Skocz do zawartości

lekki klekot / cykanie m52


hubabuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Silnik m52, rok 97.

 

Od 4 dni zaczęło mi coś leciutko klekotać / cykać. Słyszę to pochylając się nad częścią silnika przy kolektorze wylotowym.

 

Popychacze mi nigdy nie klekotają/ nie klekotały, ani na zimnym ani na ciepłym silniku, ani po odpaleniu.

 

Zaś ten dziwny dzwięk słychać cały czas, czy to zimny czy ciepły.

 

Pod autem zaraz na początku wydechu od strony silnika, słychać ewidentnie małego bociana bądz coś w rodzaju cykania/klekotania.

 

W kabinie tego nie słyszę w ogóle, ale z racji pedantycznośc, wolę wiedzieć co to może być.

 

1. Nadpęknięty kolektor ?

2. Uszczelki pod kolektorem wylotowym ?

 

Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki przebieg silnika masz.

U mnie również słychać taki cichy klekot po stronie kolektora wydechowego. Taki lekki dieselek.

Tylko u mnie dodatkowo rano (jak silknik jest zimny) przez jakieś 4-5s słychać dodatkowo takie głośne klepanie.

 

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie przejście z półsyntetyka na pełny syntetyk, żeby sprawdzić czy będzie lepiej. Wszyscy w koło mówią że może być gorzej, ale ja jestem z tych co jak nie sprawdzą to nie uwierzą.

 

Teraz jeżdżę na Valvoline MaxLife 10W40 (poprzedni właściciel lał costrola magnateca 10W40). Podobno to dobry olej, ale te odgłosy słychać jednak.

 

Gdyby ktoś chciałby doradzić w sprawie przejścia na syntetyk żeby uciszyć ten dźwięk to byłbym wdziędzny.

 

A tak w ogóle to witam wszystkich, bo świerzak jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też mam takie cykanie, które jest glosniejsze przez parę sekund podczas odpalania zimnego silnika. Zmieniam teraz oalej na Valvolin max life i postanowiłem że skoro nie mam żadnych wycieków w silniku to przepłucze silnik przed wymiana oleju preparatem też z Valvolin, jest opinia że jak klekocze to mozna spróbować przepłukać silnik bo sie odblokuja waskie kanaliki w popychaczach i powinno być ok. Zobacze za pare dni jak przeplukam i zmienie olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koyote u mnie też zaraz po wymianie z Castrola na Valvolina tego klepania przez pewien czas nie było słychać. Po jakimś tysiączku znów rano przez chwilkę klepie, ale nie zawsze.

 

Ja zastanawiam się nad tym środkiem: http://www.allegro.pl/item415475726_liquy_moly_wycisz_hydrauliczne_popychacze.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Wsłuch.uje się cały czas i ja to ewidentnie słyszę poniżej prawej strony silnikam czyli kolektor. Jestem pewien, że to nie dzwięk z silnika. Popychaczy nie słyszę w ogóle, nawet rano po odpaleniu. W przyszłym tygodniu ściągam kolektor. Stawiam na pęknięcie lub wydmuchane uszczelki/ uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z wlasnie wróciłem z wakacji ,gdzie większość drogi przejechałem po niemieckich autostradach i również pojawiło się u mnie charakterystyczne cykanie z okolic kolektora tzn. właśnie po zjechaniu z autostrady to cykanie jest wyraźnie słyszalne ,czyli wniosek taki ,że przy większych prędkościach lub przy ciągłym utrzymywaniu obrotów w ok.3500-4000rpm to mi się najczęściej uaktywniało, a potem po jakimś czasie zanikało, i też nie wiem czy mam się tym niepokoić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już muszę zmienić olej... chcę to zrobić w tym tygodniu. I powiem wówczas czy coś się zmieniło. Jeśli nie... ściągam kolektor. Ktoś musi w końcu dojść co to za dzwięki.

 

U mnie nie słychać "kasatorków" w ogóle.

 

Przebieg udokumentowany 251 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w mojej BMW 320i z Vanosem też słychać cykanie przy kolektorze szczególnie jak sie nachyle przy prawym przednim kole. Ja mam przebieg 152tys. Słychać to tylko na rozgrzanym silniku. Tez sie własnie zastanawiam nad ściągnieciem kolektorów sprawdzeniem ich i wymienieniem uszczelek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.