Skocz do zawartości

205/55 w 530d


Konrad Bąk

Rekomendowane odpowiedzi

Przebili mi ostatnio tylna opone w mojej E39 530d. Nie dało sie załatać bo dziura byla z boku opony, zamiast zapasówki okazało się że mam jakąś nedzną dojazdówke i do tego z VOLVO (! - pewno handlarze podmienili), wiec rozstaw srub nie pasował... tylko sie wkurzyc :(

 

Ponieważ byl juz a nazajutrz mialem gdzies jechać zdecydowałem sie ze przednie 225 przełoże na tył a na przod dam prawie nowe 205/55 R16 jakie zostaly mi z poprzedniego mojego auta.

 

Jezdzi sie na tym normalnie ale zdaje sobie sprawe z tego ze 205 do 530d to moze byc troche za wąsko. Moge na tym jezdzic czy lepiej zainwestowac w 225, jak na tyle? Czym skutkuje jazda na takich oponach pomijając fakt gorszej przyczepności i szybszego sie ich zuzywania?

 

pozdro

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak dla mnie sam fakt gorszej przyczepnosci wyklucza te opony z uzytku...3 litrowy motor....to za duzo na ten rozmiar ja mam 215 i jest optymalnie..pozdrawiam
Wcale nie jest bo producent przewiduje najmniejsze 225 na lato. w mojej 520 można jeździć na 205, ale po zakupie miałem założone 195 i co prawda jakoś to jeździło, ale zmieniłem czym prędzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak dla mnie sam fakt gorszej przyczepnosci wyklucza te opony z uzytku...3 litrowy motor....to za duzo na ten rozmiar ja mam 215 i jest optymalnie..pozdrawiam
Wcale nie jest bo producent przewiduje najmniejsze 225 na lato. w mojej 520 można jeździć na 205, ale po zakupie miałem założone 195 i co prawda jakoś to jeździło, ale zmieniłem czym prędzej.

Na polskie warunki i bede sie upierał jest optymalnie..nie nosi w koleinach i klei sie pieknie...jezdziłem na 225 i jezdził bym dalej nawet na szerszych ale tylko po ''stole''.uszanowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak dla mnie sam fakt gorszej przyczepnosci wyklucza te opony z uzytku...3 litrowy motor....to za duzo na ten rozmiar ja mam 215 i jest optymalnie..pozdrawiam

 

Co ciekawe oponiarz wynalazł mi w katalogu ze te 205 tez sie nadają , moze to rozmiar na zime, ale sam widzialem ze takie najmniejsze podaja dla 530d. Jezdzisz na 215/55 r16? Jaki producent i model opony ?

pozdr

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak dla mnie sam fakt gorszej przyczepnosci wyklucza te opony z uzytku...3 litrowy motor....to za duzo na ten rozmiar ja mam 215 i jest optymalnie..pozdrawiam

 

Co ciekawe oponiarz wynalazł mi w katalogu ze te 205 tez sie nadają , moze to rozmiar na zime, ale sam widzialem ze takie najmniejsze podaja dla 530d. Jezdzisz na 215/55 r16? Jaki producent i model opony ?

pozdr

konrad

215/60 16 opony nokian 99V XL coś w tym stylu.Fińska produkcja dalem jakos poza 370 za sztuke

ale dobre znajomy mi polecił tu na forum chłopaki tez sobie chwalą są niesamowite na mokrej nawierzchni a na suchym tym bardziej dają rade.. wiem ze według producenta wysokosc opony powinna wynosić tak jak piszesz 55 jednak ja zdecydowałem sie na wyzszy profil 60 ze wzgledu na komfort podrózy po naszych drogach. przez to komputer licznik jest oszukiwany jakos o 0.03 mm jednak jest to zadna róznica i nie odczuwam w zaden sposób zeby miały jakis negatywny wpływ na jego prace,naprawde..pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam u siebie 205/55/16.

Tylko , że wszystkie cztery.

Jedno co mnie w nich drażni to to , że są za niskie i łatwo rozwalić felgę.

Miałem 225 to je wywaliłem bo koleiny widziały wcześniej niż ja. Nie mam zamiaru walczyć z kierą w koleinach. To nie przystaje do BMW , żeby nie jechało zawsze tam gdzie ja chcę.

Tylko , że ja mam 520i i to jest raczej inna "kategoria wagowa"

 

Inna sprawa to średnica zewnętrzna tych opon.

Teraz masz inną z przodu i inną z tyłu.

Wydaje mi się , że ABS może coś tu oszukiwać.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS nie zgłupieje przez to, TC też nie, dopiero DSC może głupieć

dobrze powiedziane kategoria wagowa, e39 to ciężki samochód i za wąskie opony nie są wskazane, choćby dlatego że na wąskiej oponie droga hamowania będzie inna, a i w zakręcie będzie gorzej...

zresztą wydaje mi się że do 200 konnego samochodu przydałaby się szersza guma, taka żeby móc wykorzystać możliwości silnika...

co do wożenia w koleinach to w mojej e39 miałem opony 225 i dopiero w naprawdę głębokich koleinach zaczynało bujać, tak to raczej nie było problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS nie zgłupieje przez to, TC też nie, dopiero DSC może głupieć

dobrze powiedziane kategoria wagowa, e39 to ciężki samochód i za wąskie opony nie są wskazane, choćby dlatego że na wąskiej oponie droga hamowania będzie inna, a i w zakręcie będzie gorzej...

zresztą wydaje mi się że do 200 konnego samochodu przydałaby się szersza guma, taka żeby móc wykorzystać możliwości silnika...

co do wożenia w koleinach to w mojej e39 miałem opony 225 i dopiero w naprawdę głębokich koleinach zaczynało bujać, tak to raczej nie było problemu

 

hehe..ABS faktycznie głupiał przez kilka km i wywalał błąd, ktory sam zniknął. Co do kolein to w tych 205 jest o niebo lepiej, za to te NOKIANY 215/60 z wyzszym profilem bedą dużo lepiej sie spisywały we Wrocławiu - ochronią alufelgi ;)

pozdro

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 245 tył i 235 przod i jest ok , uzywam auto w norwegii ale w polsce było ok wczesmiej miałem 225 chyba to najlepszy wybor , znajomy w x5 z 3.0 disel ma na tyle 315 a przod 275 :jawdrop: wyglada kozacko

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee 205 jest jak najbardziej ok. akurat teraz mam porownanie- mam 525i i szerokie felgi- z przodu mam opony 205 a z tylu 225 (wezsze nie wejda) i jesli chodzi o przednie kola to sie prowadzik calkiem dobrze- bo teraz chwilowo zalozylem kola cale z oponami 225 na przod i jest duuuuzo gorzej w prowadzeniu- buja caly czas autem bo niestety drogi mamy jakie mamy. takze jesli komus zalezy na dobrym prowadzeniu to 205 na przod jest ok:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.