Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a kabelek od viakena jak ci się spisuje ? ma najnowszą wersje inpy ? oraz czy miałeś jakieś problemy przy instalacji? ;)

Jeżeli mnie pytasz to jeszcze nie testowałem bo czekam na przesyłkę. Inpe 9.07 ściągnąłem z chomika. Narazie nie instalowałem, ale do instrukcji instalacji pewnie pojawią się pytania. Ściągnąłem również EDIABAS.INI i obd.ini, pewnie z tego co wstępnie wyczytałem do podmiany, ale gdzie i kiedy to narazie nie wiem. Za lekturę wezmę sie jak kabelki przyjdą. Chętnie skorzystałbym z pomocy kogoś kto już to robił.

Krótkie pytanie, czy za pomocą tego programiku będę mógł zdiagnozować ABS - nie mam błędów ale jak stoję na skrzyżowaniu to wzbudza się ABS jak by jedno koło się kręciło, (na zaciągniętym ręcznym gong wię włącza) - nie wiem czy to problem jednego z czujników czy moduł klęka.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz dac namiar lub podeslac mi na meila ta inpe ? bo ja kabel mam ale nie moge zlokalizowac inpy......

 

Ja ściągnąłem plik ISO z:

 

http://chomikuj.pl/usmiech99/BMW/INPA

 

Mailem nie przejdzie bo waży 335Mb

 

Nie wiem czy działa bo jeszcze nie instalowałem.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji inpy na viscie pojawia sie bład

error 75

path /file access errorr

the instalation program will be canceled

 

Za pierwszym razem jak instalowałem tego nie było ale na końcu wyskoczył jakis błąd, tak wiec postanowiłem reinstalować, wprowadzając dodatkowo inne zmiany w edytorze rejestru - zgodnie z instrukcja dodałem brakujące pliki. No i teraz kuku

 

ktoś wie w czym jest problem?

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowie pomocy inpa zainstalowaba ale przy odpalani wyskakuje błąd ze nie moze odnalesc pliku API.DLL co z tym zrobic

 

w ustawieniach systemu windows path="c:\ediabas\bin\;"

dodać na końcu ; :mrgreen:

 

Koledzy jak zmienić w ustawieniach systemu windows path?? - system vista

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu po mekach udało się połączyć. Jedyny narazie problem to to że ani nie świeci się batery ani ingnition.

Na błędach nauczyłem sie kolejności uruchamiania - pierw kabel do złącza, potem do USB, następnie zapłon lub uruchomić silnik i na końcu uruchomić INPE. Czasami lubi wywalić błąd po wyjściu z jednej opcji wejściu w drugą, ale jak wejdzie to trzyma stabilnie połączenie. Dodam, że narazie do modułu ABS tylko wchodziłem, bo mi na tym zależało, silnik i inne moduły zostawiam na później.

INPE Instalowałem na systemie Vista.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trandolf mam problem.

 

Chcąc przejść na Twój soft zrobiłem nowego użytkownika w win7 i zacząłem od nowa Inpa pod win 7 vmware itd... wszystko od Ciebie

 

Uruchamiam INPĘ podłączam kabel i mam battery on i ignition on po odłączeniu zmieniają się na off

Mógłbym sprawdzić w samochodzie ale nie mam wyboru mojego modelu X5 E70 gdzie i co podmienić aby się pojawił i czy to będzie trwałe czy tylko chwilowe?

 

Docelowo potrzebuję SSS chcę nowy soft w silniku skrzyni i navi itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW E65, 745i, 2002.

 

witam, mam problem w INPA, nie moge zanicjalizowac nowego aku, w INPA nie moge wejsc w "opcje" silnika, wciskam "me9 for N62" i wyskakuje mi blad "me9e65_6"

w samochodzie pokazuje mi blad alternatora, ale sadze ze to moze byc zwiazane z brakiem rejestracji akumulatora, alternator laduje i autko chodzi, akumulator jest nowy, oczywiscie AGM. W samochodzie nie dziala mi sprzet audio, zaden dzwiek sie nie wydobywa z glosnikow, przy wlaczaniu radia tylko slychac jak by czytalo plyte, tak samo ze zmieniarka, nie moge ustawic czasu ani daty. Jakies rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek google mnie zawiódł więc pytam tutaj. Zacząłem prace z Inpa no i moje pytanie jest takie. Czy ktoś miał by checi i napisał (zrobił zrzut) co oznaczaja poszczególne parametry tzn Analog Values 1-2-3.. Z góry dziękuje za odp.
_s0.zmniejszacz.pl_DSC_0024_zmniejszacz-pl_878220.jpghttp://www77.zippyshare.com/thumb/56466293/file.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW E65, 745i, 2002.

 

witam, mam problem w INPA, nie moge zanicjalizowac nowego aku, w INPA nie moge wejsc w "opcje" silnika, wciskam "me9 for N62" i wyskakuje mi blad "me9e65_6"

w samochodzie pokazuje mi blad alternatora, ale sadze ze to moze byc zwiazane z brakiem rejestracji akumulatora, alternator laduje i autko chodzi, akumulator jest nowy, oczywiscie AGM. W samochodzie nie dziala mi sprzet audio, zaden dzwiek sie nie wydobywa z glosnikow, przy wlaczaniu radia tylko slychac jak by czytalo plyte, tak samo ze zmieniarka, nie moge ustawic czasu ani daty. Jakies rady

To nie błąd tylko inny silnik (zły wybierasz).....

Wujek google mnie zawiódł więc pytam tutaj. Zacząłem prace z Inpa no i moje pytanie jest takie. Czy ktoś miał by checi i napisał (zrobił zrzut) co oznaczaja poszczególne parametry tzn Analog Values 1-2-3.. Z góry dziękuje za odp.

Dla różnych silników może być różnie. Tam są raczej proste parametry nawet do przetłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat INPY. Czy wie ktoś czy jest możliwość odczytu ciśnienia oleju, pompy, itp. Szukałem w INPIE, ale jakoś nie natrafiłem na takie dane. Może coś mi umknęło, ale ani w diagnostyce silnika, ani w Intrument Clusters nie znalazłem tego. A przecież to powinna być jedna z ważniejszych danych przy odczytach.
A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem dotyczacy silnika w inpa, chcialem przeprowadzic rejestracje akumulatora do silnika, moze w ten sposob pozbylbym sie paru problemow w moim aucie, natomiast pare funkcji nie dziala.

oczywiscie wybieram silnik ME 9 for M62, nastepny screen to blad ktory wyskakuje po wybraniu odpowiedniego silnika, przypomne ze mam bmw 745i z 2002 roku, model e65

 

 

http://w724.wrzuta.pl/obraz/6tPwU5SGKJ9/screenshot_4

 

http://w724.wrzuta.pl/obraz/a9qo0ncQr9Z/inpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam! chciałbym się przywitać na forum, to mój pierwszy post.

Szukałem i znalazłem test dla wszystkich modułów dla e46 dla w INPIE 5.06

Wystarczy dopisać w folderze C:\EC-APPS\INPA\CFGDAT\ E46.ENG

ENTRY= e46, E46 TEST DIAGNOZA, plik to e46.ipo jest już w sgdat, w INPIE EA-90 chyba też,

Zastępuje on stary FSQUICK.IPO i IDQUICK.IPO z INPY 3.01 , można go używać w Windows 64-bit

Niestety jest po niemiecku, ale łatwo i szybko można przetłumaczyć na polski za pomocą decoderipo

[ROOT]

DESCRIPTION=E46 V1.30

ENTRY= e46, E46 TEST DIAGNOZA,

ENTRY= EN_E46,Energiesparmode EIN/AUS E46,

 

 

PS. Jakby ktoś chciał ten test w języku polskim dla e46 w INPIE 5 to jest tu http://chomikuj.pl/adam.ot/BMW/INPA+5.06+EXX+updateFX+na+WIN+64bit++32bit

nazwa folderu "Test modułów dla bmw e46 w inpie 5.rar" działa w każdej inpie 5

Edytowane przez Din76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam, panowie mam prośbę, szukałem informacji na temat testu modułów w INPIE FXX dla bmw po 2007,plik w sgdat TD-530.ipo, możecie coś powiedzieć, są informacje, ale szczątkowe,

Z tego co zaglądałem do środka przez Decodelipo to jest dla BMW od E60 do F33 (cytuję dla modeli z opcją wyboru, dla pliku TD-530_E wersja ENG), diagnozował ktoś to niech opisze, wystarczy dopisać w C:\EC-APPS\cfgdat\ E90.ENG (można w innych, e90 to przykład) jest po angielsku ENTRY= TD-530_E,TD-530 V4.03 ENG I-Stufe/Gesamt FS, lub starszą wersje angielską ENTRY= TD-533_E, TD-533_E V3.91 ENG E65-F033 , I-Stufe/Gesamt FS, reszta jest w niemieckim, w Inpie utworzyć trzeba folder o nazwie fab i wrzucić tam pliki z końcówką fab (np. E60.fab, E61.fab, .E62.fab, ….. znajdują się w folderze INPA\sgdat dla INPA_fxx) drugi folder trzeba utworzyć o nazwie fahrzeug.dat (wrzucić pliki z końcówkami tel np. (E60i.tel, E61i.tel, E62i.tel ......, też są w inpa/sgdat) Wyniki testu będą zapisane w folderze fahrzeug.dat, mam ochotę sobie przetłumaczyć na pl i zastanawiam się czy ma sens, to bardzo duży plik pewnie zajmie wieczorami z miesiąc czasu, :lol: jak nie dłużej. Oczywiście proszę nie mylić z EXX.ipo ten znam, mówię o nowszym są z 2012 roku TD-530_E.ipo i TD-533_E.ipo

Dla E90.ENG będzie wyglądać tak:

[ROOT]

DESCRIPTION=Auswahl E90 V0.13

ENTRY= EXX,Functional Jobs,

ENTRY= TD-530_E,TD-530 V4.03 ENG I-Stufe/Gesamt FS,

ENTRY= td-530na, td-530na GER (2012) I-Stufe/Gesamt FS,,

ENTRY= td-533na, td-533na V3.91 GER(2013),

ENTRY= TD-533_E, TD-533_E V3.91 ENG E65-F033 ,

Podłączamy do auta i menu INPY wybieramy „TD-530 V4.03 ENG I-Stufe/Gesamt FS,” jak się ktoś nie boi to proszę o relacje, lub podanie pliku wynikowego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo bym prosi o link do działającej inpy pod e90 po angielsku. Męcze się z tym już od kilku dni i w końcu udało mi się połączyć z autem, ale tylko główne menu jest po angielsku a reszta po niemiecku, którego kompletnie nie ogarniam. Pomoże ktoś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

r0bert » 12 Kwi 2014 08:25

 

Witam, bardzo bym prosi o link do działającej inpy pod e90 po angielsku. Męcze się z tym już od kilku dni i w końcu udało mi się połączyć z autem, ale tylko główne menu jest po angielsku a reszta po niemiecku, którego kompletnie nie ogarniam. Pomoże ktoś ?

 

 

Kolego ja też szukałem, gdzieś do aut do 2007 są po angielsku (mówię o plikach ipo w sgdat aby sterowniki odczytywać po angielsku) później to już prawie tylko niemiecki, ja sobie zainstalowałem obok drugą inpę ze starszymi plikami (bez ediabasa ncs, i Tool32), jest prawie cala po angielsku (dostępna tu http://chomikuj.pl/adam.ot/BMW/INPA+5.06+EXX+updateFX+na+WIN+64bit++32bit folder o nazwie INPA 5 ENG) tylko 20MB to tylko sama inpa bez ediabasa, z INPA5.0 Patch (aplikacja aby ta inpa współpracowała z ediabasem) a 5.06 zostawiłem i nie mieszałem ze starszymi wersjami, niektóre pliki ipo są aktualizowane, no i mam Win7 64bit, po rozpakowani to ok 100MB więc nie wiele . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.