Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kabelek viakena kiedyś chodziło mi to ładnie z instalką w wersji angielskiej , gdzieś instalka poległa po formacie laptopa z xp jedyne co da się w miarę prosto zainstalować (na anglojęzycznej mam brak wyboru modelu auta pomimo, że w folderze SGDAT jest ponad 400 plików ) to spolszczona instalka pod kabel viakena brak polskich liter przeżyję i nie było by problemu gdyby kody błędów nie były po niemiecku a inpa nie darła się ,że możliwe błędy bo język nie pasuje

podpowiedzcie proszę gdzie co i z czym pozamieniać żeby zmienić język kodów na angielski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hejka mam problem . Kupiłem kabel do Inpa http://allegro.pl/tester-interfejs-do-b ... NGM5Mjg%3D takie coś kupiłem i sciągłem program taki : http://chomikuj.pl/trandolf/INPA . wszystko zrobilem zgodnie z instrukcjami a nadal nie moge sie polaczyc z komputerem w aucie wyrzuca mi te dwa błedy pomoże ktoś? bede bardzo wdzieczny za pomoc bo poszlo troche kasy a nie działa

 

 

 

to pierwszy blad

 

 

 

 

 

requsted control unit : ME9K_5 Me9k_ME9K42_NG4 not found

control unit found DDE30DS0

Program will be stopped !

 

 

 

 

 

to drugi blad

edrabs error

 

apicheckjobstatus error#95

sys=0005 object file not found

api job error or no such result

continue script processing ? tak lub nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry.

Którą wersje inpy możecie polecić po win7 64bity?

Kupiłem "kabelek"ale softu brak.

Ma ktoś coś sprawdzonego do zassania.

Znalazł się soft ale są problemy z instalacją.

Sprzedam łączniki stabilizatora do bmw e60 FEBI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

robiłem ostatnio diagnozę w swoim BMW E91 i generalnie wszystko ok, nie ma błędów, ale zanipokoiło mnie "camshaft adaptaion". Wartości są lekko poniżej zadanych (takie jak na zdjęciu). Czy możecie mi objaśnić, z czym to może być powiązane? Dodam, że ma instalację lpg -BRC od ponad roku i zrobiłem na niej 40 tys. km.

https://docs.google.com/drawings/d/1zdXk_KnVlvbT8_nhzYUrM8vmxSVTXcZ5LMZRE84IM0I/edit?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry.

Którą wersje inpy możecie polecić po win7 64bity?

Kupiłem "kabelek"ale softu brak.

Ma ktoś coś sprawdzonego do zassania.

Znalazł się soft ale są problemy z instalacją.

 

Polecam wersje bezinstalacyjną .Wypakowujesz i masz :)

pisz

dzwon

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pojawił sie oroblem mianowicie dzis chciałem coś sprawdzić w Inpie normalnie sie podłączyłem ale po wybraniu silnika pojawia sie błąd i wywala spowrotem do wyboru modelu auta:( a co chodzi ostatnio wszystko działało dzis juz nie działa:/ żadnej aktualizacji w laptopie nie robiłem, nic nigdzie nie zmieniałem. W Rheingoldzie tez nie mam komunikacji:/ poszedł kabel? Dioda na nim niby działa.....

Dokładnie taki problem:https://m.youtube.com/watch?v=MMmCxe76CkI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Brak plików w EDIABAS/ECU uzupełnij z SP-daten ECU dla danego modelu

lub skoro nie działa rheingold kabel Windows zrobił aktualizacje i masz niedobory serial sprawdź

OBDsetup powinno być wszystko OK http://chomikuj.pl/M-car/Dokumenty/OBDSetup,5012575311.exe(executable)

jak nie to dodaj rejestr http://chomikuj.pl/M-car/Dokumenty/serial+port,5326921881.reg

sprawdź też poprawność konfiguracji interfejsu

port COM (ten sam co EDIABAS/BIN/OBD.ini)

opóźnienie na 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak obd setup zrobiłem, rejestr tez i dale jest to samo:https://zapodaj.net/c2da3c5b1943b.jpg.html

Jak możesz to powiedz kolego jak i z Kąd uzupełnić Sp daten dla e90? Kabel sam w sobie chyba jest ok bo

Wykrywa zapłon i dioda sie swieci. Wkurzyłem sie bo ostatnio działał bez problemu a jak potrzebny to lipa sie zrobiła:( a wiec zainstalowałem od nowa Inpe na innym kompie skonfigurowane ok i ten sam błąd także chyba kabel powiedział dość:/ jaki teraz sprawdzony polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp kolego. Szkoda ze wczesniej nie wiedziąłem bo bym wziąl od Ciebie:-) Kupiłem kabelek i jest ok-czyli poprzedni kabel był rąbnięty.

Na ten nowy mam 2 lata gwarancji także teraz no stres. Coś musiałem skopać grzebiąc w plikach w Inpa ponieważ łączy się z autem ale po każdym wejściu w moduł wyskakuje jakiś błąd i pyta czy kontynuować skrypt czy nie lub że coś z Edibas(jakieś błedy o wersji). Jakie SP daten najlepiej wgrać to Sandard Tools 2.12?

Zmieniłem na 54 chyba i może dla tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam dwa problemy z inną mianowicie:

1) mam e46 07/2003r, łączy bez problemu inpa, ale e60 z 2006r oraz e87 z 2008 nie łączy. Przełączałem kabel na obu liniach i nic. Ma ktoś jakiś pomysł?

2) w e46 z 2003r mam problem z ncs expert. Chciałem zakodować sobie migające kierunki przy otwieraniu/zamykaniu z pilota. robie plik, execute job, wszystko idzie ale kierunki nie mrugają. Dodam że jeśli zrobię ponowny odczyt modułu to jest w nim zmieniona ta opcja tak jak powinna być ale kierunki dalej nie chodzą. Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DWA również zmienione. Przed chwilą równiez próbowałem zakodowane awaryjne podwójne (einfachimpuls -> doppelimpuls) również nic. A zmiana w pliku Trc została zapisana Edytowane przez rasiol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam pomocy już o jakiegoś czasu, w moim e60 530d świeci poduszka kierowcy (na żółto), poduszka pasażera i pas ( na czerwono).

Próbowałem emulatorów, lutowałem diode i rezystory, odpinałem, czyściłem i smarowałem wszystkie wtyczki, kasowałem błędy i NIC.

W tym momencie mój komputer już nawet nie widzi błędów w systemie bezpieczeństwa.

Szukam iNPY do ściągnięcia takiej co by działała na WIN10, ktoś przerabiał?

A może ktoś z okolic Oświęcimia, Tychów, Katowic ma kabel i INPE i byłby w stanie podejrzeć co go boli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, potrzebuje pomocy z doborem wersji oprogramowania, która działałaby z kablem viaken usb obd, i autem bmw e60 520d m47n2, W chwili obecnej mam 64 bitowego Win7, część funkcji działa tj. czytanie i kasowanie błędów i kasowanie adaptacji skrzyni. Niestety nie mogę sprawdzić nic poza tym. Chciałem zrobić diagnostykę przepływomierza, cisnienia doładowania (mam spadek mocy auta, dość mocno odczuwalny) Męczę się już chyba od miesiąca raz po raz przeinstalowując różne wersje inpy i ręce mi już opadają. W razie potrzeby mogę zmienić system operacyjny nawet jak będzie trzeba to na 32 bitowe XP byleby to w końcu zadziałało. Z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.