Skocz do zawartości

Grad na Śląsku i mój samochód


PawełH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dziś o 7 rano nad Katowicami walił wielki grad. Mam wgnioty w masce, dachu i bagażniku. Fajny powód pierwszego własnego tematu na tym forum.

no to rychlo w czas :mrgreen: jak masz ubezpieczenie AC to bedziesz mial podwojny lakier na calym aucie :mrgreen:

no i bym zapomnial.tak naprawde to wyrazy wspolczucia.nic przyjemnego zobaczyc wlasne autko uszkodzone.

Edytowane przez sylwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy oczekujesz jakiejś rady... zapewne słyszałeś o tym, że niektóre warsztaty stosują taką metodę, że małe wgniecenia "prostują" w taki sposób, iż nie jest konieczne malowanie. Generalnie nie znam się na tym, po prostu o tym słyszałem. Współczuję i pozdrawiam.
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie współczucie Paweł! Powód do własnego wątku dość przykry.

 

Dużo jest tych wgniotów? Tak czy inaczej – pojedź najpierw do Bawaria Motors – pamiętam, że jakiś czas temu człowiek z Działu Części i Akcesoria (pan Artur) mówił mi, że mają tam jakiegoś niezłego specjalistę od prostowania wgnieceń (chyba pojawia się tam, gdy jest potrzebny) – może warto z nim pogadać, jakie sam widzi najlepsze sposoby na to (ewentualnie podsunie jakieś właściwe miejsce)

 

pozdrawiam

 

P.S.

Spróbuj rozglądnąć się za garażem.

P.S. II

O suchym lodzie warto pogadać, bo jeżeli to jest tak, jak widywałem na demonstracjach filmowych, to rewelacja pod każdym względem.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do suchego lodu to uwierz mi na slowo : NIE DZIALA TO BZDURA. Sam lapalem sie wielu rzeczy zeby likwidowac wgnioty w moim e39, nie pomoglo nic w tym stylu. Pozdrawiam

 

Z tym się akurat nie zgodzę, też się tym bawiłem i wyciągło mi niektóre wgnioty, co prawda nie wszystkie do końca, ale zawsze coś. Przed przyłożeniem suchego lodu dany fragment blachy trzeba rozgrzać aby uzyskać jak najwyższą różnicę temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam ten sam problem też jestem z Katowic jak rano zobaczyłem auto załamka szyba poszła i te wgnioty. Jest facet w Dąbrowie Górniczej gadałem z nim ale trochę dużo się ceni od 80zł do 100zł od punktu . Mam 3 wgnioty takie mocne i parę takich mało widocznych . W poniedziałek będe dzwonił do gościa z Tych zobaczymy ile on krzyknie myśle jeszcze o tym przyrządzie http://allegro.pl/item419298756_ding_king_sam_napraw_wgniecenia_na_aucie_.html co wy na to ??? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telefon do gościa we Wrześni (wlkp), idealnie wyciąga wgnioty. Z całej polski ma klientów.Ręcze za niego.Nie ma żadnych śladów po gradzie i wielu innych wgnieceniach. No chyba że wgniot przypadł w naprawde feralnym miejscu. Odradzam kazdy urządzenie do wyciągania wgniotów z allegro - chodzi o brak doświadczenia

..tak wogle to było na forum na ten temat... Search właśnie opisywane urządzenie z allegro...

jakby co to na priv

Aha, od wgniotu bierze 20zł , gradobicia - cena do uzgodnienia przed robotą.

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można oglądać prognozę pogody i nie mając możliwości garażowania wrzucić po domowym kocu na maskę, dach i bagażnik po czym przykryć to pokrowcem na całe auto z allegro za kilkadziesiąt złotych.

madry polak po szkodzie.zeby to tak wszystko sie dalo przewidziec...to forum by nie mialo polowy tematow :mrgreen:btw,powodzenia w naprawie i napiszcie o efektach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można oglądać prognozę pogody i nie mając możliwości garażowania wrzucić po domowym kocu na maskę, dach i bagażnik po czym przykryć to pokrowcem na całe auto z allegro za kilkadziesiąt złotych.

madry polak po szkodzie.zeby to tak wszystko sie dalo przewidziec...to forum by nie mialo polowy tematow :mrgreen:btw,powodzenia w naprawie i napiszcie o efektach :D

 

Wiadomo, nie wszystko da się przewidzieć, ale np. moim rejonie nawet mimo przewidywania większego gradu, nie widziałem żadnego jakkolwiek zabezpieczonego autka na parkingach pod chmurką, bo się nikomu nie chce albo nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za szybko przełączasz na inny kanał :wink: , bo bardzo czesto informując o bardzo silnych burzch itd. wspominają też o opadach gradu. Przynajmniej w moim rejonie mnie grad nie zaszkoczył nigdy, zawsze nadciągał z burzami i silnymi ulewami z Niemiec. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykrycie kocem nic nie dało . Sąsiad przykrył całe auto i co , dwie szyby do wymiany i pełno wgniotek. Na te gradobicie co było na mojej ulicy to chyba tylko wielka decha by pomogła , z nieba leciał grad większy od piłek tenisowych .A co do suchego lodu to wgniotek po gradobiciu nie umiałem zrobić kiedyś to ćwiczyłem , tylko duże wgniecenia !! Kupiłem DING KINGA to moja ostatnia nadzieja bo fachowcy chcą około 100zł od wgniotki . Jak ktoś jest z Śląska to w Tychach jest gość nr tel kom . 509053200 tylko ta cena :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.