Skocz do zawartości

318 warto???


sibik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

 

Chciałbym nabyć BMW E46 318 sedan rocznik około '99, powiem szczerze ze nie wiem za dużo na temat tego modelu( wady, zalety, awaryjność) prosiłbym o wszelkie porady, na co zwracać uwagę przy zakupie czego unikać. Będę wdzięczny za wszelkie opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam takie autko, wbrew pozorom aż taki straszny mół to nie jest, jeśli dobrze serwisujesz samochód: filtry, świece, oleje to naprawdę fajny i wdzięczny samochód w miarę oszczędny i bezawaryjny. Jeśli chodzi o zawieszenie to jest dokładnie tak samo jak w innych modelach... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Autko calkiem wdzieczne ( ja mam 118konne ) , nawet zrywne, a jak masz troche skilla to objedziesz spokojnie beemki z wiekszymi silnikami , nie mowie na prostej bo to nie wykonalne ale ja na trasie gostka w 325 objechalem :D:D

 

co do awarynosci to u mnie padaka, ale to wina poprzedniego ownera;/

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja na trasie gostka w 325 objechalem :D:D

 

A jesteś pewien że ten w 325 się z Tobą ściagał :?:

Może na obrotomierzu miał 1500 a Ty 6000obr :?:

Sorki stary ale mnie rozbawiłeś :wink:

Jak ten w 325 by chciał sie scigać to byś tylko tylny zderzak widział.

Ludzie nie kupujcie silników 2.5 bo 1.8 czy 1.9 łyka wszystko :lol:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

przeciez napisalem ze na prostej mi odjedzie;/ Tamten byl e36 325i a wiem co to i wiem ze sie scigal bo to kuzynek byl ;)

 

A ja wygralem bo :

 

1. znam trase ( trasa jelenia gora - szklarska poreba jak ktos zna to wie o co chodzi zwlaszcza miedzy piechowowicami i srednia szklarska :) )

 

2. No nie oszukujmy sie ale moj dorobek kilometrazowy to ponad 180tys km ( okolo 45-50tys rocznie) kuzyn dopiero 35tys ;)

 

Dosiwadczony kierowca na trudnej trasie objedzie znacznie mocniejsze autko bez problemu ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu

 

ja bym radził pójść w coś wiekszego bo 318 wcale ekonomiczne nie jest w miescie 9-11l trasa 6,5 - 7,5

 

kup coś wiekszego bo szybko zacznie ci mocy brakowac

 

ale jezeli nie potrzebujesz mocy to autko jest bardzo wdzieczne :)

 

zwroc uwage czy silnik jest czysty (z mojego sporo oleju uciekało jak kupiłem)

sprawdz klime

czy niema gdzies rdzy na karoseri jezeli jest to autko mogło miec jakąś przygode

no i czy nic w zawieszeniu nie stuka.

 

autko wdzięczne i całkiem zrywne jak kręcisz je w górny zakres obrotów.

 

polecam e46

www.bmw-3city.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kiedyś takie powiedzenie "jak kogoś nie stać na mercedesa to niech sobie kupi 190", można by stwierdzić ze jak kogoś nie stać na bmw to kupuje 4-o cylindrowe sorry ale to nawet nie brzmi jak bmw a tam koleś objeżdza 318-ą 325 dobre

Obecnie E36 325 touring

Kiedyś E36 325 coupe

E39 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. No nie oszukujmy sie ale moj dorobek kilometrazowy to ponad 180tys km ( okolo 45-50tys rocznie) kuzyn dopiero 35tys ;)

 

 

osobiście znam ludków co do 100 tys km im sporo brakuje a szarpią kierownice w kjs-ach koncertowo:)

 

a pisanie ze 1.8 w bmw to nie bmw to troche głupie.

 

Koledze widocznie pasuje taka pojemność - nikt nie musi sobie przedłużać męskości na siłe pojemnościami :twisted2:

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318 z silnikiem 1,9 o mocy 118KM to najleprzy benzynowy, 4 cylindrowy silnik BMW.

 

Jak chodzi o osiągi to 325i nie obedziesz nim, ale 320i już tak. Silnik podatny na przeróbki, i ma naprawde spore mozliwości.

 

No i jest naprawde ekonomiczny !

mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Silnik podatny na przeróbki, i ma naprawde spore mozliwości.

 

a mozesz podac jakies przyklady przerobek, bo z tego co wiem to z tego silniczka sie jiuz nic nie wyciagnie, no chyba ze jakis kompresorek czy inne turbiszcze :norty:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 to fakt, parodia, ale 1,8 zły ? pod jakim względem jest gorszy od 2,0 ?

tylko jak porównujesz, to przeliczaj na koszty, bo radość w 2,0 kończy się na stacji benzynowej.

 

inaczej, nie wart jest przy swoich nędznych osiągach tego spalania.

 

Ja tam każde 2,0 zapraszam, 100 km/h na 2 biegu i v-max 220

 

przy spalaniu

 

trasa max 6L/100km

miasto max 10L/100km

 

Tankujemy pełne kotły i testujemy się.

 

Co do przeróbek, w corrado 1,8 G60 miałem po modyfikacji sprężarki i programu, z 1,8 - 210 KM - taki kupiłem w niemczech. Na 4 biegu jak jechałem 160km/h i gwałtownie przyspieszyłem, 200 było dosłownie w moment.

 

Do M43 bardzo ładnie pasuje kopressor od mercedesa firmy eaton, montując go na pasku w miejscu kompressora klimy, pozostaje napisać sterowanie w smt6, odprężyć specjalną uszczelką silnik, zmodyfikować przepustnice, dolot, mile widziany tuningowy wałek rozrządu oraz jeszcze kilka innych drobiazgów...

Impreza nie jest tania, ale warto.

Edytowane przez mple
mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 inna bajka, o wiele leprza konstukcja.

 

Nie mniej, jak uda mi się kupić (bo tylko to mnie blokuje) kopmressor eaton, będę modyfikował swoje M43.

Troszke zmian będzie, bo osprzęt ma wydajność do pewnej granicy, no ale dla mnie to cała przyjemność w pokonywaniu przeszkód, inaczej się nudzę :)

 

swap na wiekszy silnik to dziecinada i nie kręci mnie.

mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, jeżdze 318i bo miałem okazjie taką kupić w bardzo dobrym stanie. Mam ją juz 2 lata i jak narazie spisuje sie celująco, jednak jakis nie dosyt jast że to tylko 118km.

Jak znajdziesz w dobrym stanie i z mocniejszym silnikiem to warto kupic koszty w utrzymaniu bedą niewiele wieksze a może nawet takie same, to zależy jak kto jezdzi. :wink:

Pozdrawiam.

"Nie trzeba grać głośno, żeby być słyszanym" Janusz Kofta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze będzie za mało ...

 

kupisz 2,5 - bedziesz zaraz chciał 3,0

 

wiem to z autopsji :)

Cały pic polega na tym, żeby auto było do tańca i do różańca, a więc mała pojemność 1,8 - 2,0 L i doładowanie od 3500 ob/min kiedy potrzebna moc.

 

taka jest moja filozofia, miałem kilka sportowych aut, i coś nie coś tam wiem.

mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie podlacze sie do tematu i o cos zapytam. Wiem ze wszyscy chwalicie silnik R6. Planuje zakup samochodu e46 318 sedan po 2002 r. a on ma juz 143 konie. Co sadzicie o tej jednostce, jak ona radzi sobie z tym nadwoziem. Prosze o opinie tylko tych co mieli okazje czyms takim jezdzic. Prosze nie pisac mi o wiekszych silnik bo rozwazalem zakup tez takiego modelu 2.2 l, ale bede go sciagal z zachodu a akcyza bedzie 13%. Warunkiem sciagniecia bedzie wlasciwa cena zakupu a nie jakas wymyslona.Wtedy akcyza za taki samochod wyniesie mniel ponad 4000 tys a to juz sporo.

Pozdrawiam i prosze o rozsadne wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318 hmmmm raczej nie

Zależy kto czego szuka.

Wszyscy doskonale że BMW to nie są oszczędne samochody, więc zainwestowałbym w R6 bez dwóch zdań.

Spalanie nie co większe a moc nieporównywalnie większa.

Osobiście przed zakupem też się zastanawiałem jaki silnik i kupiłem 320 170HP. Teraz żałuję że nie kupiłem 330i - to ma 231HP.

Więc reasumując osobiście odradzałbym 318.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam do jazdy miejskiej 1,8 w zupełności wystarcza.

 

Sam mam dwie BMW - jedną 6cyl i jedną 4cyl i do miasta lepsza jest ta z mniejszym silnikiem - jeśli chodzi oczywiście o spalanie. Na trasie także nie masz się czym martwić - całkiem przyzwoite osiągi.

 

Pzdr.

 

Dla osób piszących, że 4cyl to nie BMW - :duh: :duh: :duh:

Hmmm - w takim razie 3,0 to też nie BMW - V12 to dopiero BMW :nienie:

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wypowiedzi niektorych to sie zastanawiam czy maja problem z czytaniem ze zrozumieniem. Autora tekstu interesuje model 318, wiec kogo guzik obchodzi model 320 czy 325 i jak on jezdzi, i czy stac kogos na BMW czy nie stac, jak nie stac kogos na BMW to nie kupuje BMW, proste i logiczne, a wszelkie tego typu docinki biora sie chyba z podupadlego ego ich autorow, a lud tepy wszystko podlapie... :duh: Nie wiem nic o 318 wiec nic nie pisze ale nie moglem sie powstrzymac jak widze ze kolejny temat konczy sie teza iz "najlepsze 328"... Jeszcze troche poczekac i kazdy temat bedzie sie tak konczyl... np. "Zepsul mi sie przelacznik swiatel, jak naprawic" odpowiedz: "widzisz, bylo kupic 328 bo mialbys frajde z jazdy i nie przejmowalbys sie przelacznikiem swiatel"... Boze widzisz i nie grzmisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wypowiedzi niektorych to sie zastanawiam czy maja problem z czytaniem ze zrozumieniem. Autora tekstu interesuje model 318, wiec kogo guzik obchodzi model 320 czy 325 i jak on jezdzi, i czy stac kogos na BMW czy nie stac, jak nie stac kogos na BMW to nie kupuje BMW, proste i logiczne, a wszelkie tego typu docinki biora sie chyba z podupadlego ego ich autorow, a lud tepy wszystko podlapie... :duh: Nie wiem nic o 318 wiec nic nie pisze ale nie moglem sie powstrzymac jak widze ze kolejny temat konczy sie teza iz "najlepsze 328"... Jeszcze troche poczekac i kazdy temat bedzie sie tak konczyl... np. "Zepsul mi sie przelacznik swiatel, jak naprawic" odpowiedz: "widzisz, bylo kupic 328 bo mialbys frajde z jazdy i nie przejmowalbys sie przelacznikiem swiatel"... Boze widzisz i nie grzmisz...

Dobre to jest i prawdziwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równieżś chcialem sie podłaczyc do tematu.A konkretnie do kolegów : krzysztofa77 oraz borysgo2, a wiec chcialem zapytac czyz sa tutaj wsrod nas uzytkownicy modelu 318 z silnikiem n42 143 ps ??? jak widac sporo osob interesuje jak sprawuje sie ten motorek?jakwyglada faktyczane spalanie oraz jak sie ma jego moc przy tej masie autka?

Tak wiec wspolnie prosimy o wypowiedzi posiadaczy takiego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupił bym BMW e46... A oto kilka przykładów dlaczego... Z racji młodości modelu części nowe oryginalne są masakrycznie drogie... Auto nie jest awaryjne... fakt... ale jak się ma na budzikach ok. 200tysi to potrafi strzelić focha i wtedy znowy boli kieszeń...

 

Czemu wolał bym E36?? Tańsze części... Mimo np. w mire młodego wieku, auto i tak jest starszym modele niż E46 dlatego producenci części są zmuszeni sprzedawać je taniej... Dalej wiele części jest tak samo zbudowanych jak w modelu e30 dlatego są tanie w zakupie... Dodam jeszcze większą prostotę budowy tych aut niż E46...

 

Nie ukrywam... Kupił bym nowe BMW... miał bym wtedy gwarancję i nie martwił się o ewentualne usterki... ASO i hasło "płace rządam" :mrgreen:

 

E46 według mnie z lat powiedzmy 98-05 to auto już często wytłuczone... Np. zawieszenie które jest komfortowe ale mało wytrzymałe...

 

Jak spale komputer w mojej bumie to z uśmiechem na twarzy pójde po drugi który mam za 70-100zł... Spalcie komputer w swojej E46... zaboli prawda :twisted2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.