Skocz do zawartości

Przerywa na zimnym SIlniku??


marcinekbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio odczuwam ze jak silnik jest zimny np. po nocy to tak jak by przerywał( daje gazu a on nie wkreca sie tak jak na ciepłym i tak jak by delikatnie szarpie) a jak juz si nagrzeje to chodzi elegancko. samochód jezdzi tylko na benzynie silnik 2.0 150KM co o tym myslicie?? Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam, tyle że w 318i bez gazu. Dokładnie nie wiem co to jest, ale wydaje mi się, że może to być podgrzewanie sondy. Po odpaleniu jest zimna i nie działa tak jak powinna, po przejechaniu powiedzmy 3km nagrzeje się od temp. spalin i wszystko wraca do normy.

 

U siebie tego jeszcze nie sprawdzałem, ale są to chyba białe kable dochodzące do kostki, żarówką można sprawdzić (jak jest oczywiście zimny), bo potem napięcie zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam, tyle że w 318i bez gazu. Dokładnie nie wiem co to jest, ale wydaje mi się, że może to być podgrzewanie sondy. Po odpaleniu jest zimna i nie działa tak jak powinna, po przejechaniu powiedzmy 3km nagrzeje się od temp. spalin i wszystko wraca do normy.

 

U siebie tego jeszcze nie sprawdzałem, ale są to chyba białe kable dochodzące do kostki, żarówką można sprawdzić (jak jest oczywiście zimny), bo potem napięcie zanika.

Z tego, co się orientuję, sonda nagrzewa się w ok. 0,5-1 minuty, więc to chyba raczej odpada. Może czujnik temperatury cieczy chłodzącej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od sprawdzenia świec/ewentualnej wymiany na nowe i problem powinien ustapić :wink:

 

a przewody to zostaw w spokoju bo ich nie masz :8)

 

a czemu piszesz ze nie mam przewodów? a jak pojade na komputer bo i tak musze jechac z Air Bag bo sie swieci to czy oni cos beda cos mogli sprawdzic na kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego posłuchaj sie i zacznij od sprawdzenia świec, nie jest to specjalnie trudne... i kosztowne a warto wymienić :8)

 

druga sprawa, błędu poduszki raczej na kąpie nie skasujesz na stałe, sprawe załatwia wlutowanie diody, poszukaj na forum, u mnie tez ta kontrolka sie pali, i musze sie za to wziaśc.

 

Poczytaj troche o konstrukcji silników, i pzekonasz sie że w nowszych silnikach nie ma przewodów. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ze nie mozna wykasowac bledu poduszki ,chyba ktos sie tu myli,ja w e36 bez problemu skasowalem ten blad na kompie po tym jak kumpel przez przypadek odlaczyl mi jeden kabel.

i co do tych przewodow to raczej sa tylko inne bo na kazdej swiecy jest osobna cewka ale przewodu sa i tez moga isc w pole,jak sie myle niech ktos mnie poprawi

nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafti:

 

użyj opcji szukaj i poczytaj tematy zwiazane z błedem poduszki, ja przeczytałem chyba wszystkie tematy i posty z tym problemem zwiazane ponieważ o pewnego czasu zaczeła mi sie pali ta kontrolka :(

I z tego co wyczytałem wykasowanie błedeu na kąpie albo nic nie daje albo ma charakter nie trwały. Podobno najlepiej wlutować diode i jest spokój. Z tego co czytałem komp nie załatwia sprawy, ale zawsze może zdażyc sie wyjatek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.