Skocz do zawartości

Odgrzybianie klimatyzacji.


100mek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy może mi ktoś podać miejsce gdzie szukać kanału odprowadzającego wodę ze skraplacza klimatyzacji w E46 320d po FL rok 2002?

- Sympatycznie będzie jeśli odp. nie będzie w stylu: "W garażu" :) -

Chciałem we własnym zakresie przeprowadzić małe odgrzybianie, ale nie za bardzo wiem gdzie wprowadzić sondę ze środkiem odgrzybiającym.

 

Instrukcja preparatu:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.hotofoto.pl/images/PMAPARTS/pict5577_1.jpg

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dlatego kupiłem inny środek gdzie uruchamiasz silnik i klimę na full i puszkę z odgrzybiaczem kładziesz na podłodze zamykasz auto ,gdy puszka jest pusta czekasz jeszcze 5min , potem wietrzysz auto :cool2: To wprawdzie Tobie nie pomoże ale byc może innym w wyborze środka.

Napewno masz kanał odprowadzający z przodu pojazdu włącz klimę i popatrz bo często leci z tego kanału woda.Powodzenia :)

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik TUDM chciał coś takiego zrobić niestety nie znalazł odpływu skraplacza od klimy. Z tego co wiem BMW montuje te skraplacze w okolicy środkowego tunelu(tak bylo w e39). Jak mialem e39 to udało mi się zlokalizować w/w skraplacz, niestety był tak zamontowany że nie dało sie wprowadzić dyszy do środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad środkiem, który odpala się w kabinie, ale:

1. Podobno wprowadzenie ww. sondy rozpyla preparat pod ciśnieniem bezpośrednio na parownik, co daje lepszy efekt (podobno - na podstawie opini).

2. Ze względu na zabezpieczenie antynapadowe, każdorazowe wyjście i zamknięcie drzwi samochodu powoduje po minucie unieruchomienie silnika. Nie pamiętam gdzie włączało się pozycję serwisową więc musiałbym kogoś poświęcić aby siedział w samochodzie podczas odgrzybiania :).

 

 

Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A nie jest tak, że oby odgrzybianie miało sens trzeba wymienić filtry? Kiedyś w ASO podsłyszałem taką rozmowe.

 

W ASO zawsze jest konieczność wymiany filtrów, ale w tym przypadku faktycznie jest to zalecane.

 

A ile ich jest i gdzie w E46?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że oby odgrzybianie miało sens trzeba wymienić filtry? Kiedyś w ASO podsłyszałem taką rozmowe.

 

W ASO zawsze jest konieczność wymiany filtrów, ale w tym przypadku faktycznie jest to zalecane.

 

A ile ich jest i gdzie w E46?

 

Filtr kabinowy masz jeden w podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja sie dozuce, z E60, ten sam problem, gdzie odplyw??

 

A co do srodkow, to te odgrzybiacze do uzytku w kabinie niestety daja mierny efekt. Mam ten sam srodek do stosowania na parownik i zanim wjade na podnosnik chcialbym sie zorientowac gdzie szukac odplywu.

Z tego co widze to w serwisach opcja pt odgrzybianie polega wlasnie na uzywaniu tych srodkow rozpylanych w kabinie, wiec szkoda czasu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływu powinieneś szukać od spodu, pod plastikową osłoną silnika. Bez kanału się nie obejdzie.

 

Natomiast jeśli chodzi o parownik (evaporator). On znajduje sie za przegrodą silnika. Żeby się do niego dostać musisz odczepić kanał dolotowy powietrza do kabiny. Wcześniej musisz odkręcić metalowy pas w podszybiu (taki z uszczelką, to na nim znajdują sie filtry kabinowe) i prawdopodobnie jeszcze ściągnąć plastikowe osłony silnika. Wejście kanału dolotowego powinno znajdować sie po prawej stronie silnika. Tak przynajmniej twierdzi TIS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od lat sonde wprowadzam w poblizu filtra kabinowego, po jego wyjeciu. Powietrze przeciez idzie przez filtra kabinowego przez wszystkie kanaly.

Tak przynajmniej robilem przed rokiem i klima nigdy nie 'zaleciala' zapszkiem.

Poniewaz E39 ma 2 filtry zakupilem sobie 2 sztuki prepratu Airco Clean Control.

 

Środki do odgrzybiania klimy:

Wurth SaBesto (koszt ok 50 zl. srodek + specjalny wezyk 20 zl)- uzylem raz w poprzednim aucie, ale nie bylem zadowolony (moze zle cos zrobilem, moze klima byla mocno zasyfiona)

Airco Clean Control Firma Incar - uzywalem po srodku firmy Wurt i juz byly dobre efekty. Moge polecic, srodek jest niedrogi i dosc prosty w uzyciu. Bardzo przyjemny, cytrynowy zapach.

 

Podobno ludzie uzywaja rowniez srodkow grzybobojczych z apteki ;)

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środki do odgrzybiania klimy:

Wurth SaBesto (koszt ok 50 zl. srodek + specjalny wezyk 20 zl)- uzylem raz w poprzednim aucie, ale nie bylem zadowolony (moze zle cos zrobilem, moze klima byla mocno zasyfiona)

Airco Clean Control Firma Incar - uzywalem po srodku firmy Wurt i juz byly dobre efekty. Moge polecic, srodek jest niedrogi i dosc prosty w uzyciu. Bardzo przyjemny, cytrynowy zapach.

czy sa to srodki ogolnodostepne? tzn czy moge je kupic wsklepie z art motoryzacyjnymi?

czy trzeba szukac w jakichs specjalistycznych sklepach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sa to srodki ogolnodostepne? tzn czy moge je kupic wsklepie z art motoryzacyjnymi?

czy trzeba szukac w jakichs specjalistycznych sklepach?

Wurth wymaga dokupienia spcjalnej sondy i jak pisalem bylem zadowolony ta sobie.

AirCo mozna spokojnie zamowic w Irkarze, ja zawsze na wiosn obie zamawiam wkonuje odgrzybienie klimy.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udalo sie w koncu znalezc komus ten odplyw skroplin z klimy w E46 ? :)

 

Kurcze, on gdzies musi byc, jak zatrzymam sie po jezdzie z klima to na podlozu zostaje mama plama wody, bardziej z prawej strony auta, tuz za przednim kolem ...

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie w koncu znalezc komus ten odplyw skroplin z klimy w E46 ? :)

 

Kurcze, on gdzies musi byc, jak zatrzymam sie po jezdzie z klima to na podlozu zostaje mama plama wody, bardziej z prawej strony auta, tuz za przednim kolem ...

 

Odpływ jest nad skrzynia biegów po prawej stronie, i jest praktycznie niedostępny. Woda wylatuje na skrzynie i częściowo przez to paruje, przez to dziwiłem sie ze nie zostawiam dużej plamki za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sa to srodki ogolnodostepne? tzn czy moge je kupic wsklepie z art motoryzacyjnymi?

czy trzeba szukac w jakichs specjalistycznych sklepach?

Wurth wymaga dokupienia spcjalnej sondy i jak pisalem bylem zadowolony ta sobie.

AirCo mozna spokojnie zamowic w Irkarze, ja zawsze na wiosn obie zamawiam wkonuje odgrzybienie klimy.

 

fomicz dzisiaj kupilem ten preparat i sonda jest w komplecie. wiec nie wiem za co dales te 20 zl ? chyba cos nie tak z tym twoim sklepem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

jezeli chodzi o odplyw skroplin w e46 to rzeczywiscie tak jak ktos juz pisal calkiem mozliwe ze jest on realizowany na skrzynie biegów. Zwruccie uwage na element nr 9, to jest rurka odprowadzajaca skropliny z parownika klimatyzacji.

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=64_0817&hg=64&fg=35

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jedynym i najprostszym chyba sposobem bezpośredniego potraktowania parownika środkiem do dezynfekcji jest demontaż schowka i następnie regulatora prędkości obrotowej wentylatora wewnętrznego czyli tzw. jeża.

Robiłem tak w aucie przed i po lifcie ale z klimatronikiem, nie wiem jak to wygląda z manualną klimą

Po wyjęciu jeża można bez problemu wprowadzić sonde z preparatem. Sonde przesuwać lewo-prawo oraz góra-dół

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.