Skocz do zawartości

Ile może brać oleju e46 2.0d


Ricardo

Rekomendowane odpowiedzi

to moje auto jest jakies dziwne, e46 320d 136km i nie bierze oleju w ogole, przebieg 252k uzytkowanie mieszane z przewaga autostrad (mieszkam w Irlandii ) wlany byl olej castrol, tyle ze nie pamietam juz jaki, do diesel'a, zmienial warsztat a naklejke wcielo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E36 - nigdy nie dolewalem i nie dolewam - wymiana cos 8 tys ( ale oczywiscie sprawdzam stan )

 

E39 - chyba po 15 tys ubylo minimalnie na bagnecie cos ale mysle ze to kwestia 100 ml albo to takie wrazenie bo pole pomiaru jest mniejsze niz w E36.

 

 

Z tego co kojarze na spalanie oleju poza stanem silnika ma tez sposob uzytkowania. Jak ktos ciagle cisnie do deski to napewno cos oleu sie wypali.

 

Gdzies jest opisana wartosc graniczna i chyba byla nawet dosc spora, choc nie zmienia to faktu ze zadne BMW u mnie nie lyka oleju, zapewne spala jakas ilosc jednak nie wymaga to dolewek.

 

Dodam tak off topic ze np. fiat ducato z silnikiem CR tez nie bierze nic.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja bmka nie wiem czy bierze bo zrobiłem nią na razie 2 tyś km od wymiany ale passat b6 bierze normalnie olej i to dość sporo bo tam są pompowtryskiwacze czy inne coś co bierze olej jak potrzebuje

 

pozdro :norty:

czasami na drogach można spotkać wariatów co pędzą ponad swoje umiejętności na złamanie karku no na prawdę, aż czasami ciężko ich wyprzedzić.....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Myślę, że litr na 10tys to nie tragedia. Miałem znajomego z Hondą Accord co lał litr na 1tys a auto miało 3lata

 

Tragedia pewnie nie, ale malo to tez nie jest no i jakies dziwne, skoro wieloletnie auta potrafia sie zmiescic w 100ml na 10 tys a prawie nowki lykaja w litrach :)

 

Moze znajomy z Hondy kreci zawsze do czerwonego :).

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.