Skocz do zawartości

"Grzechy główne" kierowców


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Jakie są "grzechy główne" kierowców Waszym zdaniem?

Ja daję jazdę przez/po skrzyżowaniach (rozglądanie się gdzie skręcić, powolny przejazd, późny wjazd na skrzyżowanie, blokowanie pasów ruchu, dojeżdżanie już na żółtym/czerwonym itd.). To jest dla mnie absolutny nr 1.

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. wyskakiwanie zza zderzaka

2. nieuzywanie kierunkow

1. jazda slalomem tak ze koles stwarza sie kilka zagrozen a w rezultacie jest az 4 samochody z przodu i na najblizszym luznym miejscu i tak wszyscy go mijaja (przy okazji ponowne pozdrowienia dla moich ulubiencow czyli handlowcy w trasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem głównym grzechem kierowców jest fałszywa wiara w umiejętności/refleks/wiedzę innych użytkowników dróg.

 

Byłem kiedys świadkiem poważnego wypadku jaki spowodował ulubiony przez Zalewa, a takze przezemnie typ kierowców - "Handlowiec w drodze"

 

Facet jechał białę (a jakże :twisted: ) Skodą Fabią (takie sportowe auto ponad 500KM ma :twisted: )

 

Wyprzedził mnie na podwójnej ciągłej, jechał jedno auto przedemną, znowu zabrał się do wyprzedzania, z przeciwka jechało stare Audi C3 (tzw Cygaro), musiał je widzieć.

Fabia jechała prosto na to Audi.

Facet z Fabii chciał zmusić kierowcę Audi do zjechania mu z drogi na pobocze, niestety tamten był w tym momencie rozkojarzony :worried: , w ostatniej chwili zauważył pędzącą Skodę, odbił na poboczę.... i wtedy zobaczyłem że Audi ciągnie lawetę :!:

 

Skoda przywaliła w pustą lawetę, podbiła ją na poboczę, a sama poleciała w drugą stronę, wpadła do rowu, wywaliła się na dach...

 

Kilka aut się zatrzymało, wyciągneliśmy faceta z Fabii, nie uwierzycie jakie były jego pierwsze słowa :mad2:

- "Kto jedzie do Katowic bo muszę być na 14 :!: "

 

Co ci ludzie mają w łbie, jakieś pranie moźgu :?:

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka aut się zatrzymało, wyciągneliśmy faceta z Fabii, nie uwierzycie jakie były jego pierwsze słowa

- "Kto jedzie do Katowic bo muszę być na 14 "

 

Był w szoku, także nie ma się co dziwić.

 

Uwielbiam gdy ktoś wyjeżdża z podporządkowanej, najlepiej dziadek w kapeluszu albo babcia w moherze, wymusza prawie że na styk i później się wlecze przez 10km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jazda POD WPŁYWEM ALKOHOLU!

2. Wyprzedzanie na zakazach i przy braku widoczności należytej.

3. Skrajna prędkość - albo wleczenie sie albo jazda na zabicie.

4. Cwaniactwo w stylu wymuszania pierwszeństwa, jazdy pasem dla autobusów, wpychania się itp.

5. Parkowanie na dwoch miejscach lub miejscach dla inwalidów.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ wyprzedzanie na podwojnej lini

2/ wyprzedzanie na zakretach

3/ wyprzedzanie z prawej strony...jeden pas ruchu

4/ wyprzedzanie pod gore..brak widocznosci

5/ itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego wszystkiego:

1. Zatrzymywanie się na zakazie zatrzymywania i postoju i w konsekwencji wstrzymywanie ruchu. W Szczecinie większość taksówkarzy ma gdzieś płynność ruchu. Otrąbisz takiego to jeszcze pyskuje.

2. Zjeżdżanie z ronda na wydrę. Nie patrzą co niektórzy na zewnętrzny pas i ścinają jeszcze bez kierunku w swoją stronę.

3. Jazda rondem zewnętrznym pasem dookoła. Albo fajtłapa jakaś, albo złośliwiec. Blokuje idiota tylko ruch.

O alkoholu nie muszę już wspominać. Miałem przykry wypadek, kiedy na przejściu dla pieszych, mając ewidentne pierwszeństwo, potrącił mnie pijany debil. Skazany przez sąd. W konsekwencji złamana poważnie noga i łącznie 5 miesięcy leczenia i rechabilitacji. Obiecałem sobie, że jak tylko spotkam kogoś prowadzącego w tym stanie, wyciągne z auta i %#%^# :evil:

E 36 320i '96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka aut się zatrzymało, wyciągneliśmy faceta z Fabii, nie uwierzycie jakie były jego pierwsze słowa

- "Kto jedzie do Katowic bo muszę być na 14 "

 

Był w szoku, także nie ma się co dziwić.

moze szok byl jakims czynnikiem, ale 'zdazyc na 14' to jedyne motto jazdy wiekszosci takich, cala reszta sie nie liczy. zreszta, nie oni sami sa sobie winni, niejedno szefostwo tego typu firm powinno sie wsadzac do wiezienia.

 

w jednej z duzych korporacji sektora przedmiotow codziennego uzytku, statystyka smierci kierowcow-handlowcow wynosi 2 miesiecznie!! w jednej firmie!

 

znam tez osoby co pracowaly przy organizacji szkolen.. fajne warunki, samochod itd.. taaa... a potem impreze musisz nadzorowac do 3 rano w gdansku a na 14 nast. dnia masz byc w katowicach.. gdzie pora na sen, gdzie miejsce na rozsadna jazde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. PROWADZENIE POD WPŁYWEM ALKOHOLU!!!

2. Notoryczna jazda lewym pasem (droga dwujezdniowa, przy wolnym pasie prawym) oraz jechanie lewym kołem prawie po linii oddzielającej pasy (droga jednojezdniowa dwukierunkowa).

3. Skrajności prędkościowe (50km/h za miastem, 20km/h w mieście, NAGŁE ZWALNIANIE PRZED FOTORADAREM POZA MIASTEM I OGRANICZENIAMI DO 40km/h... na wszelki wypadek).

4. Przyspieszanie samochodu wyprzedzanego (to jest zabronione i karane, niestety powszechne, kiedy wyprzedza BMW, wtedy u wyprzedzanego włącza się "Kubica").

5. Cfaniactwo "służbówkowe".

 

Sam staram się jeździć tak, żeby nikomu nie przeszkadzać i nie zaszkodzić.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze szok byl jakims czynnikiem, ale 'zdazyc na 14' to jedyne motto jazdy wiekszosci takich, cala reszta sie nie liczy. zreszta, nie oni sami sa sobie winni, niejedno szefostwo tego typu firm powinno sie wsadzac do wiezienia.

 

w jednej z duzych korporacji sektora przedmiotow codziennego uzytku, statystyka smierci kierowcow-handlowcow wynosi 2 miesiecznie!! w jednej firmie!

 

znam tez osoby co pracowaly przy organizacji szkolen.. fajne warunki, samochod itd.. taaa... a potem impreze musisz nadzorowac do 3 rano w gdansku a na 14 nast. dnia masz byc w katowicach.. gdzie pora na sen, gdzie miejsce na rozsadna jazde?

 

Racja, kolega pracował w firmie produkującej napoje gazowane w niezmienionej formie od ponad 100lat (wiadomo o jakiego giganta chodzi)

 

Zwolnił się po tekście przełożonego, który tak skomentował jego spoźnienie się o pół godziny jadąc z Rzeszowa do Krakowa

-"To co k%&^@, szybciej się nie dało, nie potafisz jeździć szybko, masz przcież szybkie auto" i było po premii za nadgodziny :mad2:

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żeby nie dublować to dodam coś innego

1) Siedzenie na zderzaku gdy przedemną sznur samochodów-na lewym pasie

2)wyprzedzanie przy dojazdach do świateł gdy spokojnie sobie dojeżdzając widzisz z daleka czerwone, no ale niektórzy muszą być przed tobą i potem gwałtowniej hamować trzeba :mad2:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Młody,ogolony, po siłce na miejscu dla niepełnosprawnych. Kiedyś byłem świadkiem jak na takim miejscu stanęła gówniara(około 19lat) Mercedesem C-klassą (nową) - czy ludziom się wydaje ,że jak mają dobre auto to wolno im wszystko ?? - btw. była blondynką więc może tutaj także należy doszukiwać sie przyczyny.

 

2) Braku życzliwości ze strony innych użytkowników drogi - nie chcą wpuszczać, trąbią kiedy spóźnisz się o 0.001 sekundy na światłach z ruszeniem etc.

 

3) Brak mózgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braku życzliwości ze strony innych użytkowników drogi - nie chcą wpuszczać, trąbią kiedy spóźnisz się o 0.001 sekundy na światłach z ruszeniem etc.

:think: od czasu gdy się woże beemą to kilka razy zdażyło mi się zagapić na światłach-wiadomo na co :lol: czasem nawet troche długo :8) i jakiesz było moje zdziwienie gdy nikt za mną na mnie nie trąbił ani światłami dawał :shock: :shock: :shock: jak jeździłem innym autem to mnie w takich sytuacjach strąbiano.

czyżby kolejny przykład stereotypowego kierowcy BMW? :think:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeździłem innym autem to mnie w takich sytuacjach strąbiano. czyżby kolejny przykład stereotypowego kierowcy BMW? :think:

 

He he he - coś w tym jest! Kiedyś byłem na jeździe próbnej z komisu, krótki odcinek po "zakopiance" w czarnej E38. Chciałem zmienić pas, dałem kierunek i jak koleś na 2-gim pasie nagle nie da po heblach i nie zacznie mrugać, że mogę wjeżdżać :D. Facet z komisu tylko mruknął "No tak, BMW". :mrgreen:

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jakiesz było moje zdziwienie gdy nikt za mną na mnie nie trąbił ani światłami dawał :shock: :shock: :shock: jak jeździłem innym autem to mnie w takich sytuacjach strąbiano.

czyżby kolejny przykład stereotypowego kierowcy BMW? :think:

Zgadza się, czyżby się nas bali... :duh: ... ze strachu nagle się robią uprzejmi? Z moich obserwacji wnioskuję że połowa się nas boi, a druga połowa nie lubi, bo BMW, bo zazdrości, bo chce dokuczyć, bo ma gorsze auto.

Jeszcze jedna podobna obserwacja: stoję pierwszy pod światłami i z boku podjeżdza drugie auto. Zazwyczaj zatrzymuje się 2 metry za mną, byle tylko nie stać bok w bok i byle bym na niego nie patrzył :duh:

Wczoraj jadąc z kumplem zrobiłem małego testa. 3 pasy i czerwone światło. Ja na środku, oczywiście nikt nie stanął bok w bok, lekko za mną, jest zielone. Ja stoje i wszyscy też :duh: ja ruszam, dopiero za mną reszta :duh: :duh: :duh: :duh: :duh: :duh:

E 36 320i '96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda lewym pasem, gdy prawy jest wolny, jadę sobie 120km/h i przede mną jedzie taki mądry i zmienia pas dopiero jak dojedziesz do niego i zwolnisz do jego prędkości

 

i to czego najbardziej nie lubię to cwaniactwo czyli jazda na wprost z pasów przeznaczonych do skręcania (istna plaga w warszawie), omijanie korka poboczem, skręcanie z pasa przeznaczonego do jazdy na wprost, bo na właściwym stoi kilka samochodów itp, w warszawie jest tego mnóstwo, ja już się nawet nie denerwuję, chyba że ktoś naprawdę przegina

 

jazda po alkoholu, tu już nie ma co komentować, tak jak kolega wyżej, jak zobaczę takiego w samochodzie to odrazu zadzwonię na policję, bo takich ludzi trzeb tępić bezlitośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda lewym pasem, gdy prawy jest wolny, jadę sobie 120km/h i przede mną jedzie taki mądry i zmienia pas dopiero jak dojedziesz do niego i zwolnisz do jego prędkości

Zgadza się-strasznie wkurzające.

 

i to czego najbardziej nie lubię to cwaniactwo czyli jazda na wprost z pasów przeznaczonych do skręcania (...)

Zależy też w jakiej sytuacji.W Katowicach jest pewne skrzyżowanie do którego idą dwa pasy,lewy jest do skrętu w lewo,prawy-do jazdy prosto.Co ciekawe lewy dalej jest (odrazu)kontynuowany prosto.Skrzyżowanie bezkolizyjne,czyli nic się nie stanie jak pojedziesz z lewego prosto.

W takim wypadku zastanawiam się po co czekać?Bo to jest głupota(rozwiązanie tego skrzyżowania),dlatego ja jade z lewego prosto.

 

No i fakt że niektórzy się boją :twisted2:

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku zastanawiam się po co czekać?Bo to jest głupota(rozwiązanie tego skrzyżowania),dlatego ja jade z lewego prosto.

 

No i fakt że niektórzy się boją :twisted2:

 

Otóż po to żeby nie mówili później: ten bolek w beemce to typowy właściciel tych aut. Skoro organizacja ruchu wymaga skrętu w lewo z tego pasa, to kierowca na poziomie tak właśnie pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż po to żeby nie mówili później: ten bolek w beemce to typowy właściciel tych aut. Skoro organizacja ruchu wymaga skrętu w lewo z tego pasa, to kierowca na poziomie tak właśnie pojedzie.

Rzecz w tym ze organizacja ruchu w tym miejscu jest do d...jakby dali pozwolenie do jazdy prosto to wręcz ułatwiłoby jazdę(w godzinach szczytu na prawym pasie tworzy się korek,a tak-by się odciążyło prawy).Widziałem kilku innych kierowców też tak robiących i ani jednego wypadku tam.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja dodam do Grzechów niereformowalność - wczoraj oglądałem Uwaga pirat! i złapali kolesia, który pomykał 170km/h i sie okazało, że dopiero co zdawał ponownie egzamin na prawko bo już raz zabrali mu za punkty... Jednak chyba powinni wprowadzić zapis, że za drugim lub trzecim razem tracisz prawko dożywotnio...

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam do Grzechów niereformowalność - wczoraj oglądałem Uwaga pirat! i złapali kolesia, który pomykał 170km/h i sie okazało, że dopiero co zdawał ponownie egzamin na prawko bo już raz zabrali mu za punkty... Jednak chyba powinni wprowadzić zapis, że za drugim lub trzecim razem tracisz prawko dożywotnio...

nie przesadzaj :nienie: , nie wmawiaj nam ze ty nigdy nie przekraczasz prędkości :P

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.