Skocz do zawartości

Aktywacja webasto w DIS v.44


Yaza

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odp.! :)

 

Co do polskiego menu ,to jak będę miał możliwości to wgram ,bo autu ma ze 3 tyg. i mieszkam w Norwegii nie mam możliwości narazię (jakoś daje rade po angielsku) :wink:

Oczywiście że aktywuje ogrzewanie (jeszcze nie wiem gdzie i jak,może sam :mrgreen: jak się podszkolę i będę miał sprzęt :) )

Co do modlitwy to też się przyda, i na tace też dam :wink: z 5 zeta.

A co do ustawień to zrobię jak u Ciebie kolego pitong. Moje to też X5 E-53.

 

 

 

Byłem z tym w serwisie przy salonie BMW (tu w Norwegii) gdzie auto było serwisowane (tak z ciekawości) :roll: , po nr.vin pan powiedział że nie mam opcji ogrzewania postojowego, ale jest do zrobienia ,muszą tylko zamówic jakąś cześc (nie chciał powiedziec jaką) i robocizna. ciężkie pieniędze za to wszystko (nawet jak dla norwega) Przy tym cały czas zachowywałem się jak "świnia wpatrzona w gwiazdy" :shock: .

 

Jeżeli odblokowanie się powiedzie, i wszystko będzie ok :cool2: , to złoże wizytę w serwisie i będę SZCZERY DO BULU :mrgreen:

 

POZDRO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam, nie mam MID`a tylko maly komp i CD Business czy po odblokowaniu bedzie mi dzialalo webasto wewnatrz auta czy niezbedny bedzie pilot do jego obslugi? przerobilem te 11 stron i juz sam nie wiem...

odblokuj i sprawdz, tzn uaktywnij sobie STANDHEIZUNG i módl się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie mam MID`a tylko maly komp i CD Business czy po odblokowaniu bedzie mi dzialalo webasto wewnatrz auta czy niezbedny bedzie pilot do jego obslugi? przerobilem te 11 stron i juz sam nie wiem...

odblokuj i sprawdz, tzn uaktywnij sobie STANDHEIZUNG i módl się ;)

 

 

Witam

 

Jezeli masz na kompie mozliwosc wlaczenia "Przewietrzania" (Lüftung czy cos takiego) to o bedzie Ci dzialac, jezeli nie to nie bedzisz mogl ustawic godzin wlaczenia webasta, wiec bedzie Ci dzialac tylko jako dogrzewanie silnika po uruchomieniu.

 

Jezeli masz przed liftem, to masz wlacznie analofowa i wystarczy dodatkowy panel z timerem. Jezeli po lifcie, masz sterowanie po can i sterownik trzeba radiowy.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie mam MID`a tylko maly komp i CD Business czy po odblokowaniu bedzie mi dzialalo webasto wewnatrz auta czy niezbedny bedzie pilot do jego obslugi? przerobilem te 11 stron i juz sam nie wiem...

odblokuj i sprawdz, tzn uaktywnij sobie STANDHEIZUNG i módl się ;)

 

 

Witam

 

Jezeli masz na kompie mozliwosc wlaczenia "Przewietrzania" (Lüftung czy cos takiego) to o bedzie Ci dzialac, jezeli nie to nie bedzisz mogl ustawic godzin wlaczenia webasta, wiec bedzie Ci dzialac tylko jako dogrzewanie silnika po uruchomieniu.

 

Jezeli masz przed liftem, to masz wlacznie analofowa i wystarczy dodatkowy panel z timerem. Jezeli po lifcie, masz sterowanie po can i sterownik trzeba radiowy.

 

pozdro.

 

No niestety nie mam przewietrzania, a samochod jest przed liftem (1999 rok) wiec przejeade sie do specow od webasta moze doloza mi jakis timer za sensowne pieniadze... dzieki :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na moich aukcjach masz całe zestawy do e46 .......

a to co pisał kolega wcześniej to bzdura ponieważ przed i po lifcie webasta są sterowane canem ale jest możliwość i przekodowania aby dało radę załączyć je z zewnątrz i to bez różnicy czy timerem czy pilotem .....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze najpierw zerknąć za schowek. Może sterownik juz jest i wszystko działa tylko pilota brak. Tak jak u mnie. Jak bym nie dostał od poprzedniego właściciela pilota to też bym nic nie wiedział :)

Pozdrawiam

ps. albo kabelki przy webasto. Ja mam ewidentnie dorabiane (to chyba od sterownika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój 1 post, nie bardzo jestem w temacie, sory za głupie pytania.

Jaki interfejs i program jest potrzebny do odblokowania webasto?

Mam thermo top Z/C.

 

Czy tym samym interfejsem odblokuję tv?

 

http://allegro.pl/interfejs-bmw-scanner-pa-soft-1-3-6-i1362970150.html

 

taki będzie ok?

 

TV podczas jazdy odblokujesz odpowiednią przejściówką, programowo będzie ciężko. Wszystko jeszcze zalezy jaki masz monitor i który rok auta.

Webasto odblokujesz NSC'em, ale tylko jesli twoje webasto jest do tego przystosowane. Zresztą wszystko masz napisane nieco wczesniej :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się to nie zgadza co piszesz, bo na allegro wszyscy oferują odblokowanie przez kompa. Tv mam 16:9 mk3 po 2000.09

 

Byłem dziś w firmie zajmującej się interfejsami i mówili, że INPA uruchomi webasto i tv- do tego program Navcoder.

Wiem, że DIS i NSC odblokuje webasto, chodziło mi o 2 w jednym- TV i Webasto jednym fejsem, więc don't be med :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się to nie zgadza co piszesz, bo na allegro wszyscy oferują odblokowanie przez kompa. Tv mam 16:9 mk3 po 2000.09

 

Byłem dziś w firmie zajmującej się interfejsami i mówili, że INPA uruchomi webasto i tv- do tego program Navcoder.

Wiem, że DIS i NSC odblokuje webasto, chodziło mi o 2 w jednym- TV i Webasto jednym fejsem, więc don't be med :shock:

INPA uruchomi webasto, ale nie odblokuje go (możesz je włączyć przez kompa INPĄ i tyle, czyli sprawdzic).

Myślałem że masz czytnik MK4, bo w MK4 programowo robi to tylko navcoder, ale musisz mieć kabel i-bus, którego nie jest tak łatwo kupić! Prościej będzie zakupić przejściówkę. A tak w ogóle INPA nie uruchomi ci TV! Mylisz pojęcia kolego.

Ja mam 4 auta BMW, w chwili obecnej czytniki MK3 i MK4 i uwierz mi że przerobiłem te tematy we wszystkie strony.

A odblokowanie tv podczas jazdy próbowałeś kombinacją klawiszy? Gdzies jest opisane na forum... Wiem że w MK2 szło to bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , chciałem odblokować sobie w bmw e53 opcje grzania, lecz mam pewien problem. Interfejs i NCS-a mam od nie dawna i jeszcze nie ogarniam tego wszystkiego :oops: tak więc czy był by ktoś to by mi w tym pomógł. Korzystając z NCS-a do chodze do momenty gdzie trzeba wybrać IKE i tu mam problem , ponieważ nie mam tego tylko EWS, KMB i KMBI. Prosiłbym o jakieś wskazówki, rady jak to odblokować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety dalej się borykam z tym dogrzewaniem ... Przy próbie zakodowania w pozycji kluczyka nr1 wyskakuje mi taki błąd

http://img31.imageshack.us/img31/8209/blad2u.th.jpg

 

Po przeczytaniu całego wątku, spróbowałem zakodować auto z kluczykiem w pozycji nr 2, błąd powyżej już się nie pojawił, lecz pojawił się nowy

 

http://img35.imageshack.us/img35/1757/blad3.th.jpg

 

Masz ktoś jakieś rady jak to rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :cool2: . przed chwilą udało mi się uruchomić dogrzewania :mrgreen:

 

to teraz pozostało mi tylko uporać się z błędem poduszki i wymienić czujnik skrętu kół i będzie cacy :8)

błąd poduszki to moze uszkodzona mata zajęcia miejsca pasazera, a czujnik skretu, to moze przestawiona kierownica na frezach (auto po strzale i źle rezystory może ktoś wstawił zdejmując kierownicę :D i zakłądając ją źle na frezie). Auto jedzie prosto, kierownica prosto, ale jest skręcona (np na końcówkach drążków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest do wymiany bo jeden styk jest wypalony. sprawdzany był w sierpniu wtedy pomogło mocniejsze odgięcie i działało. Już nowy jest zamówiony, teraz tylko czekać aż przyjdzie paczka. Roboty na godzinę ale cholernie nie wygodna.

 

Co do maty to jest ok, błąd w ogóle dla mnie dziwny, bo w module od poduszek a niby dotyczy wyłącznika bezpieczeństwa

http://img258.imageshack.us/img258/3996/blad1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdzie nie napisałem że auto po dzwonie. 100 % bez wypadkowy . Błąd się w sumie pojawił jak pisałem wcześniej jak zamek w drzwiach pasażera przymarzł, no i wtedy też była pierwsza nie udana próba zakodowania grzania postojowego w webasto. ale nie jestem w 100% pewien czy wcześniej go nie było, poprostu wtedy zobaczyłem kontrolkę na desce i zczytałem błąd inpą . Teraz nie miałem zbytnio głowy do tego , ale w tyg postaram się przejżeć bezpieczniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zgodnie z instrukcja lacze sie przez modul EWS (IKE nawet nie mam), zmieniam opcje "FERNWIRKEN_STANDHEIZUNG" na aktiv (innej zwiazanej ze standheizung nie mam), dodatkowo w tym samym module zmieniam "ZUSATZWASSERPUMPE" na aktiv. Opcji "STANDHEIZUNG_KONZEPT" w ogole nie mam, a z modulem IHKA nie chce sie laczyc, wywala blad przy probie zapisu pliku do FSW_PSW.TRC.

 

Co teraz, teoretycznie powinno byc aktywowane, jednak bladego pojecia nie mam jak je uruchomic czy nastawic timer. BMW E46 1999, 320d, webasto ThermoTop Z/C. Bez Nawi, zwykle BC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.