Skocz do zawartości

kupno / nowy model


Midgardsorm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

mam do was kilka pytań zamierzam zamówić sobie w salonie 530xd generalnie dużo czytałem o tym aucie i wydaje mi sie ze świetnie spełni moje oczekiwania.

Chcial bym sie dowiedziec czy ktos mial stycznosc z systemem BMW Night Vision czy jest sensu brac ta opcje. Poza tym czy jakieś inne opcje bardzo polecacie bądź odradzacie ?

 

Moje drugie pytanie dotyczy następcy aktualnego modelu czy wiadomo kiedy bmw zaprezentuje nowa 5 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Night Vision... Na pewno jest to fajny dodatek, ale bmw zrobiło bardzo duży błąd nie rozwiązując go tak jak zrobił to mercedes - w bmw ekran night vision jest w wyświetlaczu nawigacji, a więc myślę,że nie jest to poręczne i wygodne. Co do innych opcji.. polecam komfortowe fotele, najlepiej z wentylacją (ja jej nie mam i pewnie w lecie będę żałował), godne polecenia są też bixenony skrętne, obowiązkowo zamów sobie pakiet uchwytów na napoje (chyba że w wersji po liftingu są w serii), myślę że do tego silnika świetnie pasuje automat, więc jeżeli myślałeś o manualu to raczej sobie odpuśc. Zastanów się nad sensem zamawiania nawigacji - z tego co można wyczytac na forum to póki co jest to zbędny dodatek i prawdopodobnie szybko to się nie zmieni. Właściwie samo seryjne auto jest już bardzo fajne, a wyposażenie zależy tylko od tego, do jakiej kwoty chcesz się zmieścic.
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybka odpowiedź

co do Night Vision nie jestem przekonany po pierwsze dlatego ze może być mało praktyczna ( jak sam napisałeś) dlatego pytam czy ktoś widział to na żywo :)

po drugie wymaga nawigacji plus( a i tak nie ma polskiej mapy ) i tv a to sie robie w przybilzeniu 8500 + 4300 +11000 dość spora suma jeśli zrezygnuje z Night Vision to chyba z tych opcji tez sam nie wiem

 

co do wentylacji foteli niestety skora która wybrałem nie ma takiej opcji jakoś przeżyje :P

 

a jeszcze wracając do pierwszego pytania ktoś czytał/wie ? kiedy ma być nowa generacja 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Automat, komfortowe fotele, HUD, bluetooth, lepsze audio, gniazdo USB

Nowa piatka będzie konic 2009 -2010 Mniej więcej

http://www.e60.net/information/2008_LCI_Detailed_Changes.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamow sobie head up display na szybe , fajna rzecz, pokazuje predkosc , bieg lub obroty w sposob graficzny i nawigacje ale to nie dziala u nas w polsce, co raz bardziej mnie to dobija, ostatnio widzialem CL63 AMG i tam normalnie jest polska nawigacja, bmw polska olewa klientow i tyle
"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamic Drive i aktywne wspomaganie oczywiście świetna sprawa, ale zdaje się że niedostępne z X-drive. Na pewno dynamic drive jest niedostępny, a co do wspomagania to nie jestem pewien(jeżeli się mylę to poprawcie mnie).Zapomniałem o bluetooth, o czym wspomniał Rufio... HUD jest bardzo fajnym gadżetem, ale myślę, że nie jest niezbędny :) Pzdr.
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dynamic drive i active steering jest nie występuje z napędem x.

Ale jak jeździłem z tym napędem to wolałbym chyba x zamiast napędu na jedną oś.

Trakcja jest zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ze względu na niski kurs EURO Wybrałeś dobry moment na zakup nowego auta (chociaż niektórzy wróżą 3,25PLN za kilka miesięcy...).

W 2007 roku w Polsce sprzedano nowych E60/E61 około 750 egzemplarzy i jest to żadna liczba, słyszałem że w samych Niemczech sprzedaje się tyle w ciągu trzech dni!

Osobiście gratuluje decyzji i cóż mógłbym Ci poradzić...?

To wszystko zależy od potrzeb, upodobań i budżetu jaki Chcesz przeznaczyć, nie mniej myślę że kilka rzeczy w np. moim dość bogato wyposażonym aucie jednak brakuje. Myślę np. o Night Vision, Dynamic Drive, Head-up, Szyber dachu, iPod/USB lub Zmieniarki CD. Brakuje lecz da się bez nich żyć :)

Natomiast z czego się szczególnie cieszę że ma ona to np: M-Pakiet, SMG, jasne skóry (Komfort), podgrzewane fotele, vebasto, zarządzanie głosowe, no i stosunkowo malutki przebieg ok 39 tyś.km. Jest jeszcze Navi Prof ale póki co marna z niej pociecha. Osobiście doradzam Ci w E61 Panoramiczny dach, uważam że powinni go montować seryjnie :cool2:

Pozdrawiam

jarmay69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie kolegow,nie mniej poradzilbym Ci bezwzglednie aktywne servo (aktivlenkung) i dynamic drive,roznica jest kolosalna .Jesli chodzi o audio tylko LOGIC 7 ma sens.

 

Podpisuje sie obiema rekami. To sa wg mnie najfajniejsze opcje. Jezeli niedostepne dla wersji AWD, to znaczy, ze lepiej brac ta z RWD :mrgreen:

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc i rady.

Niestety Dynamic Drive i Aktywny układ kierowniczy nie jest w opcji do wersji X.

Resztę rekomendowanego przez was wyposażenia wybrałem :)

poza telefonem - moim zdaniem przegieli ceną za Przygotowanie do telefonu komórkowego ze złączem Bluetooth 2 965

Muszę tylko dołożyć Professional LOGIC7 wybralem opjce + 10 głosnikow ale jak tak radzicie to pewnie warto.

 

Ostatni mankament to felgi... przez Xdrive jest inne ET a co za tym idzie bardzo ograniczony wybor poza seria Star Spoke 243 z 17' sa tylko Star Spoke 122 za 2 257 ale chyba nie warto bo za około 3 tys można kupić na allegro takie felgi tak to będę mieć dwa komplety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad pół roku temu również miałem przyjemność wybierać opcje do swojego 530xd ':D'

Nie rezygnuj z bleutootha, wg mnie to bardzo komfortowe rozwiązanie. Poza tym o czym było już pisane, polecam ściemniające się lusterka.

No i czujniki parkowania.

Nie wiem jak trakcja bez x-drive, ale sam x-drive jest chyba przereklamowany ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale z tego co czytałem to bmw ma teraz pernamentny napęd na 4 kola ... ? czy może coś źle rozumiem (będę sie przesiadał z audi allroad i nie chciał bym żeby sie okazało wymienił stryjek siekierkę na kijek ;0)

 

ps. felgi jednak beda 135m :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio tez kupowalem E60. Nie podales swojej pelnej listy opcji wiec napisze o kilku dla mnie oczywistych - o takich najlatwiej zapomniec:

 

- kierownica sportowa lub M (standard to lipa)

- komfortowe fotele

- LOGIC7 (jesli doceniasz jakosc brzmienia uciekaj od standardu)

- uchwyty na kubki

- zaluzje (jesli przewozisz malych pasazerow na pewno warto)

- parktronic (zwlaszcza w kombi)

- koniecznie zmien felgi rozmiar i wzor wg. uznania, 18 wygladaja calkiem niezle

 

Nawigacja i bluetooth to faktycznie miejsce gdzie mozna oszczedzic na inne dodatki.

 

To tyle i na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ab_pl - a to bardzo dziwne co piszesz bo na stronie bmw czytam... "układ xDrive przenosi 40% mocy do kół przednich i 60% do kół tylnych. W przypadku zmiany nawierzchni (np. podczas jazdy zimą) xDrive natychmiast przenosi wymaganą ilość mocy do odpowiednich kół, aby zapobiec jakimkolwiek oznakom pod- czy nadsterowności pojazdu."

z tego jak dla mnie wynika ze cały czas jest 40 na 60 a tylko w razie potrzeby następuje zmiana .. ??

 

Co do wyposażenia mam wszytko co radzicie poza przystosowaniem do komórki nie używam tego WSZYSTKIM bardzo dziękuje za cenne rady (hehe w sumie mam 2 aneksy do zamówienia:) )

 

ps. nie chciał bym żeby to sie okazało taka kiszka jak haldex .... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....no, zastanów sie nad tym ixem!

mzoesz sie wystraszyc po przesiadce z audi. Ja po calym dniu jazd testowych 530xd podziekowalem. zachowanie auta przy wiekszych predkosciach mnie przerazalo. co prawda dowiedzialem sie kilka dni temu, ze bnw juz rozwiazlo problem niestabilnosci - za miekkie tuleje w tylnym zawieszeniu- ale jednak chyba przyjemniej sie prowadzi rwd. No i jeszcze kwestia spalania, ktore jednak jest wyzsze i klopotow z manewrowaniem - male to auto nie jest.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie bmw czytam... "układ xDrive przenosi 40% mocy do kół przednich i 60% do kół tylnych."

- potwierdzam, że to niestety bzdury. Mam więc wiem. Poza tym wystarczy poszukać i poczytać informacji na ten temet w necie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napęd 4wd czy X w BMW to tylko namiastka tego co oferuje rodzime EVO lub STI w żadnym innym Aucie nie będzie tego efektu 4x4 gdyż jest za dużo kompromisów, Naped X w bmw sprawdza sie jedynie w seri X5,X3 to jest taka mała namiastka SUW lecz w tym przypadku można pojechać po nie utwardzonej drodze i na tym sie kończy kariera napędu X w bmw i jeszcze w dodatku ASB która to sama w sobie jest problemem a co dopiero jak ma przenieść napęd na 4 kola straty mogą sięgać nawet 30%. Stare Audi Qatro i j/w EVO i STi z manualna skrzynia biegów oddają prawdziwe odczucia napędu 4x4 napęd X w E60 to może taki jeden z droższych extrasow: Większe spalanie i bardziej zaawansowana technologia=większe koszta eksploatacyjne. RWD+ cala elektronika jest w sam raz skrojona na serie 5-7 i 3 i myślę ze napęd x nie wykorzysta kierownik 5-3-7 gdyż na zwyklej drodze rwd/fwd jest wystarczająco zaawansowany,podział napędu 40/60 bez możliwości szpery manualnej 50/50 mija sie z celem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie przesadzajmy. Napęd x jest całkiem niezły.

Przy napędzie na tył na mokrym asfalcie są istotne problemy z trakcją. Czasami nawet do 50km/h jedzie taki przymulony i ciągle mruga kontrola trakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.