Skocz do zawartości

Kpina w dzisiejszym AUTO -ŚWIECIE (25.08.08)


mikolajpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Porównuje się Kia z BMW (116)-juz samo zestawienie aut w parze jest porażką (jedno jest "zwykłe" a drugie premium).Ale najlepsze przed nami: zwycięzcą porównania jest ..KIA :duh: :mad2: :search: :jawdrop: :duh: :mad2: :search: :jawdrop:

No ja przepraszam :modlitwa:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje się Kia z BMW (116)-juz samo zestawienie aut w parze jest porażką (jedno jest "zwykłe" a drugie premium).Ale najlepsze przed nami: zwycięzcą porównania jest ..KIA :duh: :mad2: :search: :jawdrop: :duh: :mad2: :search: :jawdrop:

No ja przepraszam :modlitwa:

 

jak nie kupuje auto-swiat, tak dzis kupie. zeby sie posmiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ... modne takie porównania ostatnio , tylko wszystko zależy od tego kto zasponsoruje artykuł :lol:

 

clarkson tez porównywał Lancera Evo 9 chyba z suzuki baleno nie pamietam dokładnie i ... baleno wygrał w przyspieszeniu na 5 biegu od 40 do 100km/h...

tak samo pewnie kia wygrywa .. ceną pewnie

 

 

..tylko co z tego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceną,wyposażeniem i odsprzedażą -(BMW bardzo drogie nawet po kilku latach).I czyms tam jeszcze-tak się zagotowałem,ze nie zapamietałem ;-).

A gazety nie mam bo czytałem w sklepie.

aha-w tymże samym AŚ lub Motorze Skoda Superb to już..auto premium,podobnie jak nowy Mondziak.

:duh:

Jak to mawia mój o wiele starszy kolega-BO SIĘ ZAŁAMIĘ PSYCHICZNIE I FIZYCZNIE :cool2:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie chłopaki KIA ostatnio bardzo dużo kładzie na reklamę ,więc tak jak kolega wspomniał powyżej wszystko zależy kto zapłaci wiecej!!!!!

 

Oczywiście BMW nie musi płacić aby się reklamować a dodam że już raz było poruwnanie z KIA w magazynie KMh i także specialnie kupiłem,

oczywiście koreański samochód robi postępy ostatnio ,natomiast daleko mu do BMW ciekawe jak będize jezdził po 3-4 latach urzytkowania:)))

silniki i układ jezdny także mogą się schować w porównaiu do 1 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to teraz trzeba kupic KIA'e

 

Myślę że bardziej zapobiegliwi będą brać nawet po dwie: - jedną od święta a drugą na codzień :mrgreen:

 

Ale tak po prawdzie to wynik porównania był łatwy do przewidzenia, jak zawsze gdy jedną miarą porównywane są towary z różnych segmentów i kierowane do różnych odbiorców.

Poważne pisma nie robią takich prównań (chyba że w formie złośliwej parodii) ale AŚ to ostatnie pismo jakie może pretendować do miana "poważne".

 

Myślę że w takim porównaniu KIA bez problemu wygrałaby nawet z prywatnym jet'em :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe widzę, że zrobiłeś reklamę AŚ - też nabyłem numer i przeczytałem to zestawienie. Dochodzę do wniosku, że wynik jest mocno naciągany - bo oglądając dyscypliny w jakich mierzyły się auta wg mnie wyniki powinny być odmienne - jeśli chodzi o wnętrze powinno 1:1 a nie 1:0 dla Kii - być może wnętrze Kii jest przestronniejsze, ale BMW na pewno ma lepsze materiały, spasowanie i legendarną już ergonomię.. co do remisu w układzie jezdnym to bez komentarza...z pozostałymi uwagami raczej się zgadzam - tylko w tym układzie to BMW powinno wygrać ten pojedynek.

PS. a w przyszłym numerze porównanie Volvo C30, Audi A3, BMW 1 i Hondy Civic! :)

osobiście nie wiem co ten Civic tam robi :/ - zresztą Volvo też bliżej do Mini niz do jedynki...

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo C30, Audi A3, BMW 1 i Hondy Civic! :)

Pomysłowość ludzka nie zna granic :lol:

Ale i tak lepsze takie zestawienie niż "1" i KIA.

Jak znam życie wygra nowa A3 - a dlaczego - bo jest nowa :mrgreen:

 

zresztą Volvo też bliżej do Mini niz do jedynki...

No czy ja wiem, C30 to jednak kawał samochodu (przynajmniej z przodu) a z drugiej strony to ledwie "obcięte" S40, czli w istocie Ford Focus, a więc fun-factor w porównaniu do Mini raczej niewielki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civica i w ogóle Hondy zawsze będę bronił.Bardzo lubię ta markę (spoza dubletu BMW i AUDI) :mrgreen:

 

Audi,BMW,Alfa Romeo,Focus-ewentualnie tak mozna porówywać..choć z drugiej strony z tylnim napędem nic się nie równa :cool2:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko Hondzie, ale nie jest to marka premium na pewno... a co do Volvo - byłem na jeździe próbnej i wielkościowo z tyłu (ma 4 oddzielne fotele) i bagażnikowo to mini :) jedynka jest pojemniejsza - ale pewnie w mini lans większy mino wszystko :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civica i w ogóle Hondy zawsze będę bronił.Bardzo lubię ta markę (spoza dubletu BMW i AUDI) :mrgreen:

 

W nawiasie zostawić BMW tylko ;) A przyrównanie C30 do Mini to bzdura:) Jedyne co łączy te samochody to to, iż mają być takimi "fun car'ami", ale wielkość jest zupełnie odmienna. A i nie rozumiem niechęci do Hondy... chyba mieliście jedynie do czynienia z Civicami i Accordami z początku lat 90 :) (choć tamte też były dobre). Aktualnie Honda to świetne auta (no może oprócz city i jazz :) ) Pzdr

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Volvo C30, Audi A3, BMW 1 i Hondy Civic! :)

Pomysłowość ludzka nie zna granic :lol:

Ale i tak lepsze takie zestawienie niż "1" i KIA.

Jak znam życie wygra nowa A3 - a dlaczego - bo jest nowa :mrgreen:

 

 

Audi wygrało. To porównanie było już w niemieckim Auto Bildzie. Tylko, że to porównanie miało tytuł "Die Designer-Diesel". Chodziło o porówanie różnego typu wizji projektanckich w autach z ekonomicznym dieselem.

 

BMW by ten test wygrało bo miażdzy resztę osiągami paląc najmniej, ale straciło 6 pkt za ładowność i dopuszczalny ciężar przyczypy (po co komu w takim aucie 500 kg ładowności zamiast 390????), a przegrało z Audi o 5. :D Honda nawet nie tak źle wypadła, za to Volvo porażka, bo C30 to naprawdę wynalazek i nikt chyba nie wie po co Volvo to auto stworzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie! Tu chodzi o zprzedaż artykułu jakim jest jakiśtam produkt koreanskiej firmy! Dajcie spokój! Auto czy moto świat nie jest dla Nas autorytetem! Dla mnie to jest to samo jak mnie ktoś debilowaty zobaczy w lusterkach to odruchowo dodaje gazu i pokazuje na co go stać. Panowie ! wrzućmy na luz :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeszcze jak dodaje gazu gdy jesteś za nim to pół biedy. Duża części idiotów z zawiści dodaje gaz jak go wyprzedzasz za co wg mnie powinno się prawo jazdy zabierać bo to jest próba zabójstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dokładnie! Miałem ostatnio taka jazdę . na krótkiej prostej wyprzedzałem wolno jadącego pseudo niemca w starym mercedesie 320 sl czy coś takiego.Potem było wzniesienie . I jak Juz byłem równo z nim to dodał gazu !!! Z przeciwnej strony jechał jakiś bus ale szybko. Tylko dzięki jego uprzejmości ,bo zwolnił dziekuję za życie.!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.