Skocz do zawartości

320i brak mocy dusi sie


borekmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wyglada nastepojaco silnik nie da rady wejsc na obroty i strasznie sie dusi jesli mu wcisne gaz mocniej strasznie strzela w dol. przy normalnej jezdzie moli go jakby mial z 40 koni. silnik na wolnych obrotach faloje ale pracuje na wszystkich miśkach. przeplywke podmienialem z koleszka i na jego tesz bylo to samo :cry2: :cry2: :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada nastepojaco silnik nie da rady wejsc na obroty i strasznie sie dusi jesli mu wcisne gaz mocniej strasznie strzela w dol. przy normalnej jezdzie moli go jakby mial z 40 koni. silnik na wolnych obrotach faloje ale pracuje na wszystkich miśkach. przeplywke podmienialem z koleszka i na jego tesz bylo to samo :cry2: :cry2: :modlitwa:

 

 

albo czujnik walu tez tak mialem przy gazowaniu strzelal,wystarczylo mocniej scisnac wtyczke do gniazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to sprawdzić szczelność dolotu od przepływki poprzez gumę do przepustnicy i wszystkie węże gumowe,wtyczki oraz kolektor dolotowy, jeżeli wszystko jest sprawne to wykręcić świece i sprawdzić w jakim stanie są elektrody, powinny mieć kolor miedziany, jeżeli któraś jest czarna lub biała zmienić świece oraz podmienić cewkę od tej świecy razem z fajką. Jeżeli dalej szarpie to zmienić filtr paliwa.

 

Na końcu jechać na komputer, diagnostyka powinna wykazać coś.

http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym to ugryzl tak..

 

wykrec swiece i zobacz jaki ma kolor.. jesli jest nie jest oczadzona doszukiwal bym sie winy w pompie paliwa a zaczale przedewszystkim od filtra paliwa

 

jesli jest oczadzona oznacza to ze sklad mieszanki jest za bogaty- najczesciej przyczyna jest sonda lambda lub przeplywka

 

przeplywke sprawdzales.. natomiast sonde mozesz poprostu odpiac wogole i zobaczyc czy wtedy bedzie sie dlawil..

 

tak na wszelki wypadek pisze ale mysle ze to kazdy wie ze po kazdej zmianie (np podmiana przeplywki czy odlaczenie sondy) musisz zresetowac komputer - bo w przeciwnym razie moze chodzic z pamieci !!

 

najlatwiej poprostu zdjac kleme z akumulatora na kilka minut i resecik gotowy :)

 

czasem ale rzadko przyczyna takiego zachowania moze byc zapchany katalizator.. ale wedlug mnie to dosc rzadkie zjawisko bo zazwyczaj katalizator psuje sie tak ze zostaje w kawalkach wypluty przez wydech a rzadko kiedy ten kawalek jest na tyle duzy zeby zapchac..

 

do dziela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec sprawa jest naprawde dziwna wyjechalem dzis do sklepu po swiece bo jednak byly przykopcone i.... po przejechaniu kilku kilometrow strzal w dol jak to do tej pory i silnik odzyskal swoja sprawnosc. :shock: :? :D Co to moglo byc? mosze to zrobic aby sie nie powtozylo. dzieki za popzednie porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam takie same objawy! auto muli sie i nie chce jechac nie wkreca sie na obroty po odłączeniu przeplywomierza jest poprawa i auto normalnie jedzie!! podmieniałem przeplywmonierze i na innych jest tak samo wiec przeplywka jest OK co to może być?? dziwi mnie właśnie to ze z podlaczona (sprawna) przeplywką auto dusi sie a po odłączeniu jest znacznie lepiej przerabiał to ktoś??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.