Skocz do zawartości

biały dym z rury i totalny samozapłon e39 530d!!!


wawrzyn24

Rekomendowane odpowiedzi

dziś jechałem spokojnie po mieście, nagle coś tompnęło w silniku, samochód się wkręcił na 6 tys. z rury poszedł taki dym, że po chwili ludzie wezwali straz pożarną. a najgorsze, ze po natychmiastowym zatrzymaniu, wylaczeniu zaplonu i wyjeciu kluczyka samochod przez kolejne kilka minut wyl na obrotach i potwornie dymil na bialo. nastepnie zgasl i wtedy pojawila sie para spod maski. ma ktos jakis pomysl, co sie stalo i czy bez remontu silnika jeszcze gdzies tym pojade? :jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód już odholowany pod warsztat rzecz jasna, a ja tak tylko chcialem znac wyrok przed wyrokiem. olej i plyn specjalnie kupilem i zalalem, bo tez mi przyszlo do glowy ze to wazne, po wlaniu litra oleju juz jest minimum na bagnecie, a po wlaniu piatki plynu juz sie wyrownawczy przelal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a tak na przyszłość, może ktoś zna inny sposób na zgaszenie silnika w takim przypadku?? większość diesli jest z automatem a tam nie da się zdusić silnika, co prawda nie mam diesla i jestem już z nich skutecznie wyleczony, ale w rodzinie są duże diesle i właśnie w automacie i chciałbym wiedzieć czy da się uratować silnik, czy pozostaje patrzeć tylko jak serce samochodu umiera :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to jakie efektowne ;-)

 

 

Sorki, ale nie moglem sie powstrzymac :modlitwa:

---------------------------------------------

Stereo install build progress - 40% (jest plan, kable leza, wzmaki wisza, sub juz gra, radio siedzi, slupki maja ksztalt, tweetery graja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście nie mam diesla,

fakt niech lepiej silnik padnie niż ma komuś rękę wentylator, czy jakiś pasek uciąć... no z tym dolotem to ok, tylko w nowych samochodach to jest dość szczelnie obudowane i raczej trudno się tam dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest przeciąć wężyk od paliwa(lub założyć odcięcie pompy paliwa).Ewentualnie tak jak kolega pisał wyżej niedać mu oddychać.Na szczęście mam manuala :twisted:

 

to nic nie da, za rozbieganie silnika wine ponosi lejące turbo. Olej sie pali nie ropa

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
na szczęście nie mam diesla,

fakt niech lepiej silnik padnie niż ma komuś rękę wentylator, czy jakiś pasek uciąć... no z tym dolotem to ok, tylko w nowych samochodach to jest dość szczelnie obudowane i raczej trudno się tam dostać...

akurat w e39 530d wystarczy wyrwac plastikowa rurke i mozna zatkac dolot kurde az strach jezdzic jak ktos ma niesprwne turbo a jeszcze lepiej jak ktos nie wie ze mu olej sie leje wszedzie do kolektora

e90 330i manual :D http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=180705

///M - The most powerful letter in the world!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.