Skocz do zawartości

Tylne zawieszenie w Compakcie poszlo w dol :/


swatch

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przypadkiem zauwazylem, ze prawe tylne kolo siedzi ciut nizej niz lewe. Trudno dokladnie powiedziec jak bardzo, moze kolo 1 cm.

Zastanawiam sie co moze byc tego przyczyna, dodam, ze auto mam 2 tygodnie i nie wiem teraz czy je takie kupilem, czy moze stalo sie to przy mojej jezdzie, aczkolwiek nie przypominam sobie zadnych dziur itp.

 

Autko jezdzi ok, nic nie stuka nie puka, jezdzi prosto, nie sciaga.

 

Mozliwe zeby tylni wahacz byl krzywy albo cos? Moze sprezyna? Dodam, ze autko ma kolo 75 tys km przebiegu, wiec nie jest specjalnie zmeczony ani nic w tym stylu.

 

Czy spotkal sie ktos z czyms podobnym? Dodam, ze jestem troche niepocieszony, jako, ze w kraju w ktorym obecnie mieszkam kazda glupia naprawa jest cholernie droga :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka nadzieje, ze to sprezyna jest a nic powazniejszego. Wczoraj jak to zauwazylem bylo juz ciemno, wiec nie wlazilem nawet pod auto, dzisiaj jak tylko wroce z pracy rzuce na to okiem.

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec podjechalem do Kwik-Fit'a dzisiaj.

Podniesli mi auto i okazalo sie, ze mam pekniete 2 sprezyny tylne :/ O dziwo panowie na wjezdzie powiedzieli mi, ze wlasnie wczoraj mieli identyczny przypadek w Compakcie i ze to typowa usterka ....

 

Sprezyna na kole, ktore bylo nizej pekla na drugim zwoju od dolu i auto zwalilo sie dobre 2 cm w dol ...

 

 

 

Nic, jako, ze dzisiaj jest niedziela a czesci nie mieli w punkcie, umowili mnie na jutro, ale za wymiane 2ch sprezyn + sprezyny zawolali £220 funtow :/ co wydaje mi sie ciut wygurowana cena. W serwisie BMW wiem, ze krzyczeli za to £400 wiec i tak mniej, ale pamietam, ze jak mialem golfa 4 to sprezynki kupowalem po chyba 150zl od sztuki ... no coz, moze to BMW jest drogie i napewno fakt, ze mieszkam w UK tutaj nie pomaga...

 

 

Poszukam dzisiaj sprezyn na necie, moze uda mi sie cos taniej znalesc, ale mam jedno pytanko szybkie, czy sprezyny tylne w Compakcie E46 sa takie same jak sprezyny tylne w sedanie i coupe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histora ciagnie sie dalej ... sprezyny zmienione, auto poszlo ciut w gore, ale tak jak bylo jedno kolo nizej tak jest ... :mad2: :mad2: :mad2:

 

Kazali mi pojezdzic trche i zobacyc czy sie ulozy, co oczywiscie bzdura jest, ale nie mogli w Kwik Ficie dopatrzec sie niczego innego ....

 

Nadal jedno kolo jest okolo 0.5 cm nizej .... sprezyny nowe, wiec co do cholery jeszcze moze byc nie tak? Dodam tylko, ze auto jezdzi prosto, nic nie stuka i nie puka, wiec zastanawiam sie wogule czy sobie tym jeszcze glowe zawracac, czy poprostu olac .... chyba, ze ma ktos pomysl co to moze byc ....

 

Ktokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,

wczoraj zmianiałem koła na letnie patrzę a tam obydwie sprężyny pęknięte na tyle :evil: drugi zwój od dołu, nic nie przewoziłem cięzkiego, a przebieg tylko 88.000 km :evil:

ponad 200 zł za sztuke oczywiście zamiennik, ile może kosztowac robota? i ile to trwa?

tylko 1.8 ale daje rade;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes juz 4ta osoba, ktora znam z Compaktem, ktora miala pekniete 2 sprezyny :)

 

Jak masz juz sprezynki to robota nie powinna byc droga, to latwa i bezstresowa zamianka, wiec luzik, mysle ze 45 minut i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi dzisiaj jeden warsztat powiedział 200 zł i ok 2 godz...

Jak masz juz sprezynki to robota nie powinna byc droga, to latwa i bezstresowa zamianka, wiec luzik, mysle ze 45 minut i po sprawie.

 

moge wiedziec ile dales za sprężyny?

tylko 1.8 ale daje rade;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w innym kraju ale jezeli cie to pocieszy zaplacilem 200 funtow za 2!sprezyny + robota i to bylo najtaniej jak sie dalo.

 

Mysle ze w Polsce zrobisz duzo taniej ja pamietam jak placilem 250 za zalozenie gwintu w golfie 4 a to przeciez cale zawieszenie!

 

Daj znac jak poszlo! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam compacta juz ponad 1.5 roku 96 rok i sprezyny mam w idealnym stanie chyba ze były wymieniane wczeaniej :D ale wymiana sprezyn to dziecinada sam to robie praktycznie w kazdym aucie do 1 godziny a jak ci w warsztacie powiedzieli 2 godz. zaczy ze biora od godz. kase i chca naciagnąć cie :P nie daj sie :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.