Skocz do zawartości

535d 2005 skrzynia biegów szarpie przy 120km/h i ok. 2000obr


maar79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

 

Dzisiaj jadąc okolo 115-120 km/h przy obrotach 2000, zaczęło mi szarpać autem, efekt taki jak gdyby skrzynia biegów nie mogła się zdecydować czy wrzucić już wyższy bieg czy niższy i tak na zmiane je przełczała. obroty oczywiście też falowaly w zakresie 1800 -2000, problem znikał jak zwolniłem lub przyśpieszyłem. Objaw ten się pojawia przy delikatnym rozpędzaniu auta, i utrzymanej prędkości 120 km/h. moje pytanie do Was jest takie, właściwie dwa pytania. Czy ktoś już się z czymś takim spotkał i czy jest możliwe wykasowanie jakiegoś sterownika od skrzyni biegów, który uczy się stylu jazdy i do niego dobiera kiedy zmienić bieg, słyszalem ze takie patenty są w E60. Czy może to jest moczątek końca skrzyni ? auto nie pokazuje błędów jest serwisowane w ASO i ma przejechane 105000[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia ilości oleju w skrzyni.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem. zmienili mi program w sterowniku skrzyni biegów i jak ręką odjął. przez dwa dni skrzynia pracowała zupełnie inaczej, zanim dopasowała się do mojego stylu jazdy. teraz jezdzi super. nadmienię że zaczałem od sprawdzenia błędów skrzyni i sprawdziłem poziom oleju, ale tam było wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście masz problem z autem. Jeśli skrzynia była w trybie awaryjnym, no właśnie czy wogóle była bo przecież w takim stanie nie miała prawa mieć wszystkich biegów.

A kto Ci takich rzeczy naopowiadał ? Błędów skrzyni jest więcej niz 1, i mogła pracować w awaryjnym i mieć wszystkie biegi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wykasowaniu błędów i wyczyszczeniu pamięci sterownika wszystko gra, może są różne tryby awaryjne, auto jezdzi dobrze, to nie będę szukał dziury w całym, 2 miesiące temu miałem robiny przegląd w serwisie, który nic nie wykazał, więc może błędy jednak szasami wskakują same bez większego powodu. Jak coś się zmieni dam znać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryby awaryjne nie biorą się z powietrza, coś je musi zainicjować i to jest z reguły trwała lub powtarzalna usterka. Chyba że mówimy o kodach błędów które w przypadku e60 są częste i czasem pojawiają się bez konkretnej przyczyny .

 

To samo tyczy się jednostek benzynowych z ASB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam jestem dzisiaj pierwszy raz na tym forum i podepnę się z podobnym tematem.

Posiadam BMW E61 535D z przebiegiem 217tyś km i mam problem od niedawna z automatem, a wygląda on tak że gdy przyspieszam i wciskam ok. pół gazu to przy zmianie z biegu 4 na 5ty samochód szarpnie i tak jakby skrzynia wariuje i nie wie co ma zrobić, i gdy spuszczę z gazu zatrybi i pracuje dalej tak jak ma.

Ale gdy dam gaz do końca to pracuje idealnie i na kick downie też tak jak ma.

Parę razy skrzynia przeszła w stan awaryjny co bardzo mnie niepokoi, byłem u mechanika i sprawdzał na komputerze skrzynie i wystepuje tam jakiś błąd ale mogę niby spokojnie dalej eksploatować samochód, i związku z tym postanowiłem napisać tutaj na forum, być może ktoś ma tez taki problem lub ma.

 

Dzięki i czekam na pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wycieków oleju nie ma ze skrzyni? Dziwny ten mechanik skoro skrzynia ewidentnie informuje o problemach ,a on Ci każde tak jeździć. TO do niczego dobrego nie prowadzi ,tak można zrobić kiedy skrzynie spisujesz na straty bo wiesz że czeka Cię wymiana na inną. Teraz pomoże tylko szybka diagnoza problemu i jego usunięcie i MOŻE uda się uratować skrzynie.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieków właśnie niema, w normalnych warunkach to pracuje ona całkiem wzorowo. W nowym roku jadę na diagnostykę z tą skrzynią do specjalisty, to jak sie coś dowiem to napiszę :) chodź obawiam się co tam może siedzieć. Jest to mój pierwszy automat i drugie bmw, w innej marce nie odważył bym się kupić samochodu z automatem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam witam z tego co ja wiem to bmw nie zaleca wymiany oleju tylko wymianę skrzyni chyba co 200tkm ale tak tylko słyszałem hehe no u mnie skrzynia została zrobiona i to nie było programowanie czy coś takiego, zostały wymienione wszystkie elektrozawory, sprzęgło chydrokinetyczne zostało zregenerowane no i olej wymieniony nie wiem czy jeszcze coś pominołem ale teraz skrzynia chodzi jak marzenie, dopiero teraz widzę jak była zmęczona! Polecono mi dobrego magika z Kędziezyna Koźla i jak narazie jestem zadowolny z naprawy skrzyni. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko wymysł BMW, że olej w skrzyni jest niewymienialny. Trzeba go wymieniać jak najbardziej.

Co do szarpania, również miałem taki objaw że skrzynia nie wiedziała czy zrzucić bieg czy go wrzucić. Błędów nie było. Zresetowałem skrzynie, 1-2 dni i chodzi teraz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej trochę opuściłem ten temat i napiszę teraz co było u mnie grane, u mnie na błędzie się nie skończyło niestety.

Skrzynia była ściągana i rozbierana wymienione wszystkie elektrozawory, sprzęgło chydrokinetyczne zregenerowane, nowy olej i software.

Jest to moje pierwsze BMW i pierwszy automat i dopiero po naprawie skrzyni widzę jaka była zmęczona (218tys/km) teraz pracuje na 6 :cool2:

Kieszenią trochę szarpło ale wiem że mam teraz pewną skrzynię na ok 200tys :8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.