Skocz do zawartości

Pytania przed kupnem Z4


Gość roland

Rekomendowane odpowiedzi

A wiesz może ile kosztuje oryginalny zestaw kluczy i bezpieczników? Masz jakieś zdjęcie lub chociaż grafikę jak to powinno wyglądać? ETK mi nie działa ostatnio.

Ja u siebie nie widzę za wiele miejsca wokół akumulatora na jakieś dodatkowe pojemniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

bmwstore.pl znajdziesz części.

Akurat swojej nie szukaj po VIN, bo masz auto z USA i tam podkładka była inna.

Tu masz podkładkę, mocowana jest na 5 nitów.

51 11 7 158 837

51 71 8 219 511 nity x5

Do tego 4 wkręty i 4 podkładki, aby przymocować tablicę. Na to 2 niebieskie zaślepki i 2 białe. Tak fabryka robiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Jest powypadkowa, zbadaj historie, bo tutaj mogą być potem problemy z dachem i jego drożnością, jak ktoś źle to auto poskładał.

Dostała w tył, co widać bo klapa przesunięta jest w prawo, to wręcz katastrofalne dla roadstera, tam jest cały mechanizm składania dachu i kanały drożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,


chciałbym was prosić o opinie o tej "zetce" ma intersująco niski przebieg :)

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-biale-kierunki-niski-przebieg-zadbany-ID6BxwKh.html#855d2fec89

 

Zawsze patrz na linię nadwozia czy są równe odstępy, czy gdzieś zderzak za bardzo nie odstaje;) A taki przebieg to kpina, ciekawe jak to udowodni jestem ciekawy :D


Też zastanawiam się nad zakupem Ztki i patrząc na ogłoszenia nie ma za bardzo w czym wybierać...


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-2-5i-192-km-cabrio-skora-xenon-alu18-automat-latooo-ID6BTm7m.html#08bb9de323


Co myślicie o tej? Wiem, że od handlarza i spodziewam się ryzyka, ale bez sprawdzenia jej w ASO jej nie kupię;) a poza tym dostanę pisemną gwarancję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Gwarancja u handlarza to pic, nie ma gwarancji.

Nie kupisz Z4 za 25 tys. zł. I jeszcze z motorem R6, zapomnij :D

Zwiększ budżet 2x to wtedy MOŻE. Poczytaj ten dział i pojeździj Z4 trochę zanim zaczniesz dawać innym rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w mojej radzie było nie tak? ;) Miałem Z4 pod opieką jakiś czas temu i wiem co to za auto. Żałuję tylko, że jej wtedy nie kupiłem gdy poszła na sprzedaż;)

Teraz szukając drugiego auta dla fun'u przypomniałem sobie o tym BMW i szukam godnego egz. Szukam auta w granicach 30 tyś bo nastawiam się na to, że 10 k będę musiał włożyć aby było "idealne" ;)


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-sprzedam-bmw-z4-drugi-wlasciciel-ja-zrobilem-nim-ok-10-tys-km-ID6BNJO8.html#1b442e3fc1 <--- ta akurat stoi u mnie w mieście i pewnie pojadę ją obejrzeć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Auto ze Stanów, zobacz raport, na pewno jest powypadkowe.

Szukaj bezwypadkowego, to mechanikę ogarniesz. Bo bawić się w blacharkę to nigdy nie będzie jak należy.

Zawieszenie 4k opony 2k i już masz 6k wywalone. Jeszcze wahacze, tuleje i inne bzdety. Szukaj polifta, bo przed liftem problemy ze złym odpływem wody. Silniczek gnije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dopytaj się z której strony dostała, bo nie jest bezwypadkowy.

Do tego wyposażenie bieda, nie ma xenonu, multifunkcji czy chociażby aut. klimatyzacji.

Tym bym się zainteresował: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-bmw-z4-2-0-2008r-bezwypadkowy-bi-ksenon-ID6BSLqz.html#c85a8631c1

Przy tym przebiegu do roboty będzie rozrząd i świece i pewnie zawiecha, aby to jeździło, bo to kluczowe w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dopytaj się z której strony dostała, bo nie jest bezwypadkowy.

Do tego wyposażenie bieda, nie ma xenonu, multifunkcji czy chociażby aut. klimatyzacji.

Tym bym się zainteresował: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-z4-bmw-z4-2-0-2008r-bezwypadkowy-bi-ksenon-ID6BSLqz.html#c85a8631c1

Przy tym przebiegu do roboty będzie rozrząd i świece i pewnie zawiecha, aby to jeździło, bo to kluczowe w tym aucie.

zainteresowałem się i od 2 dni jest moje, dzieki za pmoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gratulacje.

Lato, u boku żonka/dziewczyna/kochanka (wybór należy do Ciebie) i wyjazd nad morze do Chorwacji z otwartym dachem. Bajka.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam dla siebie z4 cabrio. Pytania moje przed zakupem są następujące:

1) których wersji silnikowych unikać, a które są dla tego auta najlepsze ?

2) szukam raczej wersji polift - co najbardziej lubi się psuć, ewentualnie co rzadziej ale może drogo kosztować w naprawach.

3) na co zwrócić szczególnie uwagę przy oględzinach ? Przebieg osobiście dla mnie nie gra roli o ile nie widać zmęczenia po aucie. Jak każde cabrio mechanizm dachu i jego szczelność na myjni, ale co poza ?

4) może znacie kogoś, kto chce się pozbyć swojego auta, albo wiecie o jakimś dobrym egzemplarzu do polecenia ?

5) czy mimo tego, że za oknem pogoda jakby lata miało nie być to czy ten czas jest dobry na zakup cabrio czy lepiej poczekać do jesieni/zimy ? Chodzi o to, czy ceny w czasie sezonu letniego nie są zawyżone bo aż tak bardzo mi się nie śpieszy z kupnem :D

Dzięki za wszelkie info, pozdrówki! 5!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie ma Z4 cabrio, jest roadster :cool2:

1. Jak masz pieniądze, to szukaj R6.

2. Problem z dachem znika w wersji poliftowej.

3. Na wszystko to, co w innym aucie.

4. Dobrych z4 jest jak na lekarsto, 90% na otomoto to kierpce.

5. Cena auto nie zależy od pory roku, to mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresowałem się i od 2 dni jest moje, dzieki za pmoc :)

 

Fajnie, tylko ma braki w postaci koni i guzika sport. A bez tego trochę mniej frajdy. Pierwsze co robię po odpaleniu auta to sport załączam :). Nie mniej gratuluje i życzę dobrej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.