Skocz do zawartości

320d filtr turbiny?????


kameleon3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z posiadaczy diesli spotkał się że należy co jakiś czas wymienić filtr turbiny? Powiedziano mi w warsztacie, ze powinienem zrobić cos takiego...ale jak spytałem gdzie jest ten filtr turbiny to odparli ze oni nie są od informowania tylko naprawiania samochodów, i podobno taki filtr + wymiana to ok 170 zł + 40 zł. CZy ktoś z WAs wymieniał kiedys w swojej beemce filterek turbiny???

sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem filtry rok temu po zakupie auta to również zaproponowano mi wymiane filterka turbiny na co sie zgodziłem. Ale gdzie on jest i za co tak naprawde odpowiada to nie mam pojęcia. Powiedziano mi że co jakiś czas trzeba to zrobić i tyle. Koszt podobny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem filtry rok temu po zakupie auta to również zaproponowano mi wymiane filterka turbiny na co sie zgodziłem. Ale gdzie on jest i za co tak naprawde odpowiada to nie mam pojęcia. Powiedziano mi że co jakiś czas trzeba to zrobić i tyle. Koszt podobny.

 

Czyli zgodziles sie na wymiane czesci o ktorej istnieniu nie jestes przekonany po dzis dzien. Wiec swiadomie dopuszczasz mozliwosc taka ze mechanicy mogli zrobic Cie w konia nie wymieniajac tej czesci wogole. :duh: :duh: :duh: LUDZIE! Ja rozumiem ze mozna sie nie znac sie na mechanice ale tak slepo wierzyc komus komu zostawiamy swoje pieniadze...... dla mnie to nie do pomyslenia. Jezeli mechanik - oszust wyczuje podatny grunt wmowi Ci ze musisz wymienic powietrze w kolach i wycisnie Cie z kasy jak cytryne.... prosze was nie robmy z siebie idiotow wiecej ostroznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym filtrem odmy ? ja nic nie wiem , nic nie robiłem , za co on jest odpowiedzialny ? po czym można stwierdzić ze jest już dead ?? ponad 2 lata mam to auto i nic nie wiem :duh:

Rozmawiałem teraz z mechanikiem i mówi mi że jest taki wkład by się opary oleju skraplały i nie żygało do dolotu i żebym się wział za robote a nie czytał takich bzdur :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike68 napisał:

o co chodzi z tym filtrem odmy ? ja nic nie wiem , nic nie robiłem , za co on jest odpowiedzialny ? po czym można stwierdzić ze jest już dead ?? ponad 2 lata mam to auto i nic nie wiem

 

Rozmawiałem teraz z mechanikiem i mówi mi że jest taki wkład by się opary oleju skraplały i nie żygało do dolotu i żebym się wział za robote a nie czytał takich bzdur

 

Żadnych bzdur tutaj nie czytasz filtr odmy właśnie jest po to aby opary oleju nie przedostawały się ze skrzyni korbowej do dolotu. Jak uwaznie popatrzysz to rura ze skrzyni korbowej wchodzi w dolot przed turbiną i jak filtr zabrudzony to są tam opary oleju. Po wymianie u mnie w tym miejscu suchutko.

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zgadza sie, koledzy mają rację, chodzi o filtr odpowietrzania skrzyni korbowej, znalazłem na forum: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=50504&postdays=0&postorder=asc&start=150

 

a czy ten filt jest i w dieslach i w benzynowych silnikach? ktos z Was to wymienial????

sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem filtry rok temu po zakupie auta to również zaproponowano mi wymiane filterka turbiny na co sie zgodziłem. Ale gdzie on jest i za co tak naprawde odpowiada to nie mam pojęcia. Powiedziano mi że co jakiś czas trzeba to zrobić i tyle. Koszt podobny.

 

Czyli zgodziles sie na wymiane czesci o ktorej istnieniu nie jestes przekonany po dzis dzien. Wiec swiadomie dopuszczasz mozliwosc taka ze mechanicy mogli zrobic Cie w konia nie wymieniajac tej czesci wogole. :duh: :duh: :duh: LUDZIE! Ja rozumiem ze mozna sie nie znac sie na mechanice ale tak slepo wierzyc komus komu zostawiamy swoje pieniadze...... dla mnie to nie do pomyslenia. Jezeli mechanik - oszust wyczuje podatny grunt wmowi Ci ze musisz wymienic powietrze w kolach i wycisnie Cie z kasy jak cytryne.... prosze was nie robmy z siebie idiotow wiecej ostroznosci

 

I po co ten komentarz. :duh: :duh: :duh: Jakbyś czytał uwaźniej to w moim poście wcale nie neguje istnienia tego filtru /jak zwał tak zwał, filtr turbiny czy odmy/ a pisze że nie wiem gdzie się znajduje i za co odpowiada. A ludziom od czasu do czasu trzeba też zaufać, nawet mechanikom. Najważniejsze że został wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I po co ten komentarz. :duh: :duh: :duh: Jakbyś czytał uwaźniej to w moim poście wcale nie neguje istnienia tego filtru /jak zwał tak zwał, filtr turbiny czy odmy/ a pisze że nie wiem gdzie się znajduje i za co odpowiada. A ludziom od czasu do czasu trzeba też zaufać, nawet mechanikom. Najważniejsze że został wymieniony.

 

Ale ja wcale nie uwazam ze negujesz jego istnienie tylko stwierdzam fakt ze nie wiesz gdzie on sie znajduje. Czyli defakto wiesz ze dzwonia tylko nie wiesz w ktorym kosciele. Jestes wiec latwa ofiara dla oszustow ktorzy wystawia Ci rachunek za wymiane tej czesci na nowa a nawet nie dotkna starej palcem! Bo jakie jest ryzyko wpadki w tym przypadku... zadne! I tylko wylacznie o to mi chodzilo. BY PILNOWAC SWOICH INTERESOW, jak trzeba to patrzec mechanikowi nawet przez ramie i bezwzglednie żądać zwrotu czesci wymienionych. Nie masz pojecia co sie teraz w warsztatach dzieje, szczegolnie tych autoryzowanych. I ufac? Ludziom? Heheheheh obudz sie kolego z tego slodkiego snu to juz nie te czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odme (tudziesz separator mgly olejowej) nalezy wymieniac co 2 serwisy (mowa o starszej konstrukcji z niebieskim filcowym wkladem). Od pewnego czasu (prawdopodobnie 2007) w sprzedazy jest zmodyfikowana wersja owego filtru, ktora juz nie zawiera tego wkladu, w to miejsce jest zamontowana konstrukcja labiryntowa wykonana z plastiku, ktora teoretycznie nie wymaga obslogi.
Witam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie uwazam ze negujesz jego istnienie tylko stwierdzam fakt ze nie wiesz gdzie on sie znajduje. Czyli defakto wiesz ze dzwonia tylko nie wiesz w ktorym kosciele. Jestes wiec latwa ofiara dla oszustow ktorzy wystawia Ci rachunek za wymiane tej czesci na nowa a nawet nie dotkna starej palcem! Bo jakie jest ryzyko wpadki w tym przypadku... zadne! I tylko wylacznie o to mi chodzilo. BY PILNOWAC SWOICH INTERESOW, jak trzeba to patrzec mechanikowi nawet przez ramie i bezwzglednie żądać zwrotu czesci wymienionych. Nie masz pojecia co sie teraz w warsztatach dzieje, szczegolnie tych autoryzowanych. I ufac? Ludziom? Heheheheh obudz sie kolego z tego slodkiego snu to juz nie te czasy

 

Masz po części racje ale nie bądżmi wszyscy z Pisu :lol: i nie wkładajmy wszystkich mechaników do jednego koszyka z napisem Oszust. Serwisuje auto w jednym punkcie i na razie nie mam żadnych zastrzeżeń. Więcej wiary kolego. :wink: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie oceniam wszystkich oczywiscie ale mnie samego probowano raz oszukac wiec lepiej byc ostroznym - licho nie spi :wink: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=15

 

temat dla zmieniajacych filterek w 320d 136KM ...troszke pofotkowalem i popisalem :P

 

Jak widzicie mozna zaplacic 210zl a mozna niecale 83 zl ;) . A efekt taki sam.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.