Skocz do zawartości

kilka porad gdzie co jest??


aarturr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem e34 kombi w tds niemiałem do czynienia jeszcze4 z takim autem i chciał bym się dowiedziec gdzie jest w tym aucie akumulator jak do niego dojsc. w jaki sposób zciaga się zegary ponieważ chciałem wymienic podswietlanie tam gdzie pisze jaki bieg jest wzucony

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator masz pod tylną kanapą. Żeby sie dostać poprostu szrpnij ku górze za siedzisko (dolna część tylnej kanapy). Po prawej stronie ujrzysz dużą baterię :D Jeśłi chodzi o zegary to trzymają sie tylko na dwóch wkrętach u góry "daszka" Odkręcasz je i wyciągasz zegary do siebie. Należy zluzować dzwignię regulacji kolumny kierowniczej i pociągnąć ja do siebie jak najwięcej. To uprości wysunięcie licznika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zegary sciagalem bez rozlaczania aku, nawet bez odkrecania kierownicy i zadnego bledu airbaga nie mam. wazne zeby przy sciagnietych zegarach nie wlaczac zaplonu!!!!a kiery nie trza sciagac, maks do siebie ja ustawic i bez wiekszych problemow schodza zegary :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E34 bez problemów najmniejszych nie łapie żadnych usterek po wyjęciu zegarów. Jak miałem E34 padła mi pamięć w liczniku i wymontowałem je. Bez licznika udałem się do koleszki który miał identyczne. Po wpięciu zero problemów. Żadnych błędów. Więc spokojnie można włączać zapłon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwlekaj z tymi zegarami :wink: wbrew pozorom to robota na kilka minut (nie mówię o zdejmowaniu kierownicy). Sam zwlekałem,myślałem że coś mi nie wyjdzie...a okazało się ,że wymieniłem żaróweczki w liczniku w 10 minut. Licznik wyjmujesz 3 minuty, odpinasz kostki w 2 minuty, otwierasz licznik w 5 sekund jak książkę. Bardzo pomogli mi koledzy z forum a Solaris 520 nawet napisał mi dokładnie jakie to żaróweczki są potrzebne, które potem kupiłem i dziś pięknie wszystko świeci.

 

W dziale: "gotowe recepty" są bardzo ładne zdjęcia z prac np: przy wymianie ramek chromowanych zegarów i przed przystąpieniem do prac możesz dokładnie zapoznać się z tym co Cię czeka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.