Skocz do zawartości

Pływanie samochodu mimo zmiany zawieszenia


fankabmw

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Wymienilismy całe zawieszenie drazek srodkowy, koncówki ustawiona zbieznosc mimo to samochód pływa raz kierownica jest przechylona w prawo raz w lewo.

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi samochód pływał to znaczy jak najeżdżałem na studzienkę to tył uciekał, a na mokrym nie dało się jechać więcej jak 70 km/h wymienilem tuleje pływające i wszystko jest super :)

 

tuleje pływajace które to sa???

ja jade po prostej drodze i samochod pływa

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuleje pływajace które to sa???

ja jade po prostej drodze i samochod pływa

Miałem to samo tylko na mokrej na suchej i nowej drodze prawie nie było czuć, że pływa. Te tuleje pływające to dokładnie niewiem gdzie są powiedziano mi w serwisie, że przez nie pływa kupiłem w sklepie motoryzacyjnym dałem dla mechanika, wymienił i wszystko jest dobrze.

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pływa to znaczy, że na nowej równej jak stół drodze samochód zachowuje się nerwowo ucieka delikatnie w lewo i zaraz w prawo, a na mokrej nie da się szybko jechać bo można stanąć bokiem :duh: tuleje pływające też za bardzo się nie orientuje co za zadanie spełniają, ale wiem , że jak je wymieniłem to samochód jeździ perfekcyjnie :norty:
Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje wachaczy napewno nie miesza sie w kwocie 200 pln - zapewne chodzi o tzw ósemki ale zejezli bedziesz mial luz na przekładni tez bedzie pływał a moze masz luz na kolumnie np na nakretce od regulacji wysowu kierownicy ( wyatraczy ja dokrecic kosztem regulacji kierwonicy oczywicie - taki patent)
http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje wachaczy napewno nie miesza sie w kwocie 200 pln - zapewne chodzi o tzw ósemki ale zejezli bedziesz mial luz na przekładni tez bedzie pływał a moze masz luz na kolumnie np na nakretce od regulacji wysowu kierownicy ( wyatraczy ja dokrecic kosztem regulacji kierwonicy oczywicie - taki patent)

 

Te jak nazywasz "ósemki" to łączniki stabilizatora i mają spore znaczenie. Propozycja szukania problemu w tylnej czesci auta jak najbardziej prawidłowa.

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo tylko że w e39 kombi.

Zawiecha cała nowa, przód , tył, tylko amorki stare zostały z przodu( 70% sprawności).

Gumy z tyłu też nowe. Opony igły, zbieżność dopiero co zrobiona.

Dziś wróciłem z tracy i tak jak piszą, raz kiera w lewo raz w prawo.

Co jeszcze można sprawdzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o tulejach pływających o amorkach o końcówkach kierowniczych a i nawet o maglownicy??? A o drążkach zapomniało sie??? Zawiecha była sprawdzana wzrokowo czy na maszynach ( szarpaki)??? Jeśli tylko wizualnie lub ręcznie to co z takiego sprawdzania? Małych luzów się w ten sposób nie zauważy a wyczuwalne będą i to mocno. Wystarczy że któryś z drążków na końcówce lub na tulei będzie lekko wybity i auto dzikie. Moja sugestja to dokładnie sprawdzić wszystkie drążki wielowachaczy! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś tam mi mechanik gadał że jest luz na maglu, ale lekki.

Ile może kosztować regeneracja, bo nowy magiel pewnie kosztuje fortune.

Musżę coś z tym zrobić bo tym sięn ie da bezpiecznie jeździć.

Jeszcze przyszły mi do głowy opony, 225 szerokość, ale to chyba nie ma aż takiego wpływu. Rozumiem że koleiny itd. ale chyba nie aż tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy zime sprawdzone ( nowe zawieszenie) i prawie wszyscy mamy zimowe OPONY z różnym bieżnikem i często z niskiej półki.

Extremalny błąd z prześżłośći agresywny zimowy bieżnik na drodze bez sniegu niby detal a od 120 po drodze jak stół auto myszkuje (opona dobra nic nie bije felga prosta i całe nowe zawiszenie za 6000pln w MB124 2,6E)

zmiana opon wyższy indeks i klasa . KONIEC PROBLEMU. przy założęniu że zawiecho ok . prozaiczne ósemki tył od tego bym zaczął, przód drążki i wachacze auto jest pchane a nie ciągniete.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że po przeglądzie i wymianie zużytych elementów ,szarpnąłem sie i kupiłem gumy michelin pilot alpin 225/55 x 16H szerokość może powodować pływanie ale na koleinach jednak nie myszkuje nadmiernie

a na mokrym również wysokość bieżnika ma wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e39 225/55/16 jest zalecanym rozmiarem wiec nic nie myszkuje i nie plywa - mam takie zimowe kola, na koleinach czuc drobne uciekanie przy oponach 235/45/17 a wiec mysle ze to jednak nie opony

 

pozdrawiam

darek

 

ps. 16" - pierlli sottozero

17" yokohama

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe podejscie do zmiany opon:)

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=3350379899378425904&q=535i

 

nie wiem czy to zart czy autentyczne zdjecia ze szczecina

 

ale nie chcial bym byc na miejscu wlasciciela :duh:

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.