Skocz do zawartości

Fachowe światła do jazdy w dzień E60 i inne


dnowinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :hand:

Mam do Was pytanie.

> Od zawsze irytowała mnie konieczność jazdy z włączonymi światłami w czasie dnia, nawet w sezonie zimowym, a teraz już okrągły rok. Mam światła z czujnikiem zmierzchu :cool2: i chciałbym aby się włączały w uzasadnionych okolicznościach. Poza tym mam dziwne przeczucie iż używane non-stop światła tracą na swym blasku i częściej się przepalają.

Zatem skoro matką wynalazków jest potrzeba :idea: , to ja mam potrzebę posiadania świateł do jazdy w dzień które nie polegają na szeregowym połączeniu świateł drogowych :think: , co powoduje sygnalizowanie błędu przez komputer :duh: , ani nic substytucyjnego jak 30 – zamiast 10- watowe żarówki oświetlenia ringów, a co za tym idzie światła z tyłu i na kokpicie. Mam potrzebę „bezkolizyjnego” oświetlenia dwu punktów z przodu zgodnych z przepisami i nie wywołującego oświetlenia całego samochodu.

I…. :D wymyśliłem! Mam na to patent, wierzę iż nie jestem jedyny, jednak nie widziałem podobnie oświetlonego BMW do tej pory.>

Teraz pytanie, :?: jeżeli oprócz mnie, wielu z Was ma równie wygórowane wymagania i snobistyczne zapędy, to proszę o info na tym temacie, a ja chętnie zdradzę Wam jak to zrobić. Jeśli zaś, tylko ja jestem aż tak zakręcony :silenced: , sprawy nie było a Admina poproszę o ERASE. :whistle:

Pozdrawiam serdecznie.

DN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kolego opisz swoj patent, jestem ciekawy jak rozwiazles te kwestie i czy tylko da sie tak zrobic w e60?

 

ja mam opcje automatycznego wlaczania swiatel [nie mylic z czujnikem zmierzchowym] i nie musze pamietac aby je wlaczyc po przekreceniu kluczyka wlaczaja sie automatycznie i po klopocie:)

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki Chłopaki że jesteście! A już się martwiłem....

 

W najbliższym czasie narysuję jak to zrobić i zrobię fotkę rysunku i wkleję.

Jednakowoż pomysł jest dedykowany dla samochodów z czujnikiem zmierzchowym, lecz dla "tylko auutomatycznych włączników" też.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :hand:

Mam do Was pytanie.

> Od zawsze irytowała mnie konieczność jazdy z włączonymi światłami w czasie dnia, nawet w sezonie zimowym, a teraz już okrągły rok. Mam światła z czujnikiem zmierzchu :cool2: i chciałbym aby się włączały w uzasadnionych okolicznościach. Poza tym mam dziwne przeczucie iż używane non-stop światła tracą na swym blasku i częściej się przepalają.

Zatem skoro matką wynalazków jest potrzeba :idea: , to ja mam potrzebę posiadania świateł do jazdy w dzień które nie polegają na szeregowym połączeniu świateł drogowych :think: , co powoduje sygnalizowanie błędu przez komputer :duh: , ani nic substytucyjnego jak 30 – zamiast 10- watowe żarówki oświetlenia ringów, a co za tym idzie światła z tyłu i na kokpicie. Mam potrzebę „bezkolizyjnego” oświetlenia dwu punktów z przodu zgodnych z przepisami i nie wywołującego oświetlenia całego samochodu.

I…. :D wymyśliłem! Mam na to patent, wierzę iż nie jestem jedyny, jednak nie widziałem podobnie oświetlonego BMW do tej pory.>

Teraz pytanie, :?: jeżeli oprócz mnie, wielu z Was ma równie wygórowane wymagania i snobistyczne zapędy, to proszę o info na tym temacie, a ja chętnie zdradzę Wam jak to zrobić. Jeśli zaś, tylko ja jestem aż tak zakręcony :silenced: , sprawy nie było a Admina poproszę o ERASE. :whistle:

Pozdrawiam serdecznie.

DN.

 

Ja się tak zastanawiam nad tym czy to z oszczędności takie pomysły??

Ja rozumiem że fajnie jest mieć ciekawe pomysły ale jak kogoś stać na E60 to i można raz na jakiś czas wymienić żarówki... Ile można rocznie na tym zaoszczędzić?

Jestem za tym w 100% żeby cały rok na światłach jeździć i niech przeciwnicy tego pomysłu uzmysłowią sobie w końcu że to dla ich i nie tylko ich dobra i bezpieczeństwa!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze w e 60 powinna byc ukryta funkcja

DAYTIME LIGHT

wydaje mi sie bo bmw Z3 mialo taka funkcje , ktora byla uruchamiana w wersjach na kanade.

 

duzo szukalem na ten temat i np wystarczy wlozyc modul z Z3 do e34 w miejsce przekaznika swiatel pod kierownica i polozyc 2 przewody do kostki i w e34 mamy ORYGINALNE swiatla dzienne bmw

 

modul taki koszkuje w aso ok 350pln.

 

wiec moze ktos zainteresowany sprawdzi w ASO czy w e60 cos takiego wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi winiacz:

tu nie chodzi o oszczędności bo tak naprawdę nie wiem czego żarówek?

tylko mi sie wydaje że dnowinski chciał żeby w dzień sie wszystko nie paliło w kabinie też a jak tylko czujnik zmierzchowy zadziała przełącza na normalny tryb

tu nie chodziło o oszczędności ale o taki dodatkowy bajer

takie jest moje zdanie

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nowe auta mają fabryczne dzienne i to przełanczane z mijania na dzienne automatycznie

po prostu mijania się wyłancza a ringi na światłach drodowych zaczynają świecić dużo mocniej od tych na światłach mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: Dołaczam się do postu KrzysztofP a 350PLN nie skacze mi w kieszeni żeby dokupić ten bajerowski włącznik w ASO :(

jeśli za 350zł miałbym to co pisze dajan

nowe auta mają fabryczne dzienne i to przełanczane z mijania na dzienne automatycznie

po prostu mijania się wyłancza a ringi na światłach drodowych zaczynają świecić dużo mocniej od tych na światłach mijania

to jutro rano jestem pod ASO i czekam uśmiechniety na wykonanie usługi

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
:mrgreen: Dołaczam się do postu KrzysztofP a 350PLN nie skacze mi w kieszeni żeby dokupić ten bajerowski włącznik w ASO :(

jeśli za 350zł miałbym to co pisze dajan

nowe auta mają fabryczne dzienne i to przełanczane z mijania na dzienne automatycznie

po prostu mijania się wyłancza a ringi na światłach drodowych zaczynają świecić dużo mocniej od tych na światłach mijania

to jutro rano jestem pod ASO i czekam uśmiechniety na wykonanie usługi

hej

 

Pisząc nowe auto to masz chyba na myśli E-60 co???

A przy okazji to jak działa no i jak wygląda teraz bryczka :twisted: :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W E60 mam w iDrive do zaznaczenia swiatła do jazdy dziennej (auto z lutego 2007)...jak je włącze to jak muszę ustawić pokrętełko żeby świeciły sie same ringi jako światła do jazdy dziennej?

 

Mam też asystenta świateł, kiedy są one skrętne i kiedy wszystkie bajery działają, w pozycji permanentnie włączone mijania czy w pozycji auto?

Think Locally,

Fuck Globally!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E60 mam w iDrive do zaznaczenia swiatła do jazdy dziennej (auto z lutego 2007)...jak je włącze to jak muszę ustawić pokrętełko żeby świeciły sie same ringi jako światła do jazdy dziennej?

 

Mam też asystenta świateł, kiedy są one skrętne i kiedy wszystkie bajery działają, w pozycji permanentnie włączone mijania czy w pozycji auto?

Zdecydowanie w pozycji auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Niestety, ringi jako światła dzienne są w modelu po faceliftingu. Przed faceliftingiem świecą ringi + ksenony. I nawet wgranie nowego oprogramowania tego nie zmieni.

 

Poczytalem cos o tych DRL na e60.net i znow tam polowa ludzi twierdzi ze jednak dealer moze przeprogramowac ringi, a druga polowa twierdzi ze nie da rady...ciekawe jaka jest prawda.

Think Locally,

Fuck Globally!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ringi jako światła dzienne są w modelu po faceliftingu. Przed faceliftingiem świecą ringi + ksenony. I nawet wgranie nowego oprogramowania tego nie zmieni.

 

Poczytalem cos o tych DRL na e60.net i znow tam polowa ludzi twierdzi ze jednak dealer moze przeprogramowac ringi, a druga polowa twierdzi ze nie da rady...ciekawe jaka jest prawda.

prawda pewnie lezy posrodku :mrgreen: czyli moze, ale nie chce.

No ale i tak ringi przed liftem prawdopodobnie nie spelniaja wymogow stawianych przed swiatlami do jazdy w dzien. Ringi po lifcie swieca zdecydowanie jasniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ringi po lifcie swieca zdecydowanie jasniej!

a po przełączeniu na dzienne dwa ringi jeszcze się rozjaśniają czyli muszą w nich być mocniejsze żarówki

jeśienią miała być nowelizacja przepisów no i miało być u nas normalnie czyli z przodu dzienne bez tylnych pozycyjnych

zostało to przesunięte na lato tego roku i znowu nic !

najprawdopodobniej w skutek rozmyślań nad zniesieniem obowiązku jazdy na światłach przez cały rok znowu nie dokonają zmiany co do świateł dziennych ale bez tylnych pozycyjnych

a tak to by szło podłączyć dzienne ledowe na stałe do zapłonu i gasły by one z chwilą załączenia pozycyjnych -- jak ktoś bawi się elektryką to wie o czym pisza (jakie to proste)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.