Skocz do zawartości

jaki olej wlać do e39 523i 98/99r??


karolass

Rekomendowane odpowiedzi

głowi mnie Panowie po zakupie BiEmDablju jaki olej zalać..... słyszałem o tych longlifach coś.... nie mam pojecia jaki rodzaj jakie oznaczenia ile litrow wchodzi i co ile zmieniac itd... prosilbym o pomoc bo rozne teorie juz slyszalem i czytalem i nie moge sie zdecydowac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo na forum ale napisze ci to co ja leje

 

CASTROL EDGE 10W60 RACING . Ostatnio mi weszlo 6.70 ltr i jest idealny stan. Juz 3 raz go zalewam i silnik chodzi jak brzytwa.Poprzedni wlasciel tez lal CASTROLA RS 10w60.

 

A wogole to kazdy ma swoje zdanie na temat olejow. Ja akurat uzywam tego ktos inny innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, dzieki za odp :)

Ciekawi mnie jeszcze cos o tych longlifach czy nie lepsze są....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam panów.Jestem na forum od nie dawna więc troszke jeszcze sie gubię w wyszukiwarce.Mam pytanie posiadam Bmw 5 E39 520i automat 99r,nie wiem jakim olejem była zalana wczesniej.Kontrolki od olej service mam jeszcze 4 zielone.Prosze o opinie,ile mam jeszcze do wymiany i jakim olejem najlepiej zalac.Dodam ze przebieg to jakies 160tys km.dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów.Jestem na forum od nie dawna więc troszke jeszcze sie gubię w wyszukiwarce.Mam pytanie posiadam Bmw 5 E39 520i automat 99r,nie wiem jakim olejem była zalana wczesniej.Kontrolki od olej service mam jeszcze 4 zielone.Prosze o opinie,ile mam jeszcze do wymiany i jakim olejem najlepiej zalac.Dodam ze przebieg to jakies 160tys km.dzieki i pozdrawiam

 

Jak 4 kontrolki to Ci jeszcze ciut zostało... To ile zostało zależy od kompa (poza samym przebiegiem analizowana jest jeszcze m.in. ilość "wypalonego" paliwa). Ja od wymiany przejechałem 7 tys km i też mam 4 lampki, pewno do jakichś 15 tys się dojeździ. Ja od 12 lat (pół roku do BM, reszta do Hondy Civic) zalewam MOBIL1 0W40 i dalej go będę zalewać. A prawda jest taka, że jak jest olej odpowiedniej, tej samej klasy to producent nie jest szczególnie istotny. Nie wiem tylko, czy na pewno olej o lepkości XXw60 jest najrozsądniejszym rozwiązaniem, bo owe "60" określa lepkość w wysokiej temperaturze, a im wyższa ta liczba tym olej bardziej gęsty... A im bardziej gęsty tym łatwiej "zerwać" film przy wysokich obrotach... A BM lubi te klimaty :norty:

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie jestem pare dni po wymianie wkoncu, zalałem tak jak poprzedni właściciel MOBIL SUPER S 10W40 polsyntetyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Juz dowiedziałem sie jakim olejem jest zalana moja buma.Zadzwoniłem do warsztatu z ksiazki serwisowej,gdzie był robiony ostatni serwis.Facet powiedział ze to CASTROL SLX LONGLIFE pelen syntetyk

Czyli do wymiany mam jeszcze sporo czasu bo to było robione z 6,5 tys km temu.Tylko ze ja naleze do takich co nie ufaja nikomu na slowo i chcialbym to wymienic.Kolega wyzej napisał ze castrol s 10w40?Czy warto przejsc na ten olej?Dodam ze silnik pracuje cicho,chwilke tylko po odpaleniu słychac troszke zawory i zaraz cichna.prosze o pomoc.dzieki

 

15.05.2008 Bhm-Bydgoszcz>czyli 1650km do przebycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kultura pracy silnika na tym moim oleju jest naprawde dobra, plynna cicha bez problemowa, naprawde polecam ten olej na przejsciez syntetyka na półsyntetyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bo rozmowie z kilkoma specami od olejów postawiłem na CASTROL SLX LONGLIFE III 5W30 i...

...i jestem zadowolony :mrgreen:

Poza tym na stronie producenta można się dowiedzieć czy dany olej został przewidziany do danego modelu.

Pozdrawiam.

http://img510.imageshack.us/img510/3346/mojecudenko2009.jpg

_____________________________________

"Anonimowość synonimem długowieczności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Juz dowiedziałem sie jakim olejem jest zalana moja buma.Zadzwoniłem do warsztatu z ksiazki serwisowej,gdzie był robiony ostatni serwis.Facet powiedział ze to CASTROL SLX LONGLIFE pelen syntetyk

Czyli do wymiany mam jeszcze sporo czasu bo to było robione z 6,5 tys km temu.Tylko ze ja naleze do takich co nie ufaja nikomu na slowo i chcialbym to wymienic.Kolega wyzej napisał ze castrol s 10w40?Czy warto przejsc na ten olej?Dodam ze silnik pracuje cicho,chwilke tylko po odpaleniu słychac troszke zawory i zaraz cichna.prosze o pomoc.dzieki

 

15.05.2008 Bhm-Bydgoszcz>czyli 1650km do przebycia

jeżeli nie masz problemu z tym olejem to nie zmieniaj. Lepiej jeździć na syntetyku ile się da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

 

BMW ogolnie zaleca oleje Castrol .

 

Do silnnika zaleca sie Edge 0w30 , ale dobry jest tez 5w30 (ja uzywam wlasnie tego)

Oleju miesci sie 6,5 litra

Wymiana zaleznie od waronkow jazdy ale typowo co 24000 kilometrow

 

Pozdrawiam

xjimx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko, czy na pewno olej o lepkości XXw60 jest najrozsądniejszym rozwiązaniem, bo owe "60" określa lepkość w wysokiej temperaturze, a im wyższa ta liczba tym olej bardziej gęsty... A im bardziej gęsty tym łatwiej "zerwać" film przy wysokich obrotach... A BM lubi te klimaty :norty:

Gdyby w XW60 zrywał się film olejowy to na pewno BMW nie polecałoby takiego oleju do wysilonego silnika BMW M3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na takie cos

http://moto.allegro.pl/item367174330_olej_shell_helix_plus_10w40_wymiana_gratis_.html

dostalem taki olej i nie wiem czy dobrze go zalac do swojej e34 520 z 94r z przeb. 280tys ???

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

:?: :?: :?: Wracam do tego tematu ponieważ przychodzi czas na wymianę oleju w silniku i zastanawiam się czym zalać ?

Podczas ostatniej wymiany zastosowałem olej Castrol Magnatec 5w 30 ale to było prawie rok temu i wtedy przebieg 170000tys km teraz jest już prawie 182000tys.Zadaje to pytanie dlatego ponieważ są dwie rzeczy które mnie do tego skłaniają.

Mam Vanosa do zrobienia i może przy wizycie w Polsce na Święta będę montował Lpg i na pewno naprawiał tego Vanosa.

Czy zastosować olej Castrol Magnatec 10W 40 do wysokich przebiegów ??? Czy poradzicie coś innego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu moich bumierkach (przebiegi ponad 400 000, 520 zagazowana od 5 lat)) jeżdżę na VALVOLINE MAXLIFE 5W40 i z czystym sumieniem mogę polecić - super olej!!! Olej specjalnie przeznaczony do dużych silników o dużym przebiegu.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.