ciepełko a lato przyjemny chłodek. Żadnego mankamentu w układzie nagrzewania / klimy a tym bardziej porażki nie zauważyłem. :naughty: :clap: :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie śmieszne wypowiedzi.

Po pierwsze. Jeśli kolega uważa, że on szybko ustawia klimatyzację i to trwa tylko (!!!) 20 sekund to życzę wesołych świąt. 20 sekund to za długo. Dużo za długo.

Po drugie. Jeśli komuś zimą wystarcza nawiew o temperaturze 21 stopni to również powodzenia życzę. Dobry system grzewczy powinien rogrzewać powietrze do temperatury około 30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie śmieszne wypowiedzi.

Po pierwsze. Jeśli kolega uważa, że on szybko ustawia klimatyzację i to trwa tylko (!!!) 20 sekund to życzę wesołych świąt. 20 sekund to za długo. Dużo za długo.

Po drugie. Jeśli komuś zimą wystarcza nawiew o temperaturze 21 stopni to również powodzenia życzę. Dobry system grzewczy powinien rogrzewać powietrze do temperatury około 30 stopni.

 

Za pierwszym razem może i 20 sekund, ale np. ja do tego już nie wracam.

30 stopni może i tak ale po co? Jakbyś tyle miał w aucie (w zimie) to chyba w samych gaciach musiałbyś jeździć, chyba, że chodzi o ciepełko na jakimś postoju :norty: . Mi w zupełności 22 wystarczy, a jak będą mrozy to zejdę do 18 aby można było w kurtce jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.