Skocz do zawartości

Znaleziony wyciek płynu chłodniczego co dalej ?


Krzysiek78

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno pokarało mnie zapowietrzeniem układu chłodzenia a wcześniej były wycieki. Nie musiałem szukać długo :lol: Dzisiaj podczas uzupełniania płynu ścisnąłem wąż i słyszę pssss więc wyciek musi być duży :lol: . Wyciek znajduje się dokladnie w miejscu oznaczonym na zdjęciu. Od razu mowię, że zdjęcie nie jest moje, znalezione na necie, a moja bawarka ma dużo czyściej pod maską. Wyciek jest na samym złączeniu tam gdzie ta plastikowa rura z odowietrznikiem spotyka się z "silnikiem" (pompa wodna??) . Wygląda jaby ciekło z jednego punktu.Co dalej robić ? Wymiana pompy, a może jakaś uszczelka poszła ?

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img90.imageshack.us/img90/6189/317686787fv0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienisz ta rure i po kłopocie , to nie jest pompa , fajne zdj zobaczcie jaki sportowy dolot powietrza :duh: chyba tez se taki zapodam i jeszcze zarobie za obudowe i filtr :cool2:

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest obudowa termostatu....tu kosztuje 50zl.org.BMW...http://www.intercars.com.pl/....sam kupowalem :P Edytowane przez zbigniewst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłeś to jest obudowa termostatu kolega zbigniewst ma jak najbardziej rację - plastik potrafi pękać, Kup nowy i wymień uszczelkę powinno pomóc :D

 

uszczelka jest w komplecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam diagnoza 100% peknieta obudowa termostatu. Sam to ostatnio we wrzesniu przerabialem. Nagle grzejacy sie silnik i bąblowanie w tym miejscu . Wymiana nowej obudowy i nowego termostatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu bo coś mnie niepokoi. Kiedy silnik jest zimny i ścisnę węża ( :lol: ) widać, że cieknie nawet po odpaleniu silnika leci ciurkiem, ale dzisiaj pojechałem do mechanika pokazać, silnik się rozgrzał i nic nie leci! Czy to normalne w przypadku tej usterki ? Wydaje mi się iż powinno cieknąć cały czas, zaznaczę, że leci na łączeniu obudowy termostatu z silnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien to , masz diagnoze , jest pekniecie. Nie duzy koszt a jak ci padnie w drodze to bedziesz mial problem tak jak . 15 razy sie zatrzymywalem zanim sie dociaglem do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.