Skocz do zawartości

[xenon] - czy mieliscie problemy z policją?


Dura

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie kieruje przedewszytkim do uzytkowników ,,zestawów,, xenonowych. Czy ktoś z was zaplacił juz z tego powodu mandat albo miał jakieś nieprzyjemności. Cały czas chodzi mi po głowie zakup xenonów ale nie wiem do konca czy jest sens. Wiadomo ze efekt jest fajny ale czy warto ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę po aucie, te xenony mają być do e46, dobrze myślę? Jeśli tak to w czym problem zdejmujesz swoje lampy i kupujesz xenonowe, a nie baw się w żadne gotowe zestawy do założenia plug&play, bo one według mnie się nie nadają, jak jedzie auto z taką przeróbką to już z daleka widać, że siecą inaczej niż oryginalne lampy.
http://img638.imageshack.us/img638/9205/panoramaaut.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz miał oryginalne lampy soczewkowe z homologacją, myślę, że nie będzie problemu z policja.

U mnie na przeglądzie też z tym nie ma problemu. Gorzej, gdybyś chciał wstawić HID do zwykłych lamp.

Spryskiwacze oczywiście też możesz założyć.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze bedzie problem. Jezeli klosze nie beda mialy odpowiedniego oznaczenia (zaczynajacego sie od D - DC, DR lub DC/R), to kazdy co bardziej kumaty diagnosta i policjant sie przyczepi. Nie mowiac juz o tym, ze takie ksenony oslepiaja kierowcow jadacych z przeciwka.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, każdy Ci dobrze radzi, kup oryginały, spryskiwacze wystarczy, że są w lampie nie musi być nic podłaczone. Ale widzę, że koniecznie uparłeś się na badziewne HID- Xenon, tak jak mówiłem auto które ma założone HID od razu widać z daleka, bo z tego co zauważyłem to trochę oślepia. Ale twój wybór, przy oryginale nigdy nie będziesz miał kłopotów z Policją, a przy HID mogą zabrać Ci dowód i po sprawie.
http://img638.imageshack.us/img638/9205/panoramaaut.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyregulowane lampy i Xenony nigdy nie oślepiają, miałem w swoim poprzednim BMW E34 525i Xenony 8000k, sprawdzaliśmy na wszystkie możliwe sposoby czy oślepia jadących z naprzeciwka, i za każdym razem nie oślepiał, więc można włożyć między bajki że ten HID z alllegro oślepia.

Po drugie, policja przy kontroli nic nie mówiła, a na stacji diagnostycznej diagnosta sprawdzał lampy i nie przyczepił się do nich, a i nie był to jakiś przegląd masz 100zł i idź sobie, ale normalny przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyregulowane lampy i Xenony nigdy nie oślepiają, miałem w swoim poprzednim BMW E34 525i Xenony 8000k, sprawdzaliśmy na wszystkie możliwe sposoby czy oślepia jadących z naprzeciwka, i za każdym razem nie oślepiał, więc można włożyć między bajki że ten HID z alllegro oślepia.

Po drugie, policja przy kontroli nic nie mówiła, a na stacji diagnostycznej diagnosta sprawdzał lampy i nie przyczepił się do nich, a i nie był to jakiś przegląd masz 100zł i idź sobie, ale normalny przegląd.

 

bo przepisy o spryskach, poziomowaniu itd dotycza ksenonow z fabryki a nie dokladanych

darex dobrze pisze, ze jak lampa ustawiona, to nie razi...

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze nikt z piszacych tutaj nie stracil dowodu rejestracyjnego za ksenony zalozone do lamp z kloszami z oznaczeniem zaczynajacym sie od 'H', a nie 'D', swiadczy tylko o ignorancji policjantow i diagnostow, a nie o tym, ze taka konfiguracja jest dozwolona.

A argument 'Panie, sprawdzalem z kumplami i na oko moje swiatla nikogo nie oslepiaja' raczej do kumatego policjanta/diagnosty nie trafi.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak: gdybym jeździł E46 do której można zapodać oryginalne ksenony to dokładnie tak bym uczynił, zamiast zastanawiać się, czy policja/diagności będą mieć pod górkę czy nie. Póki co jeżdżę E36 i o oryginalnej lampie ksenonowej mogę tylko pomarzyć, więc mam przeróbę z której jestem zadowolony, a innym użytkownikom dróg to nie przeszkadza, bo lampa jest dobrze ustawiona i nie oślepia. Problemów z policją póki co żadnych nie miałem (półtora roku jazdy), ale być może (odpukać!) wszystko przede mną!

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mocno chce xenon legalnie a ma możliwość dokupienia org. reflektorów z xenon-em, to nie ma na co kombinować. Dozbierać trochę kaski i kupić używki. Koszt większy, ale oszczędza nam nerwy. ;)

Ja to widzę tak: gdybym jeździł E46 do której można zapodać oryginalne ksenony to dokładnie tak bym uczynił, zamiast zastanawiać się, czy policja/diagności będą mieć pod górkę czy nie. Póki co jeżdżę E36 i o oryginalnej lampie ksenonowej mogę tylko pomarzyć, więc mam przeróbę z której jestem zadowolony, a innym użytkownikom dróg to nie przeszkadza, bo lampa jest dobrze ustawiona i nie oślepia. Problemów z policją póki co żadnych nie miałem (półtora roku jazdy), ale być może (odpukać!) wszystko przede mną!

Możesz takie lampy sobie kupić (ok. 1200 za używki), takie lampy ma już jeden forumowicz (przynajmniej ja o jednym wiem). Nick niżej. ;)

Do E36 jak najbardziej mozna dokupic zestawy (bodajze Helli) z odpowiednimi lampami.

Tak, Dragon240 ma Hell-ę i chwalił ją sobie.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=72007&highlight=hella

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=33461&highlight=hella

 

Dragon240 - sorrki, za "wskazanie" na Ciebie, ale zrobiłem to czysto informacyjnie i tak aby każdy mógł zobaczyć twoje lampy (np.: w galerii). :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.