Skocz do zawartości

735i weszło tylko 4,5 l oleju co jest?


besiek

Rekomendowane odpowiedzi

735 i Wymiana oleju. W misce odkreciłem śrubę, odreciłem korek wlewu oleju, odreciłem filtr oleju. gdy zleciał wszystek cały olej zakreciłem srube w misce wymieniłem filtr oleju i wlałem nowy olej na bagnecie jest miedzy min a max, a weszło tylko 4,5 l. A wszedzie piszął ze wchodzi 5,75 l, POMOCY czy cos zle zrobiłem, a moze nie zleciał wszystek stary olej, albo wlac na maximum?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwie możliwości, albo auto nie stało równo podczas zlewania oleju i cały nie wyleciał, albo jest już w silniku tyle nagaru lub innego śmiecia, że więcej się nie zmieści-kup środek do płukania silnika, zalej stary olej, dolej tego i postępuj zgodnie z instrukcją, wypłucze Ci silnik i powinno być oki, ale sprawdź, czy stary olej nie zszedł cały...
I'm in love, but don't tell my real Love :D Alpina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód stał równo na 100% co do płukania to troche się boje lać wynalazków a może w tych silnikach olej powinien być na max a może jednak jakimś cudem nie zleciał wszystek olej bo troche niechce mi się wierzyć że to od tego nagaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche niechce mi się wierzyć że to od tego nagaru

 

nie twierdze, że masz aż tyle nagaru, ale rozbierałem już wiele silników i różne rzeczy widziałem, dlatego coś takiego sugeruję. Ale jak znajdziesz przyczynę, to chętnie się dowiem co tam się działo :wink:

I'm in love, but don't tell my real Love :D Alpina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz teraz nie pamietam dokladnie ale w mojej 730stce,ktora mialem tez chyba ...cos mi swita,ze nieraz wchodzilo cos kolo 5l.Pomyslalem sobie,ze moze czesc oleju zostala w chlodnicy oleju i w wezach dochodzacych.To chyba mozliwe.Jesli tak to nie przejmuj sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności dodam że podczas spuszczania oleju należy odkręcić filtr oleju bo inaczej olej może w nim zostać,,,

Swoją drogą, że troche zostaje w chłodnicy oleju,, pompie olejowej,,, kanałach i na ściankach silnika jak nie za ciepły :lol:

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, może wejść 4,5l, aby cały olej ściekł należałoby zostawić auto z odkręconą pokrywą filtra oleju na co najmniej 12 godzin w letnich temperaturach(testowałem na swoim), proszę też, nie straszcie chłopaka nagarem, on nie osadza się w misce olejowej i kanałach, olej zostaje głównie w głowicy, obudowie filtra i chłodnicy, aby stamtąd wyciekł potrzeba sporo czasu. Aha, mi maksymalnie wchodzi 5,5 l oleju, zwykle 5 litrów i jest o.k. A 7,5 l? masz inną misę, bagnet, niestandardową chłodniczkę czy inny wynalazek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, może wejść 4,5l, aby cały olej ściekł należałoby zostawić auto z odkręconą pokrywą filtra oleju na co najmniej 12 godzin w letnich temperaturach(testowałem na swoim), proszę też, nie straszcie chłopaka nagarem, on nie osadza się w misce olejowej i kanałach, olej zostaje głównie w głowicy, obudowie filtra i chłodnicy, aby stamtąd wyciekł potrzeba sporo czasu. Aha, mi maksymalnie wchodzi 5,5 l oleju, zwykle 5 litrów i jest o.k. A 7,5 l? masz inną misę, bagnet, niestandardową chłodniczkę czy inny wynalazek?
Nieee...On ma V8 dlatego 7,5...tyle ma wchodzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.