Skocz do zawartości

płyn hamulcowy


xury

Rekomendowane odpowiedzi

Masz jescze z produ filtra metalową zawelczke , musisz ja ściągnąć, odczep rurę wentylacyjna po lewej stronie obudowy filtra, poruszaj troche resztą obudowy do góry i wyciągnij ja. :mrgreen:

Freude am fahren

http://img481.imageshack.us/img481/483/img0050ek9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dolacze do tematu prz okazji ;

mianowicie musze dolac plynu hamulcowego do mojej E60 ale jeszcze nie wiem gdzie dokladnie jest ten zbiorniczek bo go nie widac. mam dwa filtry kabinowe po prawej i lewej stronie pod ktorym on niby jest, bo niechce wszystkich rozwalac. dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolacze do tematu prz okazji ;

mianowicie musze dolac plynu hamulcowego do mojej E60 ale jeszcze nie wiem gdzie dokladnie jest ten zbiorniczek bo go nie widac. mam dwa filtry kabinowe po prawej i lewej stronie pod ktorym on niby jest, bo niechce wszystkich rozwalac. dzieki za pomoc

 

w e39 jest pod filtem po stronie kierowcy, u Ciebie pewnie podobnie

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak znalazlem zbiorniczek jest pod filtrem kabinowym po stronie kierowcy .

chcialem sprawdzic poziom bo mam maly problem . wystarczy jechac na jedynce lub szybciej i pojawia sie w lewym tylnym kole halas przy wcisnieciu hamulca, ten dzwiek to pukniecie lub uderzenie ciche ktore nie pojawia sie na postoju !

klocki sa 100% dobre, zacisk pracuje bo ogladalem i juz nie mam pomyslu so to bedzie? luzow brak, to 3 letnie auto czy ma ktos rade? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu/

Byłem dzisiaj na wymianie tarcz , klocków i płynu hamulcowego w moim E39.

Niestety mam mieszane wrażenia odnośnie wymiany tych elementów.

Konkretnie chodzi o wymiane samego płynu.

Zakupiłem litr , bo podobno tyle potrzeba na wymiane.

Sama wymiana polegała na wypompowaniu płynu ze zbiorniczka strzykawką. Odpowietrzanie odbyło się na zasadzie "pompuj-trzymaj" tak jak to sie robi tradycyjnym sposobem.

Następnie wlano płyn do zbiorniczka i okazało się ze weszło tylko ok 0,5 litra.

Po zakończeniu obsługi pracownik serwisu poiedział mi , że kontrolka informująca o zużytch klockach w tym modelu tj. E39 sama zgaśnie po jakimś czasie.

Moje pytanie zatem brzmi, bo moze się nie znam ,czy tak to wszystko powinno wyglądac?

Jak według was powinna wyglądac wymiana płynu hamulcowego i jak to jest z tą kontrolką od zużytych klocków?

Prosze o wasze krótkie opinie na ten temat.

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety chyba tylko tak wyglada, w innych autach niz ten co mam teraz wymienialem z kolesiem plyn hamulc ale nie wyciagalismy nic strzykawka tylko poodkrecalismy przewody przy zaciskach hamulcowyh i plyn sam zlecial.

inaczej chyba sie nie da wszystkiego usunac. nalewamy nowy plyn odpowietrzamy i gotowe ale to jest troche czasochlonne wiec serwis tylko dolewa a nie wymienia w calosci.

w nowych autach chyba sie nic nie zmienia sposob pozostaje ten sam, to troche klopotliwa wymiana. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym czujnikiem zuzycia klocków?

Po wymianie sam gaśne, czy trzeba go zresetowac?

 

Teoretycznie sam powinien, ale u mnie nie zgasł. Znalazłem przepis co zrobić aby zgasła: kluczyk pozycja 2 (albo 1 - nie pamiętam) wcisnąć hamulec i czekać aż zgaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.