Skocz do zawartości

Parowanie reflektorów


peterrr

Rekomendowane odpowiedzi

mi nie paruja wcale...parowanie jak jest to przyczyna przewaznie jest uszczelka , zapchane odpowietrzenie , lub zle wklejenie szkla /plastyku/ do obudowy i nie piszcie ze to normalne w BMW bo w innych modelach tez wystepuje...ja juz robilem kilka lamp i zawsze byla poprawa ...opisywalem na forum :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Mi też parują . Lekarstwo na to jest zrobinie minimalnej dziurki od spodu lamy , tak by było odpowietrzenie. Po zabiegu bedzie cacy.

pozdr

jest orginalny odpowietrznik...trzeba go wyczyscic /udroznic/a nie dziurki robic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Zaparowane reflektory powinny odparować po włączeniu świateł w przeciągu 30 min. jeżeli tak się nie stanie powinni wymienić Ci na gwarancji.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

U mnie tez kiedys parowaly-załatwilem to domowym sposobem(metoda prób i błedów),

Wystrczyl zwykly przeżroczysty silikon,igla i strzykawka i palec :lol:

Jak sie okazalo nieszczelnosc byla przy polączeniu przedniej czesci lampy(przezroczystej),a pozostała czescia reflektora(czarna)pewnie skonczylo sie uszczelnienie,ale wycisniety delikatnie silikon przez igle i przesmarowanie palcem(mokrym),załatwilo sprawe :cool2: :D

Zabieg praktycznie niewidoczny a skuteczny,minęło dobre pół roku i lapma nie paruje :D

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy problem parowania i nieodparowywania lamp powrócił....generalnie chodzi o lampe od strony pasażera (lampa oryginał, nie kombinowana, auto nie uderzone) ale problem jest duży... wyjałem tydzien temu w sobote reflektor, niestety troche roboty było wiadomo zderzak, nadkole...i zabrałem lampe do domu...okazało się że w lampie stoi woda, niemało bo ponad szklanka...Wysuszyłem reflektor suszarką poczekałem ładnie aż wyschnie i zasilikonowałem z tyłu ten dekiel od lampy, bo miałem urwane jedno mocowanie w lampie od tego dekielka (ktoś wczesniej nieumiejętnie wymieniał żarówke)...Lampa sprawowała sie idealnie, po spryskaniu reflektora itp było super. Wczoraj przyszło umyć auto i.....lipa, refl;ektor najpierw zaparował....a dzisiaj rano okazało się, że jest dalej zaparowany i nie odpuścił...Proszę o pomoc, poradę co mam z nim zrobic jak walczyć itp...bo juz zaczynam mieć powoli dość....i zaczyna brakować pomysłów....dzieki z góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy nikt nie wie jak Sobie z tym radzić.....?Dzowniłem do ASO lampa po zniżce prawie 3 tys...wiec bezsens jak dla mnie;/ Pytałem o co chodzi z tym parowaniem, gdzie sie dostaje woda?.....widać że serwistany t zna ten problem doskonale i mówił ze woda wpada tam z przodu na górze lampy czyli mocowanie czarnego i przeźroczystego plastiku....Czy ktoś próbował to zasilikonować?,,,trzeba wyjac lampe?....jak sprawdzic gdzie leci...?Pomóżcie bo juz zaczynam mieć dosc;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy nikt nie wie jak Sobie z tym radzić.....?Dzowniłem do ASO lampa po zniżce prawie 3 tys...wiec bezsens jak dla mnie;/ Pytałem o co chodzi z tym parowaniem, gdzie sie dostaje woda?.....widać że serwistany t zna ten problem doskonale i mówił ze woda wpada tam z przodu na górze lampy czyli mocowanie czarnego i przeźroczystego plastiku....Czy ktoś próbował to zasilikonować?,,,trzeba wyjac lampe?....jak sprawdzic gdzie leci...?Pomóżcie bo juz zaczynam mieć dosc;/

Poczytaj post troche wyzej :D to bedziesz wiedział :cool2:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba też coś takiego miało miejsce z tym parowaniem kierunków, hmm na bank widziałem u znajomego w E60 530d takie zjawisko :)

 

No ale jak czytam te wpisy o parowaniu lamp to hmm zastanawiam się czy nie zareklamować swoich reflektorów :), nowe w ASO wymienione parę miesięcy temu :roll:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm moje auto jest z lutego 2007 wiec pewnie nie ma sznas na wymiane ich....raczej jednego...Wywaliłem zaślepke z tyłu ten dekiel i lampa pusciła (odparowała) ale podczas mycia mimo wszystko na 100% dostaje sie tam woda na górze z przodu lampy..Koleś w ASO od razu poweidział mi gdzie leci nie widząc lampy:) i miał racje:) po niedzieli biore znowu lampe do domu i próbuje ja ratować silikon i zapierdziele ją cała:d az sie posika:) i nie dostanie sie nic;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.