Skocz do zawartości

koszty utrzymania e39 vs e60


sebos76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli przymierzam się do zmiany wysłużonego tds-a na coś młodszego- bardzo podoba mi się e60- mam jednak obawy czy czasami przy tym modelu koszty serwisu, napraw, częsci itp nie będą znacznie wyższe niż np w przypadku e39- rozważam równiez kupno e39 po lifcie, chociaż e60 wygląda młodziej i bardziej kozacko niz e39...

ps. mam nadzieję, że w przyszłym roku ceny e60 trochę spadną... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kto to może wiedzieć, stary forumowiczu? Sam rozumiesz, że jak wybierzesz niewymęczony młody egzemplarz od porządnego kierowcy i do tego będziesz miał szczęście to nie będzie problemu. Ja mam swój 2 lata prawie (rocznik 2003) i wymieniałem tylko olej, wycieraczki, filtry itp.
PawełH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kto to może wiedzieć, stary forumowiczu? Sam rozumiesz, że jak wybierzesz niewymęczony młody egzemplarz od porządnego kierowcy i do tego będziesz miał szczęście to nie będzie problemu. Ja mam swój 2 lata prawie (rocznik 2003) i wymieniałem tylko olej, wycieraczki, filtry itp.

 

nie, no wiadomo ,że jak się kupi "okazje", "igłe po dziadku- nimieckim lekarzu", " jedyna taka na allegro", etc. to mogą wyjść cuda chodzi mi raczej o egzemplarz srednioawaryjny wiadomo,że np zawieszenie na naszych drogach zbyt długo nie wytrzymuje- jak to wygląda w e60 pod względem kosztów części i napraw, i czy ten model nie jest "zbyt mocno elektroniczny" w sensie że jak podjedziesz do elektryka z jakąś piedoła to odeśle cię do serwisu...

 

generalnie chciałbym opinie od ludzi co mieli e39 a teraz jeżdzą e60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to czesto czesci do E39 wcale nie sa jakies tansze, chyba wynika to z tego ze jest na nie olbrzymie zapotrzebowanie :? producenci/sprzedawcy itd podbijaja ceny bo widze ze popyt jest i bedzie. Choc napewno nie dotyczy to wszystkiego.
Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też mam podobny dylemat czy kupić e 39 z konca produkcji wersja po lifcie np 3.0d czy e61 3.0d z pierwszych roczników.Rozważam też zakup tych modeli w benzynie.

 

Jak wyglada sprawa "baboli" w e60 03r początek produkcji??

 

e39 03r vs e60 03r

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Odswieze starego kotleta wiekszosc twierdzi ze utrzymanie e60 jest duzo drozsze od e39 i czasami jest to kosmos w porownaniu z e39. Sam niewiem co o tym myslec chyba zalezy tez od tego co sie trafi :)

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrzymanie e60 jest duzo drozsze od e39. do e39 jest wieksza dostepnosc czesci jesli chodzi o takie ktore ciezko kupic nowe.wiadomo e60 jest bardziej rozwinieta elektronicznie co niesie za soba koszta. zalezy tez od modelu silnika. miedzy 530d a 535d jest kolosalna roznica w cenie czesci ale jak wiadomo 535d ma inne hamulce itp np koszt samych tarcz przod w 535d jest dwa razy drozszy ale wiadomo sa wieksze. Chcąc miec komfort trzeba sie z tym liczyc ,oby nic sie nie psulo. Ja osobiscie bym 535d nie zaminil na 3l chociaz tyle to kosztuje ale wedlug mnie 530d jest wystarczajaca jednostka i malo awaryjna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy na jaki egzemplarz trawisz, mnie utrzymanie E60 kosztuje podobnie jak wcześniej E46 (przy obu nic poważnego się nie działo).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Bzdury, mialem e46 i mam e60 koszt utrzymania jest masakrycznie wiekszy, np ostatnio wymienialem tarcze koszt 3tys, akumulatr 800 ,pompa abs 2tys regeneracja, filtry oleje ok 800.zl ,przeplywomierz 1200zl itd leca tysiace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne porównanie, auta są w różnym stanie technicznym przeważnie, realny przebieg jest różny, dodatkowo e60 z początków produkcji przed liftem, może jest dość tanie w zakupie, ale bezawaryjność nie jest jego jakąś mocną stroną.
Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bzdury, mialem e46 i mam e60 koszt utrzymania jest masakrycznie wiekszy, np ostatnio wymienialem tarcze koszt 3tys, akumulatr 800 ,pompa abs 2tys regeneracja, filtry oleje ok 800.zl ,przeplywomierz 1200zl itd leca tysiace

 

Ja napisałem jak jest w mojej sytuacji dlatego jak możesz uważać że to bzdury ? Radzę czytać ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bzdury, mialem e46 i mam e60 koszt utrzymania jest masakrycznie wiekszy, np ostatnio wymienialem tarcze koszt 3tys, akumulatr 800 ,pompa abs 2tys regeneracja, filtry oleje ok 800.zl ,przeplywomierz 1200zl itd leca tysiace

Nie porównuj E46 do E60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.