Skocz do zawartości

Jaki olej, filtry, świece itp ?


zbyszek80

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem E46 316i 1.9 '99

Nieposiadam instrukcji obsługi, może moglibyście napisać mi jakie parametry oleju są zalecane do tego auta.

I co byście proponowali do takowego? przebieg 156kkm Wydaje się być oryginalny :) Obecny to chyba syntetyk bo rzadszy od używanego do tej pory M super S. Podobne pytanie co do świec, Płynów i innych rzeczy które wypadało by powymieniać na początek???

Edytowane przez zbyszek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem E46 316i 1.9 '99

Nieposiadam instrukcji obsługi, może moglibyście napisać mi jakie parametry oleju są zalecane do tego auta.

I co byście proponowali do takowego? przebieg 156kkm Wydaje się być oryginalny :) Obecny to chyba syntetyk bo rzadszy od używanego do tej pory M super S. Podobne pytanie co do świec, Płynów i innych żeczy które wypadało by powymieniać na początek???

 

http://www.castrol.pl tu dobierzesz olej do swojego auta

 

http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&Ing=pl&t=pkwzuendkerzen tu świece

 

Filtr oleju, powietrza i paliwa dobiorą w sklepie z katalogu lub tu http://www.wixfiltron.com.pl/2005/index.php?option=com_wrapper&Itemid=111

 

mozesz oczywiście wybrac filtry knecht lub mann.

Jednym słowem trochę chęci i znalazłbyś wszystko w google, a na forum juz napewno. Bo tematy olejów, świec, filtrów wałkowane dżilion razy.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a ja polecam valvoline zamiast castrola. www.valvoline.pl tu dobierz sobie do swojego auta. swiece to tak jak kolega wyzej NGK i tak samo dobierz do swojego auta.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tez się podłączył pod to pytanie E46 316i 1.9 '99 120000tys km (ponoć ) chodź z książki i stanu auta szczególnie wnętrza tak by wynikało i nie wiem czy wlać syntetyk czy pół syntetyk babka w sklepie twierdziła ze syntetyc do 120000 tys km a od tej wartości w góre juz pół syntetyk. No i powiedzcie czy do skrzyni biegów posiadam ręczna tez trzeba gdzies olej wlewac ;). ;p to moja pierwsza bema wiec wybaczcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest w porządku nie faluje chodzi idealnie, nie dusi nie szarpie pali bez problemu nie jest mokry nigdzie, mechanik powiedział mi żebym kupił pełny syntetyk 5W40 no i tez tak zrobiłem kupiłem Castrola bo ta właśnie "babka w sklepie" twierdziła ze Mobil 5w40 nie robi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mobil niema 5w40- ale jest 5w50

 

a co do mobila to trzeba dosc mocno uwazac na podrobki z allegro i gieldy ale ludzie sa sami sobie winny olej ktory normlanie kosztuje w sklepie 120 zl w hurtowni powiedzmy 80zl a na allegero w detalu 58 to chyab logiczne ze co smusi byc nie tak..............

 

mobil jest jednymz najczesciej podrabianych olei. mialem osttanio nawet klienat w sklepie ktyory po zalaniu tzw "mobila" z gieldy po 3 tys musial zmiena na inny olej bo silnik zaczął tak klepac ze wytrzymac nie szlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z internetu:

klasy: np.

- klasa lepkości: SAE 5W-30,

- klasa jakości: ACEA A3/B3/B4

*oraz ewentualne specyfikacje: MB 229.51, VW 504.00/507.00, BWM Longlife-04.*

 

Mam pytanie co do tej specyfikacji ? na ile jest ważna bo chciałbym zalać: 5W-40 ale sie niełapie.

5W-30 się łapie wieć planuję zalać ten chyba powinien być ok ?

Bo myślałem jeszcze o 0W-40 ale chyba byłby zarzadki do tego autka?

156kkm (jeśli oryginał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem w punkcie wymiany oleju i panowie powiedzieli ,że znaczne lepszy bedzie (Castrol- bo o takim myślę) Edge sport 0W-40, jest gęstszy i lepszy do starszego silnika. A to ,że od zera to niby nierobi różnicy bedzie zimą lepiej palił. Bo ,ze niby 0w30, 5W-30 to do nowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ciekawość zawiodła mnie do drugiej stacji wymiany oleju i tam panowie polecali mi przynajmniej 5w-X (5W-30)

Lub 5W-40 magnatec. Jako,że 0W byłby zarzadki do mojego auta. Bo jak stwierdzili pierwsza cyfra to gęstość a druga to lepkość :shock: Czyli

odwrotnie do tych pierwszych :jawdrop: To ci fachowcy kazdy swoje a ja niewiem co mam począć :cry2: Może coś mi doradzicie lub poprzecie którąć teorię.

:modlitwa:

Niechodzi mi bynajmniej o kasę chcę zalać coś dobrego ale i przy okazji niewyżądzić szkód w silniku.

A co sądzicie na temat Magnateca :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyszek80 - gdybym miał takie 316i, zalałbym albo Mobil1 0W40 (spełnia normę LL01), albo Mobil1 5W50 i tyle, nic bym nie kombinował.

Oczywiście olej z pewnego źródła.

 

PS. Auto z roku 99, więc i LL01 i LL04 pasuje.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.