Skocz do zawartości

tuleje wahacza, prośba o pomoc...


maciek2001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kiedyś znalazłem na forum wiele poruszonych, podobnych kwestii

a ostatnio chyba coś "szukaj" nie do końca działa :-(

 

potrzebuję:

- jakie dokładnie tuleje wahaczy przednich kupić do 330d 99.12 z opcją "zawieszenie sportowe" (na allegro podobno są wszystkie identyczne...)

- jak je przełożyć (było o tym wiele, nawet ze zdjęciami krok po kroku)

 

z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmwfans.info/original wejdz na tą strone wpisz ostatnie 7 cyfr VINu i tam znajdziesz jakie masz tuleje (srednica) . możesz poszukac na allegro tulej o żądanej srednicy. ale polecam intercars oni ci doradzą, możesz kupic same tuleje bez mocowan- taniej ale musisz miec prase do ich wycisnięcia lub z mocowaniem - drożej ale prasy nie trzeba.

wymiana opisze

1 zdjecie aluminiowej osłony pod silnikiem

2 podnosisz auto

3 odkrecasz mocowanie tuleji

4 sciągsz tuleje( potrzebny sciągacz lub wiertarką rozwiercasz gume tuleji- wyleci troche oleju , ) to co zostanie na wachaczu nożem ścinasz)

5 smarujesz koniec wachacza np mydełkiem nie olejem i wciskasz nową tyleje

przy wprawie w godzine temat ogarniasz powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

polecam tuleje POWERFLEX sam sobie zamontowałem i jestem bardzo zadowolony. Są rewelacyjne. Problem w tym ze trzeba czekać około 3 tyg ale opłaca się :D

Jeśli nie chesz czekać to kup sobie MEYLE. Musisz znać rozmiar ( 60mm lub 66mm ). Wymiana jest banalnie prosta nawet nie trzeba zdejmować wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmwfans.info/original wejdz na tą strone wpisz ostatnie 7 cyfr VINu i tam znajdziesz jakie masz tuleje (srednica) . możesz poszukac na allegro tulej o żądanej srednicy. ale polecam intercars oni ci doradzą, możesz kupic same tuleje bez mocowan- taniej ale musisz miec prase do ich wycisnięcia lub z mocowaniem - drożej ale prasy nie trzeba.

wymiana opisze

1 zdjecie aluminiowej osłony pod silnikiem

2 podnosisz auto

3 odkrecasz mocowanie tuleji

4 sciągsz tuleje( potrzebny sciągacz lub wiertarką rozwiercasz gume tuleji- wyleci troche oleju , ) to co zostanie na wachaczu nożem ścinasz)

5 smarujesz koniec wachacza np mydełkiem nie olejem i wciskasz nową tyleje

przy wprawie w godzine temat ogarniasz powodzenia

 

Mój nr. to FS01814, z tego wynika że mam standardowe tuleje (mierzyłem pod autem i mają 66mm)

 

w dokumentacji auta jest zaznaczone że auto ma zawieszenie sportowe (coś po niemiecku fraue... czy coś takiego)

 

standardowa 330d .... powinienem kupić standardowe tuleje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój nr. to FS01814, z tego wynika że mam standardowe tuleje (mierzyłem pod autem i mają 66mm)

 

w dokumentacji auta jest zaznaczone że auto ma zawieszenie sportowe (coś po niemiecku fraue... czy coś takiego)

 

standardowa 330d .... powinienem kupić standardowe tuleje ???

 

W e46 tuleje są takie same w wersji ze standardowym zawieszeniem i w wersji z zawieszeniem M Technik. Wahacze są różne, ale tuleje takie same. Moge Ci zaproponować komplet Meyle na dwa wahacze z obejmami w cenie 210 zł z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum koledzy pisali o zakładaniu tulei od M3 podobno niezniszczalne tylko trzeba flexem uciąć dodatkowe mocowanie które jest tylko w M3 a poza tym wszystko pasuje i one są całe zalane gumą więc na pewno są mocniejsze. Niby druciarstwo ale podobno efekt długiej i bezproblemowej pracy :) Ja założyłem meyla 20 tyś przelatałem i powiem że we wrocku swoje się już wybiły, koleś założył mniej więcej w tym samym czasie i nadal jest git u niego. Cena w ASO Taka sama jak standardowych czyli koło 390 zł za komplet
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kiedyś znalazłem na forum wiele poruszonych, podobnych kwestii

a ostatnio chyba coś "szukaj" nie do końca działa :-(

 

potrzebuję:

- jakie dokładnie tuleje wahaczy przednich kupić do 330d 99.12 z opcją "zawieszenie sportowe" (na allegro podobno są wszystkie identyczne...)

- jak je przełożyć (było o tym wiele, nawet ze zdjęciami krok po kroku)

 

z gówitry dzięki !

 

 

witam ja wymieniłem całe wahacze na ATE jest git.Odnośnie Meyle jakoś nie moglem się zdecydować też sie zastanawiałem ale poczytałem trochę na ten temat i opinie są różne .

ale wybór do ciebie należy.

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam ja wymieniłem całe wahacze na ATE jest git.Odnośnie Meyle jakoś nie moglem się zdecydować też sie zastanawiałem ale poczytałem trochę na ten temat i opinie są różne .

 

A mógł byś przytoczyć jakieś z nich albo wymienić pare na 'NIE' bo jestem na etapie zakupu i już miałem klikać 'kup teraz' na allegro. ;)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja wymieniłem całe wahacze na ATE jest git.Odnośnie Meyle jakoś nie moglem się zdecydować też sie zastanawiałem ale poczytałem trochę na ten temat i opinie są różne .

 

A mógł byś przytoczyć jakieś z nich albo wymienić pare na 'NIE' bo jestem na etapie zakupu i już miałem klikać 'kup teraz' na allegro. ;)

 

Pozdro.

 

witam rozumiem że chcesz wymienić końcówki :

Skoro na pierwszy montaż idą wahacze bez mozliwości wymiany żadnych końcówek ,to chyba coś musi w tym być wiec Meyle to nie jest najlepszy wybór a ulepszenia po fabryce to były dobre w (golfie1 )

wiec proponuje coś z czesci ATE FEBI TRW czy z innych znanych marek

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rozumiem, że chciałeś pomóc ale głupoty pleciesz. Zobacz na http://allegro.pl/item450494238_tuleja_wahacza_bmw_3_e_46_zestaw_kpl_meyle.html aukcji na dole masz schemat ETK. :duh: Końcówki są jak najbardziej wymienne. No i nadal nie wiem co masz do firmy MEYLE bo nie widze tu konkretów, a firmą renomowaną jest jak najbardziej.

 

A już tak całkiem po za konkursem to chyba FEBI robi kompletne zamienniki wachacza z wymiennymi sworzniami. Nie 'poprawiaja' po fabryce? :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A już tak całkiem po za konkursem to chyba FEBI robi kompletne zamienniki wachacza z wymiennymi sworzniami. Nie 'poprawiaja' po fabryce? :norty:

 

z tego co wiem akurat Febi nie robi sworzni do wahaczy od e46.

 

Co do Meyle - to dobra firma, ich części są trwałe i nie najdroższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

A już tak całkiem po za konkursem to chyba FEBI robi kompletne zamienniki wachacza z wymiennymi sworzniami. Nie 'poprawiaja' po fabryce? :norty:

 

z tego co wiem akurat Febi nie robi sworzni do wahaczy od e46.

.

 

Dlatego napisałem 'chyba' bo nie jestem pewien. Które firme możesz polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem właśnie po wymianie elementów gumowych w zawieszeniu na powerflex i powiem że to nie to samo auto. Prowadzi się jak po szynach, :twisted: Minusem jest to iż jakby trochę bardziej słychać duże dziury w jezdni ale może jestem przewrażliwiony. Wcześniej miałem Meyla ( przednie synebloki wahacza ) i wytrzymały około 65 tys. Wytrzymałyby więcej ale wpadłem w niezłą dziurę i niestety załatwiłem sobie amorek oraz synenblok. Ah te nasze proste drogi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.