Skocz do zawartości

problem z porannym odpalaniek


studentgrzes

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. mam nastepujący problem w mojej 740 gdy rano zapalam auto nie chodzi rowno nie ma mocy jesli dodam gazu do dechy dławi sie. mam gaz(sekwencja prins) i problem ten był od kiedy ma autko. wymieniłem pompke paliwa, filterek paliwa, świece, silniczek krokowy, sondy lambda(dwie szt). problem niestety pozostał. Autko po rozgrzaniu działa na bezynce ok. w czym moze tkwic problem?
raz sprobujesz mocy i już nie chcesz przestać !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma dokladnie ten samproblem w m60 - wszystko jest sprawne a delej na zimnym szarpie i nie ma mocy ...

 

sytuacja wyglada tak - odpala normalnie ale juz po sekundzie jak sie dodaje gazu to sie dlawi , nie ma kompletnie mocy - jak sie nagrzeje to wszystko jest jak trzeba... ostatnio na zimnym robilismy test - po awaryjnym przelaczeniu na gaz ( sekwencja) chodzi idealnie

 

 

ja obstawiam na lewe powietrze - bo jak podmienilismy czujniki temperatury ( do dme wpielismy ten od zegarow ) to silnik chodzi idealnie na zimnym - a to dlatego ze mysli ze ma mniejsza temperature i daje wiecej paliwa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o kompa to mam bład 200 od gazu ale wydaje mi sie ze to nie to bo cały czas by lipa była(przed wymiana sond i krokowca silnik drgawek dostawał). a z lewym powietrzem to nie wiem a niby ktoredy by je łapał(rure łączącą filtr z silnikiem mam peknieta ale jest dokładnie zaklejona) to w sumie nie wiem kumpel tez ma peknieta rure i jemu w V8 3.0 chodzi dobrze
raz sprobujesz mocy i już nie chcesz przestać !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kupiłem przepływke z niemiec auto chodzi biegi zmieniaja sie idealnie lecz wolne obroty sa kiepskie tak jakby sie zalewała,i nie mam pojecia co dalej czy trzeba cos jeszcze ustawi lub zresetowac?

 

u mnie po wymianie bylo to samo - trzeba zresetowac bledy i adaptacje . jezeli reszta jest ok to powinno pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RESET KOMPUTERA I ADAPTACJA (STEROWNIKA, ECU).

 

1. Odłączamy kable/klemy od akumulatora (najpierw minus, następnie plus).

2. Zabezpieczamy akumulator ,żeby kable w żaden sposób go nie dotknęły wywołując spięcie.

3. Przekręcamy kluczyk w stacyjce na pozycje START (pozycja włączonego zapłonu).

4. Łączymy klemy wzajemnie ze sobą (w ten sposób spowodujemy zresetowanie kondensatorka ECU/TCU).

5. Czekamy 15 minut.

6. Przekręcamy w lewo, kluczyk w stacyjce.

7. Następnie rozłączamy klemy.

8. Podłączamy kable do akumulatora (najpierw plus, następnie minus).

9. Uruchamiamy silnik i pozwalamy mu pracować na biegu jałowym przez 5 minut.

10. Wyłączamy silnik na ponowne 5 minut.

11. Teraz uruchamiamy ponownie i ruszamy - na najniższym możliwym biegu ( zależnie od typu skrzyni ) przyspieszamy przez cały zakres obrotów( do przynajmniej 5000 rpm) i potem pozwalamy autu samodzielnie wytracić obroty aż do obrotów biegu jałowego - i tak trzykrotnie.

12. Następnie znów zatrzymujemy auto i pozwalamy pracować na biegu jałowym przez 5 minut.

 

Gotowe!

 

 

Jest to przepisany sposób na reset i adaptacje ECU z:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=592

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w m60 ten sposob nie resetuje wszystkich bledow - u mnie padla sonda - wymienilem , zrobilem reset - dalej zle chodzil - juz zaczalem szukac co jeszcze jest walniete i podjechalem do kolegi na kompa - blad sond dalej byl powielany - skasowala sie tylko adaptacja. moze tylko mój typ tak ma - nie wiem... ale wszystkie nowsze sterowniki moga tak miec...

 

 

co do przyspieszania po resecie do 5tys obr i powolnego wychamowania to totalna bzdura - wymyslil to chyba ktos kto nie ma pojecia jak dme mape zbiera ... po resecie wystarczy normalnie jezdzic - adaptacja nie robi sie w ciagu 30 sekund ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robiłem takiego doświadczenia czy to kasuje np. błąd sondy. Bo po co, skoro mogę się o nich dowiedzieć tylko po podłączeniu "kompa". Wtedy od razu kasuje pamięć błędów/usterek, za jego pomocą. Może jak ktoś ma jakieś własne urządzenie diagnostyczne zrobi taki test np. w M30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam sprawdzic gaz... wiem ze to moze dziwnie brzmi, ale jesli gaz jest za bogato, komp benzynowy (przynajmniej w m60) lapie bledy i wylacza niektore cylindy. u mnie tak bylo. Szukalem problemu w cewkach, przeplywce, sondach, komp nie wykazywal blediow a jak pojechal na regulacje gazu (przeglad) okazalo sie ze za bogato i dostalem info ze to moze byc przyczyna porannych problemow (rano po odpaleniu sekunde chodzil ok, a potem jakby polowa garow nie chodzila, gdy zlapal temp i przlaczyl sie na gaz bylo ok). Po regulacji, jak reka odjal :)

Polecam sprawdzic :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam sprawdzic gaz... wiem ze to moze dziwnie brzmi, ale jesli gaz jest za bogato, komp benzynowy (przynajmniej w m60) lapie bledy i wylacza niektore cylindy. u mnie tak bylo. Szukalem problemu w cewkach, przeplywce, sondach, komp nie wykazywal blediow a jak pojechal na regulacje gazu (przeglad) okazalo sie ze za bogato i dostalem info ze to moze byc przyczyna porannych problemow (rano po odpaleniu sekunde chodzil ok, a potem jakby polowa garow nie chodzila, gdy zlapal temp i przlaczyl sie na gaz bylo ok). Po regulacji, jak reka odjal :)

Polecam sprawdzic :) pzdr

 

 

to mozna latwo sprawdzic - skasowac adaptacje i bledy i pojezdzic jeden dzien na pb i odpalic rano na pb i zobaczyc czy jest ok czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.