Skocz do zawartości

Pytania przed kupnem Z4


Gość roland

Rekomendowane odpowiedzi

Ponta dzięki za podsumowanie.

No niestety i tak już budżet podniosłem 2 krotnie (bo wcześniej myślałem o tt- 15k +-5K). Ale wolę dać 28 (jeszcze może coś urwać) i wrzucić pare k (jakoś jeszcze wysupłam) niż 40 a i tak jeszcze będzie trzeba włożyć.

Pytanie czy wogóle rozważać TEN egzemplarz (jak by coś jeszcze opuścił) bo z pewnymi mankamentami trzeba się liczyć -nie będę odrzucał auta przez gaśnicę:p bo nigdy nic nie kupię, a wolałbym żeby była zdrowa buda i silnik bo to najważniejsze.

-jak się dopatrzyłeś tylnego zderzaka?:)

-czyli z tapicerką OK? to co z tymi boczkami i to nie podejrzane że ta kiera rozerwana?

-z wyposażeniem już się pogodziłem z golasem (takiego wyposażenia jak w Lancii Lybrze '99 - to żaden egzemplarz nie będzie miał)

-no ale chyba zderzaków nie trzeba malować- skoro nie są tragicznie zrobione, a to plastik więc ruda nie weźmie

-pompa daje taki objaw że otwiera się tylko ciut (dalej manualnie?) nie wystarczy ją wyciągnąć/przeczyścić/zregenerować?


co do tej proponowanej- to poważnie myślałem o 2.0 ale mi już 2 mechaników odradziło- że bardziej awaryjne i droższe w utrzymaniu/naprawach niż R6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To mechanicy piszą bzdury, tam nie ma bezpośredniego wtrysku w tym R4 nawet, nie te lata.

Gaśnicę podałem ci nie jako wyznacznik do odrzucenia auta, tylko wszystko opisuję tak jak powinno być. miejsce gaśnicy jest pod fotelami kierowcy fabrycznie.

I co będziesz jeździł z obtartym przednim zderzakiem? W roadsterze? jak to wygląda w ogóle...

Tylny jest malowany, bo nawet porządnie nie był przygotowany do malowania, krawędzie są całe w lakierze, nie ma ostrych linii, ślizgi zderzaków do wymiany, w ogóle się nie trzymają - to jest drobnostka 150 zł sztuka.

Haha dopiero zauważyłem, że skóra jest na airbagu - tam w oryginale jest tworzywo, ona jest po wybuchu air baga. Tak ma wyglądać poduszka, skóra tylko na kierownicy. Poduszka i za poduszką to tworzywo. Odpuść te padakę.

bmw-z4-e85-obszycie-kierownicy-1-image(1920x_).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja się zastanawiam nad tym:


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-coupe-3-0si-ID6C6vA6.html#gallery-open


Taki smrodek trochę, ale może warto włożyć te 20-30k i mieć super sztukę.

Ja zawsze mam dylemat czy kupić igłę czy ją zbudować.

Ta jest po powodzi chyba.

Z USA nie mają instalacji ze spryskami jak coś, tylne przeciwmgłowe trzeba również dorobić i lampy przód zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jest po powodzi chyba.

Z USA nie mają instalacji ze spryskami jak coś, tylne przeciwmgłowe trzeba również dorobić i lampy przód zmienić.

 

Nie jest po powodzi, jest też historia tego samochodu na carfaxie.

Mechanicznie podobno ok, reszta do odbudowy.

2018- BMW 5 G30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, zobaczyłem i wróciłem:)

Nie wiem czy warto było jechać dla samego przejechania się...ale zawsze to jakaś lekcja (już jako tako potrafię odsiewać paździeż...przynajmniej dopiero na żywo).

Z plusów to...hmmm...na prawdę super się jechało i już ją chcę!


ale w rzeczywistości to padaka:( z nowości to: przy mocnym hamowaniu ściąga na prawo. szyba czołowa wymieniana, belki pod silnikiem w jednym miejscu porudzone (poniżej chyba spawane), mocowanie rozpórek przy kielkichach z rysami. No a reszta to co pisaliście...wizualnie słabo- gość chciał zejść do 25k.


ogólnie wielkie dzięki za porady (i odradzanie) i wsparcie:

Ponta

Darek63

karolb836



no a ja wracam do punktu wyjścia i zaczynam poszukiwania od nowa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio niefabryczne.

 

Akurat to zaliczył bym na wielki plus. To fabryczne CD które tam jest zamontowane to żenada. Też to wywaliłem jak tylko ramka do 1 din dojechała z DE. Zmieniłem głośniki i teraz można w końcu muzy słuchać.

 

moim zdaniem fabryczne fajnie wygląda a żeby słuchać muzy wystarczy podłączyć moduł bluetooth i puszczać muzę z telefonu, ja tak mam i jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Otóż zdecydowałem się na zakup tej sztuki:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-2-5i-ID6CiiSe.html


Czy dobrze zrobiłem to jeszcze nie wiem:)

ale Ciii bo sprzedający tu zagląda:p


Ogólnie dzięki WSZYSTKIM poradzającym za porady. Dużo się od Was nauczyłem na co patrzeć itp. i dużo się jeszcze muszę nauczyć.

Mam nadzieję, że będziecie równie pomocni w dziale serwisowym:p

a ja też postaram sie coś wnieść jako już pełno prawny członek forum:)

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem fabryczne fajnie wygląda a żeby słuchać muzy wystarczy podłączyć moduł bluetooth i puszczać muzę z telefonu, ja tak mam i jestem mega zadowolony.

 

Żadnych bluetooth innych takich nie uznaję. Prosta zasada radio > karta > muzyka > sterowanie pod ręką. Z dedykowaną ramką porządne radio z możliwością wybrania podświetlenia wygląda całkiem normalnie w 15 letnim Z4 dla mnie, więc zero stresu. Auto jest dla mojej wygody, i tak jest to realizowane. Bez dodatkowych bzdur aby na siłę oryginalność wyglądu zachować.

 

Otóż zdecydowałem się na zakup tej sztuki:

 

Kupiłeś czy się na razie zdecydowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrót myślowy- zdecydowałem się tzn. kupiłem:)

 

No to gratuluje. Ja pierwsze co bym zrobił w tym aucie to zmienił te balony na jakieś normalne koła 18 cali. Zetka na takich balonach słabo wygląda. I te tuningowane plastiki pozmieniał na oryginalne. A reszta wyjdzie z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie 16" pyciutkie są (w poprzednim aucie miałem 15")...ale nie jestem fetyszystą felg (choć ciemniejsze/czarne by bardziej pasowały- dobrze że nie jasno srebrne) także narazie zostawie. Kosmetyką się zajmę przy okazji... narazie trzeba dobrze silnik podiagnozować bo waliło błędami Vanosa itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem fabryczne fajnie wygląda a żeby słuchać muzy wystarczy podłączyć moduł bluetooth i puszczać muzę z telefonu, ja tak mam i jestem mega zadowolony.

 

Żadnych bluetooth innych takich nie uznaję. Prosta zasada radio > karta > muzyka > sterowanie pod ręką. Z dedykowaną ramką porządne radio z możliwością wybrania podświetlenia wygląda całkiem normalnie w 15 letnim Z4 dla mnie, więc zero stresu. Auto jest dla mojej wygody, i tak jest to realizowane. Bez dodatkowych bzdur aby na siłę oryginalność wyglądu zachować.


zgadzam sie z tobą, dlatego u mnie telefon automatycznie łączy sie z radiem i leci muza z playlisty spotify, sterowanie z kierownicy więc moim zdaniem nic nie brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie


Czy koledzy byliby chętni powiedzieć coś na temat tych sztuk?


https://www.olx.pl/oferta/bmw-z4-sport-skrzynia-smg-3-0-skora-jasna-fajna-zabawka-CID5-IDBe8st.html


https://www.olx.pl/oferta/bmw-z4-2-5-zarejestrowana-mozliwa-zamiana-CID5-IDvsoJM.html


Obie pochodzą z Włoch (po vinie wychodzi język Italia)

Wyposażenie z grubsza się zgadza.

Ta pierwsza rzekomo po stłuczce parkingowej (lewy tył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.