Skocz do zawartości

Akcyza od 19 lipca!!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie da się wykupić AC dla niezarejestrowanego auta

 

na pewno ?

 

słyszałem że można wykupić na Vin cały pakiet ubezpieczenia....

 

Da się ubezpieczyć na pewno. Kumpel z roboty to przerabiał buchnęli mu auto jeszcze nie zarejestrowane spod US.

Trochę czekał ale kasę mu zwrócili.

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> słyszałem że można wykupić na Vin cały pakiet ubezpieczenia....

 

Może jakaś firma ubezpiecza, ale w Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych (CUK) w moim mieście nie chcieli mi ubezpieczyć, a mają kilkunastu ubezpieczycieli w ofercie.

Artekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę mój przypadek.

Udałem się do UC z kwotą na umowie xxxx zł.

Na to urzędnik że samochód jest watry yyyy zł.

Na to ja że nie zgadzam się i mogę zapłacić akcyzę od kwoty xxxx zł.

Urzędnik "dobrze ale w ciągu trzech dni trzeba wyjaśnić dlaczego kwota na umowie jest xxxx zł."

Zapłaciłem od kwoty xxxx zł. akcyzę i wydali mi dokumenty że opłaciłem akcyzę.

Opłaciłem w US i zarejestrowałem samochód w Urzędzie Komunikacji.

Po dwóch miesiącach UC nie odpowiedział na moje wyjaśnienie w sprawie.

Ktoś wcześniej napisał że mają na to 2 a później mogą mnie cmoknąć nie powiem gdzie.

Czy jest na forum jakiś prawnik aby to potwierdził.

Na jakiej podstawie na co mam się powoływać ( jakie przepisy) w razie przypomnienia sobie mojej sprawy w UC.

[E34] 525i - 1989

[E32] 730i - 1988

[E32] 740iAL - 1992

[E38] 730iA - 1994

[F32] 430dA - 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się wykupić AC dla niezarejestrowanego auta

 

na pewno ?

 

słyszałem że można wykupić na Vin cały pakiet ubezpieczenia....

 

Na podstawie czego chcesz ubezpieczyć auto???

Wątpię aby ktokolwiek ubezpieczył ci samochód niezarejestrowany, bez zaświadczenia o przeglądzie, bez ważnego dowodu rejestracyjnego.

te wszystkie informacje (oprócz VINu ) są zawarte w upowie OC.

 

pzdr,

 

 

Podobnie jest z żółtymi tablicami. Po skończeniu się ważności tablic mimo ubezpiczenia i tak nie można na nich jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast dorzucę taki dylemat. Kupuję samochód na firmę w DE w kwocie netto, np. od autoryzowanego komisu, ASO, (mam euro nip). I teraz akcyza jest liczona od kwoty netto, czy najpierw muszę zapłacić 22% vat i dopiero od tego naliczana jest akcyza?

 

Akcyze placisz od ceny Eurotaxu w Polsce np

 

cena auta jest 40tys zl od tego odliczaja ci vat i akcyze i zostaje np kwota 32tyszl i od tego placisz akcyze rachunek juz sie nie liczy jezeli chodzi oczywiscie o naliczanioe akcyzy.

 

A Vat musisz zaplacic od ceny netto+ kwoata akcyzy =oplata koncowa VAt.

Diesel Forever x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ubezpieczyć na ac i oc auto które jest jeszcze na celnych numerach. Jestem tego najlepszym przykładem bo tak zrobiłem. Jedynym warunkiem jest to, że auto musi już być po pierwszym przeglądzie w kraju.

 

Dokładnie tak jest

Tez ten temat przerabiałem :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam takie pytanko, ale tylko do osob które korzystały z czegoś takiego.

 

Na allegro ( i nie tylko) pojawiły się oferty że ktoś zapłaci za nas opłatę recyklingową w wysokości 150zł zamiast 500zl i bez problemu auto zarejestrujemy,

czy ktoś wie na czym to polega? Gość ma 2 pozytywy za taką aukcje ale żadna z osób z allegro nie odpisała mi na czym to polega.

 

Podobno trzeba mu przesłać potem jakies dokumenty jeszcze, ale moze ktoś wie o co chodzi?

 

pozdrawiam

Dlaczego przed warsztatami i serwisami samochodowymi zawsze stoi jedno BMW?

Bo każdy szanujący się serwis ma jedno niezawodne auto żeby jeździć po części do innych:-)



Domin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma zajmujaca sie recyklingiem za 150zl zobowiazuje sie w przyszlosci do utylizacji samochodu. Ale z tego co mi wiadomo to tylko daja takie zaswiadczenie jezeli samochod rejestrowany jest na firme zajmujaca sie sprowadzaniem samochodu. Z UK niema problemu, honoruja takie certyfikaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w przypadku jeśli firma na przykład zbankrutuje zanim auto bedzie trzeba zezłomować?

 

albo jesli gośc mi na przykład taki świstek wyda, a ja mam do niego 600km i po wypadku auto bedzie na przykład warte 500zł a transport do niego 3 razy tyle?

 

Nie wiesz czy wszystkie urzędy takie zaświadczenie honorują?

 

pozdrawiam

Dlaczego przed warsztatami i serwisami samochodowymi zawsze stoi jedno BMW?

Bo każdy szanujący się serwis ma jedno niezawodne auto żeby jeździć po części do innych:-)



Domin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze handlaze wykupuja takie certyfikaty bo ich tylko jeden aspekt interesuje czyli cena :D . Wiem ze na 100% takie cos honoruja w Radomiu. Mysle ze w innych tez honoruja bo wypelniasz swoj obowiazek w mysl ustawy. A co sie stanie jak bedziesz musial zezlomowac go to niemam pojecia. W sumie to ciekawe bo jezeli zaplacisz te 500zl to kazda stacja demontazu ma obowiazek zezlomowac samochod za darmo? A niejest juz tak ze za zlomowanie pare groszy dostaniesz? :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze bo ja miałem troche szczęścia i bo sprowadziłem swoje 530d 17 lipca a 18 załatwiałem wszystkie formalności bo bym ładnie zapłacił w/g Euro tax'u.

 

aco do tych 500zł za recykling to każda instytucja musi swoja działke dostać - czyli dosłownie każdy kradnie jak może

to jest poprostu śmieszne

 

takie rzeczy to tylko w Polsce

 

Pzdr

BMW - Radość z jazdy


http://i46.tinypic.com/161kd53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to gdzieś juz widziałem, zamiast iśc w strone europy cofamy sie do afryki. Niedługo zanim kupisz auto, będziesz musiał zgłosić fakt samej chęci kupna, po czym dostaniesz wezwanie na policje w celu przesłuchania skad masz na to kase a jak sie nie wytlumaczysz to ci ją zabiorą. Jeszcze lepszy pomysł na załatnie dziury w budźecie, bo kasa nie została jeszcze wydana i odrazu można ja podjąć od podejrzanego. :) No ale coż zdaje mi się że nasz Słońce Peru chyba niebawem zgaśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

 

Pomysł na przeniesienie podważania wartości na umowie również na pojazdy używane kupowane w Polsce.....

:jawdrop: :jawdrop:

 

http://www.rp.pl/artykul/2,212141_Kupujacych_uzywane_auta_sprawdzi_fiskus_.html

 

idziemy ale w zlym kierunku :modlitwa:

Diesel Forever x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu napisał, że mozna kupić OC na żółte tablice, zgadzam się mozna, ale podczas kontroli laweta i tyle, przerabiałem dwa razy. Polcjanci w wrmińsko-mazurskim, nie przepuszczą żadnego auta na żółtych tablicach po terminie/
http://img638.imageshack.us/img638/9205/panoramaaut.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu napisał, że mozna kupić OC na żółte tablice, zgadzam się mozna, ale podczas kontroli laweta i tyle, przerabiałem dwa razy. Polcjanci w wrmińsko-mazurskim, nie przepuszczą żadnego auta na żółtych tablicach po terminie/

jeśli masz wykupione OC i zrobiony polski przegląd to może grozić Ci co najwyżej mandat za jazdę nigdzie nizarejestrowanym pojazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.