Skocz do zawartości

Małe bummmmmm


Jacekłódź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam pytanko do was czy macie jakieś namiary do sklepu z orginalnymi częściami do bmw?Chodzi mi o części blacharskie.Dzisiaj miałem kolizje drogową naszczęście nie z mojej winy.Mam do wymiany lewy przedni błotnik ,do maliowania drzwi od kierowcy i troszke tyni błotnik.Zastanawiam sie właśnie czy wziąść kaske z ubezpieczenia i robić sam czy też oddać do warsztatu który robi naprawy bezgotówkowe.Może mi coś koledzy doradzicie. :D :D

E34 1988r 2.0l 12v M20

E36 1.8i 1996r sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo autoczęści używanych-oryginalnych,jak ci się uda to dobierzesz kolor.

 

jak nowe pomaluje to bedzie mniej różnic się od tych uzywanych oryginalnych po dobraniu. poza tym reszte mozna smiało spolerować nadając swieżosc

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary nie zastanawiaj sie nawet tylko jak nie masz mozliwosci sam sobie naprawic to dawaj do ASO. ja ostatnio mialem kolizje mala (miska olejowa, zderzak, oslona pod silnikiem) i poszlo z AC - zarobilem jakies dosc duzo pieniazkow z tego wszystko robie sobie sam - mam sama mechanike do roboty wiec z tym nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oddawaj do ASO, bierz kaske z ubezpieczenia i rob sam, tylko nie zgadzaj sie na pierwsza wycene bo Cie pojada, pomarudz troche powiedz, ze chcesz robic na orginalach, pewnie policza Ci szkode calkowita, ale da sie wyciagnac z ubezpieczalni kaske, ze jeszcze na tym zarobisz.

Ja osobiscie zrobilem tak, ze wydrukowalem sobie z bmwfans.info konkretne czesci (np. zderzak) i pokazywalem rzeczoznawcy co jest rozwalone, ze szczegolami, gosciu oczy robil co chwile.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddasz do ASO i bedziesz sobie musial doplacic do interesu bo ubezpieczalnia podwazy rachunek od nich.

 

Tak? Wyrocznia? Piszesz tak po prostu, bo piszesz czy miałeś taki przypadek? Gdy ktoś np. serwisuje auto w autoryzowanych stacjach non-stop (np. ja) to myślisz, że gdzie odddałby najprawdopodobniej samochód do naprawy powstałej na skutek kolizji? Do p. Henia w stodole, bo ubezpieczalnia zakwestionuje ich (ASO) rachunek? Co to kogo obchodzi? Niech sobie ustalają ew. rozbieżności z BMW, to nie jest już w kwestii jakichkolwiek zainteresowań poszkodowanego (jeśli tylko naprawa zostanie / została wykonana przy użyciu części będących na wyposażeniu seryjnym danego egzemplarza ma się rozumieć).

Nie pisz takich rzeczy, bo jest to normalnym, znanym powszechnie postępowaniem (nawet na tym forum są opisy podobnych sytuacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kifiu ma racje, tak sie składa że mam dwz zaprzyjaźnione warsztaty i robią naprawde bardzo dobrze takie naprawy powypadkowe, a znam taki przypadek gdzie znajomy miał stłuczke nie ze swojej winy więc postanowił oddać auto do serwisu z autoryzacją ASO i szok!! Ubezpieczyciel wycenił wartość strat na 4300zł a w warsztacie całkowity koszt naprawy wynosiłby 9600zł!!!! Więc bez chwili namysłu oddał to do innego warsztatu i naprawa była wykonana za 3000zł. Widziałem także jak naprawiane są samochodu w ASO i nigdy w życiu bym nie oddał im auta do naprawy po wypadku. Pozdrawiam!!!
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam warsztaty, gdzie malują całe auto za 800 zł, szpachel gratis, tak więc wszystko możliwe. :8) U mnie w mieście u dobrego blacharza malowanie 3 części + trochę szpachli to koszt około 1100-1200 zł, po znajomości tysiak, ale ma drogo ponoć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy prowadzi warsztat i mówi, że kupno farby, szpachli i innych materiałów (to nie są tanie rzeczy) + pensja dla pracownika, opłaty, podatek itd. to razem wychodzi często minimum 200, więc jeśli tyle ktoś bierze za element to jest naprawdę taniocha i często na lewo. Ale liczy się efekt przecież.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddasz do ASO i bedziesz sobie musial doplacic do interesu bo ubezpieczalnia podwazy rachunek od nich.

 

Tak? Wyrocznia? Piszesz tak po prostu, bo piszesz czy miałeś taki przypadek? Gdy ktoś np. serwisuje auto w autoryzowanych stacjach non-stop (np. ja) to myślisz, że gdzie odddałby najprawdopodobniej samochód do naprawy powstałej na skutek kolizji? Do p. Henia w stodole, bo ubezpieczalnia zakwestionuje ich (ASO) rachunek? Co to kogo obchodzi? Niech sobie ustalają ew. rozbieżności z BMW, to nie jest już w kwestii jakichkolwiek zainteresowań poszkodowanego (jeśli tylko naprawa zostanie / została wykonana przy użyciu części będących na wyposażeniu seryjnym danego egzemplarza ma się rozumieć).

Nie pisz takich rzeczy, bo jest to normalnym, znanym powszechnie postępowaniem (nawet na tym forum są opisy podobnych sytuacji).

 

Dla ubezpieczalni e34 to juz zabytek (niestety taka jest prawda). Ubezpieczalnia owszem bierze pod uwage cene czesci oryginalnych (choc od niedawna moga brac ceny zamiennikow ktore sa o wiele tansze). Do tego wszystkiego brana jest pod uwage amortyzacja czesci, ktora w przypadku e34 zawsze bedzie wynosic 60%. Do tego nie policza wartosci roboczogodziny takiej jak jest w ASO.

 

Do tego wszystkiego nie wiem ile sztuk w naszym kraju e34 jest serwisowanych w ASO ale mysle ze jest to margines marginesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie nie bardzo zgodze - ja ostatnio robilem szkode z AC w warcie, wszystkie czesci mialem liczone jako nowe z ASO i roboczogodziny z ASO. a ze przekroczyly wartosc auta to juz inna inszosc :P w kazdym razie zadnej amortyzacji nie bylo.rob bezgotowkowo w ASO i niczym sie nie przejmuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.