Skocz do zawartości

zmiana oleju z polsyntetyka na pelny syntetyk.


uve200

Rekomendowane odpowiedzi

Castrol 0W40 EDGE SPORT ale kupiony w polszy w sklepie w bańkach 4 litrowych.zrobione mam na nim jakieś 12tkm i mam wrażenie ,że coś mi ostatnio glośniej silnik pracuje.przebieg auta 95tkm,a zużycie oleju zerowe.zastanawiam się co może byc grane i jak mogę tu coś poprawic aby nic nie zepsuc.????zdaje mi się,że ten Castrol który sprzedawany jest w Polsce to jakaś nędzna jego imitacja!

ps.rozsypal mi się prawy przedni przegub trójpalcowy.wiem,że występuje to jako calośc czyli kompletna półoś.czy miałbyś możliwośc załatwic coś sensownego w używce???daj znac jak coś na PW.

dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol 0W40 EDGE SPORT ale kupiony w polszy w sklepie w bańkach 4 litrowych.zrobione mam na nim jakieś 12tkm i mam wrażenie ,że coś mi ostatnio glośniej silnik pracuje.przebieg auta 95tkm,a zużycie oleju zerowe.zastanawiam się co może byc grane i jak mogę tu coś poprawic aby nic nie zepsuc.????zdaje mi się,że ten Castrol który sprzedawany jest w Polsce to jakaś nędzna jego imitacja!

To że ci głośniej pracuje to nie znaczy że to wina oleju. Może coś ci się zaczyna sypać. Zresztą masz zrobione 12tyś. km na tym oleju to nie wiem czemu do niego raptem się przyczepiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[To że ci głośniej pracuje to nie znaczy że to wina oleju. Może coś ci się zaczyna sypać. Zresztą masz zrobione 12tyś. km na tym oleju to nie wiem czemu do niego raptem się przyczepiłeś?

 

"sypać" ...ponizej 100tkm...???? :duh: ja myślę raczej o tym,ze ten polski Castrol który zalalem do silnika jest konsystencji wody dlatego chyba średnio się nadaje.

możliwe,że ten niemiecki jest trochę innej jakości jak zresztą wszyskie inne artykulu jak choćby proszek do prania,czy w tym wypadku olej silnikowy.zresztą czytywalem tu na tym forum już wiele opinii na temat olejów kupowanych w Polsce i raczej nikt nic dobrego nie pisal o nich.

a na koniec dodam,że podczas eksploatacji auta przez te 12tkm mam wrażenie ,że zaczyna chodzić coraz glośniej,a nie ,że nagle po 12tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedam 2 litry nagaru do uszczelniania silnika!!!

 

 

ale bzdury chyba motorow sie naczytaliscie zaduzo, a propos kiedys przyjechal chlopaczek i do e46 320D chcial zalac polsyntetyka, ja mowie ze niebardzo a on ze juz ma 200tys km i ze taki trzeba, zalalismy i po odpalanie zapalila sie kontrolka od cisnienia oleju i gasla dopiero przy wyzszych obrotach, po rozgrzaniu zgasla a gosc pojechal, niewiem jak to teraz wyglada w tej bmw

www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

oj widze ze tamat juz dawno umarl..ale moze komus sie przyda..

 

przebieg 207tys.

 

Zmiana z pol syntetyku Castrola 15w40 na Pelensyntetyk Motula 5w40 spec..

 

zadnych wyciekow,minimalnie lepsza kulura pracy silnika,zadnych ubytkom po przejechaniu 2 tys km..

 

E39 530d 2001r.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj widze ze tamat juz dawno umarl..ale moze komus sie przyda..

 

przebieg 207tys.

 

Zmiana z pol syntetyku Castrola 15w40 na Pelensyntetyk Motula 5w40 spec..

 

zadnych wyciekow,minimalnie lepsza kulura pracy silnika,zadnych ubytkom po przejechaniu 2 tys km..

 

E39 530d 2001r.

 

POZDRAWIAM

 

to ładnie ktoś zaszalał z mineralem w 3.0d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj widze ze tamat juz dawno umarl..ale moze komus sie przyda..

 

przebieg 207tys.

 

Zmiana z pol syntetyku Castrola 15w40 na Pelensyntetyk Motula 5w40 spec..

 

zadnych wyciekow,minimalnie lepsza kulura pracy silnika,zadnych ubytkom po przejechaniu 2 tys km..

 

E39 530d 2001r.

 

POZDRAWIAM

 

to ładnie ktoś zaszalał z mineralem w 3.0d....

hehe..racja,ale auto mam z Uk wiec to normalne,bo ten narod to nie ma pojecia o samochodach,nawet kierowcy ktorzy jezdza po 40 lat nie maja pojecia jak np.uzywac turbo diesla,a tutejsze warsztaty to poprostu kpina..brak pojecia,a ceny nawet na te zarobki kosmiczne..nie oczytany narod..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z 10w40 przesiadłem się na Castrol SLXL1F0 (czyli SLX LL01 FE, czyli 0w30) i chwała Bogu po prawie 1000km od wymiany dosłownie zero ubytku. Oczywiście mam też placebo, że auto chodzi ciszej i szybciej się nagrzewa :mrgreen:
idealny olej do uzytku Dom-praca-dom na krotkie dystansy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo silniki nie lubia krotkich tras..traca na zywotnosci..lubia jak sie je zagrzeje,a nie zapalac i gasic..dlatego tez na krotkie trasy najlepiej olej ktory ma szybkie smarowanie od momentu zapalenia silnika,takie jak uzywaja na torach wyscigowych..czyli zapalasz i juz po chwili olej smaruje na dobrym poziomie..czyli 0w ,druga liczba to smarowanie na cieplym silniku..0w30 ta 30 np w dluga trase w okresie letnim po Hiszpani nie zdala by egzaminu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo silniki nie lubia krotkich tras..traca na zywotnosci..lubia jak sie je zagrzeje,a nie zapalac i gasic..dlatego tez na krotkie trasy najlepiej olej ktory ma szybkie smarowanie od momentu zapalenia silnika,takie jak uzywaja na torach wyscigowych..czyli zapalasz i juz po chwili olej smaruje na dobrym poziomie..czyli 0w ,druga liczba to smarowanie na cieplym silniku..0w30 ta 30 np w dluga trase w okresie letnim po Hiszpani nie zdala by egzaminu..

 

W sensie, silnik by się troszkę szybciej starzał, a nie zatarł? Tak czy siak, cieszę się, że się przesiadłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.