Skocz do zawartości

Co mysicie o alusach 16'


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja mam 316 i 205/50/16. Też mną rzuca. Już sie przyzwyczaiłem. Jest to wina dużej opony (lecz nie jest one ze szeroka) i kolein. Na 195 65/15 jak ja mam takie zimówki i już jest lepiej. Ja na taki rozmiar co mam nie nażekam. Moze poproś rząd o zrobienie dróg to nie będzie tak wozić. Ja mam takie rozwiązanie że jeżdze na koleinie a nie w niej. Łapie środek jezdni tak zeby lewe koło było po lewej stronie koleiny a prawe napewno nie będzie w koleinie i wtedy nie wozi,tylko jest takie ryzyko ze jedziesz bardzo blisko drógiego pasa. Ale bez ryzyka nie ma adrenaliny. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam 235/40/18 i też rzuca, kwestia przyzwyczajenia... :D
To masz niezłe kapcie. Jakie masz sprężyny? Bo ja musze kupić jakies. Jakie masz przeróbki zawieszenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedawno zmieniałem na 16ki tylko oponka 225/50 na początku było strasznie, ale już się przyzwyczajam. Na równej drodze jedzie jak po szynach. Jest tylko drobny problem bo obcierają mi oponki przy maksymalnym skręcie mam oryginalne felgi z e46 z ET45 dziwna sprawa bo BMW ma w katalogu dokładnie te same felgi i oponki do e36 więc nie powinny przycierać. Natomiast w salonach felg do mojego e36 sprzedają felgi z ET35 i takie już by nie przycierały bo tam brakuje max 5mm żeby było dobrze. Jak to jest u was z tymi oryginalnymi felgami?
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze ze problem w tym tkwi poniewaz mam orginalne stalowki od 3 e46 wyprodukowane w 2006 roku z et chyba 46 i na nich nowe opony 185x65r15 i nic cisza nie nosi nic jak na torach zalozylem teraz 15 et 47 z oponami continentala 51 tydzien 2004 roku i lipa.... troszke chodzi auto... zdazylem sie przyzwyczaic ale nie jest to fajne uczucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co naprawde dziwna sprawa, drogi na podlasiu sa naprawde makabra ale w e36 zony na 235/40r17 nic absolutne niezuca, mialem meska w202 z zawieszką super!!! i machalo ciagle w prawo w lewo

 

Na podlaskim odcinku DK8 na 17" 215 byla masakra. Na 16" 225 i w dodatku z obnizeniem jest jak najbardziej poprawnie:) Sprawdzcie se zawieszenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 18/40 na 225 i 245 oponki Dunlop Sp Sport 9000, wczesniej byly kumho i Falkeny, ET jest fabryczne, zwiecha obnizona troszke :twisted2: za to jak sie prowadzi... powyzej 70km/h dwie rece na kierze a i duze ilosci potu tez sie wydzielaja, przynajmniej nie da rady zasnac za kiera no i miesnie mi sie wyrabiaja :lol:

miało być bezawaryjne;]


http://i50.tinypic.com/2005nv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.