Skocz do zawartości

Co wybrać z napędu?


dmcneo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 323 z 97r. niestety spalanie przy dzisiejszych cenach paliw zaczyna rujnować budżet. Podjąłem decyzję o zmianie albo na diesla albo na benzynę tylko 1,8 podobno dosyć oszczędny silnik. Myślałem o zagazowaniu ale to chyba zły pomysł ponieważ może to byc początek końca silniczka, który sprawuje się bardzo dobrze. A co waszym zdaniem jest w tej chwili najlepszym rozwiązaniem by auto spalało na poziomie 7-8 litrów , a nie 12-14?
"Jak się przyłożysz to osiągniesz każdy cel"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego prawda taka jak pali ci te 12-14 litrów a chcesz mieć spalanie na poziomie 8 litrów kup diesla 1.8 tds , spalanie w silnikach 1.6 i 1.8 kształtuje sie i tak w granicach 9-11 litrów przy spokojnej jezdzie .

 

Osobiście jeśli bym miał 2.3 w bdb stanie to nawet nie zastanawiałbym sie nad i nstalacją lpg ,wystarczy dobry zakład i śmigasz za połowe tego co wypłacisz na benzynke, wiem że zaraz mnie zlinczują że polecam gaz do bmw :mrgreen: ale takie moje zdanie ja smigam 1.8i na oponach 225\45\17 i przy normalnej jezdzie spala mi około 12 litrów w mieście gazu wiec za te 12 litrów gazu kupiłbym ok 5,5 litra benzyny wiec różnica jest widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeśli bym miał 2.3 w bdb stanie to nawet nie zastanawiałbym sie nad i nstalacją lpg ,wystarczy dobry zakład i śmigasz za połowe tego co wypłacisz na benzynke, wiem że zaraz mnie zlinczują że polecam gaz do bmw

Popieram. :cool2: W przyszłości planuję większy silnik i jazda na LPG. :mrgreen:

Teraz masz pewność i wiesz czym jeździsz. Wiesz co może a co nie powinno się zepsuć a kupisz coś innego i może być (ale nie musi) problem, bo coś się może sypać. Ja bym tak zrobił - a Ty rób jak uważasz. ;) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie a co z tym odatkiem na LPG? Chlopaki wiecie cos wiecej bo takie plotki juz kraza od dluzszego czasu i zaczynam sie niepokoic. :roll:

zainteresowalem sie i postanowilem poczytac info.

link dla zainteresowanych

 

http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/akcyza;w;gore;-;money;pl;protestuje,217,0,347609.html

 

MOwiac w skrocie teraz w 1 tonie gazu jest zawarte ok.700zł podatku, chca go podniesc do 1100zł wiec cena 1 litra LPG bedzie wyzsza o 30gr.

Jak to napisali...i tak kupia bo jezdzic musza.

no i zmiany te chca juz wprowadzic od 1 wrzesnia

Edytowane przez czestek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często ludzie mnie pytają "mikołaj co za sens jest kupić 2.8 i założyć tam gaz" Ja odpowidam " takie auto to wilk w owczej skórze... Jak chcesz oszczędnie to LPG, a jak chcesz bokiet to jedno uderzenie palcem mikrostyk centralki i ślizgasz jak chcesz" :cool2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz jakieś opinie na temat tego gazownika?lepiej czasem ciut wiecej zaplacić i mieć wszystko ok niż później sie denerwować.Mnie do 1.8 16V sekwencja wyniosła 2400zł

 

 

 

koles juz w 3 aucie u niego zakladal gaz i sobie chwali..inni tez maja onim dobre zdanie i chwala go i polecaja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 323 z 97r. niestety spalanie przy dzisiejszych cenach paliw zaczyna rujnować budżet. Podjąłem decyzję o zmianie albo na diesla albo na benzynę tylko 1,8 podobno dosyć oszczędny silnik. Myślałem o zagazowaniu ale to chyba zły pomysł ponieważ może to byc początek końca silniczka, który sprawuje się bardzo dobrze. A co waszym zdaniem jest w tej chwili najlepszym rozwiązaniem by auto spalało na poziomie 7-8 litrów , a nie 12-14?

1.6 m43 srednie spalanie 8l w czym przewaga jazdy po miescie...odcinki po 12km do pracy i z powrotem

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od poniedziałku do piątku na lpg do pracy a w weekend na pd drift:)

 

 

co wy piszecie?? Ja założyłem po połowie roku użytkowania auta LPG sekwencje BRC na wtryskach max i jedzie na gazie ciut lepiej niż na benzynie to o czym tu dyskusja!! Dobra instalacja i dobry gazownik i jest git-śmieszą mnie teksty "oooo bmw gazować wstyd"!! :doh:

 

a co do spalania hmmmm... nikt nie powie mi że spalanie jest duże

Mam butle do której wchodzi 35L i zrobiłem co do kilometra 350km czyli równiutkie 10L/100km i nikt co ze mną jechał nie powie mi że jeżdżę jak emeryt bo aż mi czasem auta szkoda :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładaj gaz i sie nie zastanawiaj nawet. Ja mam M50 bez Vanosa 2.0 w mieście spala mi około 13-17 litrów, w systemie mieszanym około 13.5 w trasie na zbiorniku 45 litrów wchodzi przy oponach 215x45x17" 10.9 przy średnich prędkościach 120-160

http://www.rookers.pl

Ulica to nie tor wyścigowy, tutaj nie ma znaczenia kto będzie pierwszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.